uTest Labs, "uygulamaların Klout'u" Applause'u çıkarttı

uTest Labs,

Uygulama ekosistemi hem iOS hem de Android ile günden güne büyüyor. Markalar yaptırdığı uygulamalarda, mobil üreticiler ise yaptıkları uygulamada ölçümleme yapmayı, geri dönüşümleri izlemeye ihtiyaç duyuyorlar.

Bu noktada kullanıcı yorumları, kullanıcıların AppStore ya da Google Play gibi platformlarda ilgili uygulamalara verdikleri puan bir hayli önemli fakat bu aşamada da rakiplerle karşılaştırma, kendi uygulamalarının rakamlarını analiz etme anlamında yardımcı oluyor. Yine kullanıcılar merak ettikleri uygulamaları aratarak, Applause'daki puanlarını görebiliyor.

Applause, 1 milyon iOS ve Android uygulamasına eklenmiş tam 50 milyon yorum ve puanlamayı harmanlayarak, ortaya çıkan verileri her bir uygulama için 0 ile 100 arasında bir Applause puanı belirler. Ana puanların yanında içerisinde güvenlik, fiyat, kullanılabilirlik, performans, gizlilik ve içerik gibi kategorilerin de olduğu 10 farklı kategoride değerlendirir.

Applause'ı yaratan şirket uTest, Forbes'un umutveren En İyi Şirketler arasında gösteriliyor. Basitçe açıklamak gerekirse, Applause uygulaması da başlıkta da belirttiğim gibi aslında uygulamaların Klout skorunu belirliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.