Daha ince iPad 5, Mart'ta piyasada mı olacak?

Daha ince iPad 5, Mart'ta piyasada mı olacak?

Japonya'dan yayın yapan Macotakara adlı blog, Apple'ın içindeki kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre Apple yeni iPad'ini Mart 2013'te piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bir diğer söylenti ise, iPad mini 2'nin retina ekranlı olarak gelecek olması.

Japonca yayın yapan blogda duyum olarak yayınlanan yazıda, beşinci nesil iPad'in önceki iPad'lere göre, daha ince ve hafif olacak.

Her ne kadar teknik detaylarla ilgili bir açıklama gelmese de, beşinci nesil iPad'in boyutlarının biraz küçüleceğini ve cihazın hafifleyeceğini tahmin ediliyor.

iPad 5'in Mart'ta piyasaya çıkacağı doğruysa, yeni yılın hemen başlarında çok daha fazla iPad 5 söylentisi duyacağımız kesin. Bununla birlikte, güncellenmiş iPad mini'nin ise 2048x1536 çözünürlüğündeki 7.9 inç'lik retina ekranlı modelinin gelecek olması söylentileri de var.

Bu arada, eğer Apple Şubat ya da Mart ayında bu yeni ürünlerinin sunumunu gerçekleştirip, ardından da piyasaya sürerse yeni model çıkartma süresini de bir hayli kısaltmış olacak. Bu da zaman zaman kullanıcıların tepkilerine neden olan bir şey.

Sizin iPad 5'ten beklentileriniz neler? Sizce cihazların bu kadar sık güncellenmesi tüketim çılgınlığı mı, Apple'ın stratejisi mi?  Görüşlerinizi yorumlar aracılığıyla bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.