Radyo dinleme konusunu yeniden düşünün: Tunebow
Girişim

Radyo dinleme konusunu yeniden düşünün: Tunebow

En son ne zaman düğmeleri çevirip radyodan ufak dokunuşlarla kanal ayarlamaya çalıştığımı hatırlamıyorum bile. Malum, hayatımıza internet radyoları girince, hepimiz kendi programımızı kendimiz yapar olduk. Hatta kimileri ciddi anlamda radyo programcısı bile oldu.

Şimdi size tanıtacağımız uygulama, radyo dinleme alışkanlığını size yeniden kazandırabilir. Çünkü uygulamayı test etmeye başlamak için açmamdan itibaren, bir türlü kapatma fırsatı bulamadım.

Tunebow, sizi ilk görüşte şık tasarımıyla etkiliyor. Bu zarif tasarım, New York'taki ADDO tarafından yapılmış. Uygulama ise, İstanbul merkezli Studio Nord'a ait. Studio Nord'u daha önce Bobiler.org için yaptığı mobil uygulamardan tanıyoruz.

Tunebow

Tunebow'ın bir web versiyonu da mevcut. Onu da tunebow.com adresi üzerinden dinleyebiliyorsunuz. Uygulamanın kendini açıkladığı sayfada, müziği, sanatı, bloglamayı seven insanların elinden çıkmış bir uygulama olduğunu zaten görebiliyorsunuz.

Tunebow'da, Soundcloud üzerinden çekilen parçaları dinliyorsunuz. Tek yapmanız gereken "Play" tuşuna basmak ve arkanıza yaslanmak. Sevdiğiniz şarkıları dilerseniz anında Facebook ve Twitter'dan da paylaşabiliyorsunuz. Tunebow'a üye olmak için de yine Facebook veya Twitter hesabınızı kullanabiliyorsunuz. Sizi bilmiyorum ama ben kendi müzik zevkimi göze aldığımda Tunebow'ı pek kapatabileceğimi sanmıyorum.

I listen to = Phoenix – If I Ever Feel Better = http://tunebow.com/phoenix-if-i-ever-feel-better/

Yorumlar (7)
 1. bu kadar kullanıcı deneyimine önem vermeyip "sanat için sanat" yapanların, ama dönüp kullanıcı çekmeyi amaçlayan işler yapmasını hiç anlayamayacağım...

 2. Guzel ve yaratici, ellerinize saglik

 3. Burak Burak

  Arama yapamıyoruz ne şarkı ne kanal yoksa ben mi bulamadım. Siteyi açıyoruz Play'e basıyoruz o da kafasına göre çalıyor bu mu yani? Tasarım dışında güzel bir şey görmedim şahsen.

 4. Kemalettin Tuncer Kemalettin Tuncer

  tek play butonuyla çalışan bir uygulamada nasıl bir şey bekleniyor tam anlamadım ama eğer konu kullanıcı deneyimi ise kesinlikle olmuş bu diyebiliriz.

 5. Kamil Mehmet Özkan Kamil Mehmet Özkan

  Şarkı seçimleri çok güzel. Uygulama tasarımı çok şık.

 6. Tasarım açısından sade ve hoş + olarak şarkı seçimleri de güzel :)

  Ayrıca site altyapısı Wordpress olması da şaşırttı beni

 7. Kursat Sevim Kursat Sevim

  radyo da muzik aramak ne demek yahu?

  radyoyu acarsin, dinlersin. begenmezsen kanali degistirirsin olmadi sesini kisarsin.

  yapanlari tanimam etmem ama tebrikler aslan gibi, kaplan gibi bir is tebrik ederim.