Türkiye Tüketim Alışkanlıkları Araştırması [İnfografik]
Analiz

Türkiye Tüketim Alışkanlıkları Araştırması [İnfografik]

  • Dünyanın önde gelen pazarlama ve medya araştırma şirketlerinden TGI, Türkiye Tüketim Alışkanlıkları araştırmasını yayınladı.

Dünyanın önde gelen pazarlama ve medya araştırma şirketlerinden TGI, Türkiye Tüketim Alışkanlıkları araştırmasını yayınladı.

MedyaNet de bu araştırmadan online reklamlarla ilgili verileri toparlayarak başarılı bir sunum hazırlamış. Araştırmanın özellikler online reklamın etkisini yansıtan bölümlerinden kısa bir de infografik hazırlanmış. Bu verilerden Türkiye'de online reklamların aslında ne kadar etkili olduğunu görebiliyoruz.

Rakamlara göre kullanıcıların yarısına yakını, internet üzerinde reklam yaptığını gördüğü markalar hakkında araştırma yapıyor. Üniversite mezunu tüketicilerde ise, bu oran biraz daha yüksek.

MedyaNet

Yukarıdaki infografikte de görebileceğiniz üzere, internet reklamlarının satışa olan teşvik oranı, radyo, televizyon ve gazete reklamlarına oranla çok daha yüksek. İnternette gördükleri reklamların onları satın almaya teşvik ettiğini söyleyen internet kullanıcıları yüzde 33.2 iken, TV, radyo ve gazete gibi mecraların takipçilerinden oran bu kadar yüksek değil.

Yorumlar (1)
  1. Antiggkamil Antiggkamil

    belediyeden geldiklerini söyleyip hane halkını kandırarak özel kalması gereken şahsi bilgileri dahi talep eden fütursuz bir firma, tüm bilgileriniz alıp fişlemeleri başka firmalara satmaları muhtemel. aman dikkat edin TGI denen TÜRKİYE ARAŞTIRMASI kandırmacası olan bu firmaya bilgilerinizi kaptırmayın, kibarca kapıyı gösterin.