Appmanya: Bedava iOS uygulaması bulmanın yeni yolu
Mobil

Appmanya: Bedava iOS uygulaması bulmanın yeni yolu

Mobil uygulamaların giderek daha fazla konuşulduğu bir zamanda indirim algısı da bu alana kayıyor. Appmanya adlı iOS uygulaması (Appstore) da bu iki eğilime aynı anda ayak uydurmaya çalışıyor. Her gün yeni bir iOS uygulamasını bedava sunuyor.

Ali Akgün, Çağdaş Gür ve Tolga Önal'ın bir araya gelerek geliştirdiği ve pazara sunduğu Appmanya, hem "kısa süre için ücretsiz olan uygulamaları" hem de bazı ücretli uygulamaları bir araya getiriyor. Türkçe uygulama açıklamalarıyla ve blog yazılarıyla yerel pazarı hedefleyen Appmanya ekibi, kaliteli ve heyecanlı uygulamaları seçmeye çalışıyor.

app store appmanya

İlk iki günde 4.000 den fazla kullanıcı tarafından indirilen ve şu anda 2500 kullanıcının her gün kullandığı Appmanya, ayda 5 uygulama indiren bir kullanıcının yılda 100 dolardan daha fazla tasarruf edeceğini savunuyor.

Appmanya'nın gelir modeli şimdilik CPA reklam bağlantılarına dayanıyor. Ücretsiz olan uygulamaları farklı kaynaklardan derleyen Appmanya ilerleyen dönemde farklı kampanyalar ve gelir kanalları kurgulamayı düşünüyor.

Bildiğiniz gibi iOS tarafında ücretli uygulama oranı Android'den daha fazla ve kullanıcıların çoğu ücretli uygulamalara mesafeli duruyor.  Appmanya fikrini Appoday, Appspromo, AppsFree ve diğer uygulamalardan duymuş olabilirsiniz. Türkiye AppStore'da da bazı uygulamalar var ama sanırım bu işe en profesyonel şekilde eğilen uygulama Appmanya olacak.

Yorumlar (5)
 1. Bence yine biraz Türk mantığı,

  Şimdi bir günlüğüne sunulacak indirimli vs uygulamalar benim nekadar ilgi alanım içerisinde olacak o bir ayda 3 tane puzzle oyun 2 tane çocuk oyunu ücretsiz geldi bunar zaten işime yaramaz. iTunes varken böyle şeylere girişmek ancak bizim işimiz. Neden yeni şeyler üretemiyoruz, neden hep taklit ve biraz sağını solunu değiştirerek yeni bir proje yaptığımızı iddia ediyoruz. İsim bile sepet mantığı gibi olmuş o sepeti bu sepeti şimdide manya tuttu gidiyor. Daha isim konusunda bile taklitten vazgeçemedik.

 2. AppShopper'ın başına gelenlerden haberleri yok sanırım. Artık apple itunes dışında uygulamaların yayınlanmasına izin vermiyor. Aşamalı olarak benzeri uygulamalar kaldırılacak.

 3. Asil Can Bozoğlu Asil Can Bozoğlu

  Uygulama mantığı ve özellikle arayüzü App of the Day / Günün Uygulaması ile aynı, bir ortaklık söz konusu değilse ortada kötü bir klondan başka bir şey yok.

 4. Cevat Cevat

  gelir modelini değişik yapabilselermiş iyiymiş.

 5. Murat Murat

  Appgratis ie tasarım açısından birebir aynısı