BKM Express'in 2013 ortası için hedefi 1 milyon kullanıcı

BKM Express'in 2013 ortası için hedefi 1 milyon kullanıcı

Webrazzi Ödeme Sistemleri’12 Konferansı denilince akıllara ister istemez BKM (Bankalararası Kart Merkezi) geliyor. :) Tahmin edebileceğiniz gibi bundan önceki organizasyonlarımızda da ağırladığımız BKM, bugün de konuklarımız arasındaydı.

BKM'de Kurumsal İletişim ve Ürün Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olan Serkan Yazıcıoğlu, yaptığı sunumda ağırlıklı olarak BKM Express'den bahsetti. Webrazzi Ödeme Sistemleri '12'de önceki sunumlarda da üzerinde durulan nakitsiz bir dünya vurgusunu yenileyen Yazıcıoğlu, nakitsiz dünyaya katkı sağlamak istediklerini söyledi. Kar amacı ile kurulmayan BKM'nin, BKM Express ürününün de tek amacı ödeme alışkanlarını geliştirmek ve nakitsiz bir dünyaya bir adım daha yaklaşmak.

Bir dijital cüzdan olarak nitelendirebileceğimiz BKM Express'in nasıl kullanılacağını da detaylıca anlatan Yazıcıoğlu, güvenlik vurgusu üzerinde durdu. Serkan Yazıcıoğlu'nun söylediklerine göre BKM Express kullanımında, hem kredi kartı tanımlanması hem de alışveriş esnasında kullanıcıdan kredi kartı numarasının tamamı ve son kullanma tarihi istenmiyor. Ayrıca taksit ve puan kampanları da mevcut.

BKM Express için yapılan reklam çalışmalarını paylaşan Yazıcıoğlu, bugüne kadar 35 bin kişinin BKM Express'e üye olduğunu söyledi. 2013 ortası için belirlenen hedef ise 1 milyon kullanıcı. Bu arada gelen işyeri başvuru sayısı 500 civarındaymış.

Yazıcıoğlu'nun sunumunda yer verdiği rakamlar arasında en önemlisi ise 2023 yılı için konulan, internetten yapılan ödemelerin 250 milyar TL'ye ulaşması hedefiydi. Son olarak internette yapılan ödemelerin, genel rakama göre şu an yüzde 9 civarında olduğunu, 2023'te ise %18'lere ulaşılmasının beklendiğini paylaşmış olalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.