Daha ince iPad 5, Mart'ta piyasada mı olacak?
Mobil

Daha ince iPad 5, Mart'ta piyasada mı olacak?

Japonya'dan yayın yapan Macotakara adlı blog, Apple'ın içindeki kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre Apple yeni iPad'ini Mart 2013'te piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bir diğer söylenti ise, iPad mini 2'nin retina ekranlı olarak gelecek olması.

Japonca yayın yapan blogda duyum olarak yayınlanan yazıda, beşinci nesil iPad'in önceki iPad'lere göre, daha ince ve hafif olacak.

Her ne kadar teknik detaylarla ilgili bir açıklama gelmese de, beşinci nesil iPad'in boyutlarının biraz küçüleceğini ve cihazın hafifleyeceğini tahmin ediliyor.

iPad 5'in Mart'ta piyasaya çıkacağı doğruysa, yeni yılın hemen başlarında çok daha fazla iPad 5 söylentisi duyacağımız kesin. Bununla birlikte, güncellenmiş iPad mini'nin ise 2048x1536 çözünürlüğündeki 7.9 inç'lik retina ekranlı modelinin gelecek olması söylentileri de var.

Bu arada, eğer Apple Şubat ya da Mart ayında bu yeni ürünlerinin sunumunu gerçekleştirip, ardından da piyasaya sürerse yeni model çıkartma süresini de bir hayli kısaltmış olacak. Bu da zaman zaman kullanıcıların tepkilerine neden olan bir şey.

Sizin iPad 5'ten beklentileriniz neler? Sizce cihazların bu kadar sık güncellenmesi tüketim çılgınlığı mı, Apple'ın stratejisi mi?  Görüşlerinizi yorumlar aracılığıyla bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Yorumlar (5)
 1. Delinin biri kuyuya yaş atmış 40 tane akıllı çıkarmaya çalışıyor. Daha tanıtını yeni yaptıgı bir ürünü ne kadar geliştirebir ilkinden farkı olmaz saçma bir tahmin bence

  1. bakınız 3."new ipad" ve 4."ipad with retina diplay"

   apple ın kendi geçmişi senin düşünceni çürütüyor zaten :) 6 ay sonra çıkarmadı mı biraz incetilmiş hali olan yenisini.

   aman bunu da alın eksik kalmayın ha

 2. Bu işi nereye kadar varır bilmiyorum ama, web tasarımcıları için artı yükten başka bir şey değil. Her şeye uygun yapıyoruz ama her platformda test etmek haftalar alıyor artık.

 3. yok yok Apple çok bozdu, yenilik az, ve herkese hitap etmiyor, fiyatlar yüksek, 16gb hiçbirşeye yetmiyor...değişen soket bir yenilik midir? ayrıca...

 4. Göksel Özardalı Göksel Özardalı

  Apple artık ürünlerinde ne bir "vay be adamlar yapmış abi" dedirtecek yenilik sunuyor ne de özelliklerine uygun fiyatlar sunuyor. Sadece elma logosu için yüksek fiyatlar veriyoruz ürünlerine..