Startup Live İstanbul sonuçlandı, işte kazananlar
Etkinlikler

Startup Live İstanbul sonuçlandı, işte kazananlar

Pioneers Festival’in yerel etkinliklerinden olan Startup Live’a ev sahipliği yapan şehirler arasında bu yıl ilk kez olarak İstanbul da yer aldı. Detaylarını daha önce aktardığımız etkinlik 30 Kasım ve 2 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti.

Etkinlikte girişimci, geliştirici, tasarımcı ve pazarlama uzmanları buluştu, birbirlerinin fikirlerini dinlediler, beyin fırtınaları gerçekleştirdiler ve ortaya oldukça ilginç girişimler çıktı. Bunlardan üç tanesi de dereceye girmeyi başardı.

İşte Startup Live İstanbul’un kazanan girişimleri…

Etkinliğin birinciliğini HBBTV on PC adlı proje kazandı. IPTV hizmeti vermek isteyen servis sağlayıcıların geliştirme sürecinde alıcılara (set-top box) olan bağımlılıklarını ortadan kaldırmayı hedefleyen HBBTV on PC, farklı işletim sistemleri ve tarayıcılar üzerinde çalışarak hem süreçleri hızlandırmayı, hem de kaliteyi artırmayı amaçlıyor. Girişimin web sitesi ise bu yazı hazırlanırken henüz hazırlanma aşamasındaydı.

Projenin lideri Kazım Rıfat Özyılmaz, 2013’teki Pioneers etkiliğine biletin yanı sıra 6 aylık Urban Station ofis kullanımı ve Avrupalı yatırım fonu LaunchHub’dan wildcard kazandı.

Etkinlikte ikinci sırada yer alan Verrr.com ise Iran Agile Conferance bileti kazandı. Verrr.com artık kullanmadığınız eski eşyaları ihtiyacı olan insanlarla paylaşmanızı sağlayan oldukça sıra dışı ve ilginç bir sosyal ağ projesi.

Etkinlikte ikinci ve üçüncü sırayı alan girişimler arasında çok fark yoktu ve “Is it Real?” projesi çok ufak bir farkla üçüncü seçildi. Batuhan Yükselen ve Dağhan Günay’dan oluşan “Is it Real?” ekibi girişimlerini şöyle tanımlıyorlar:

Gelişen oyun sektörünü kısır döngüden kurtararak, sanal dünyayı gerçek dünya ile birleştirecek, kullanıcıların kendilerini oyunun içinde hissedecekleri ve tatmadıkları bir deneyim yaşatacak oyunlar üreten bir ekip.

Startup Live’ın İstanbul’da gerçekleşmesinde önemli katkıları bulunan Güney Köse is etkinliğin ardından şunları söyledi:

Genel hatlarıyla güzel girişimlerin, mentorların ve jürilerin katılım yaptığı bir etkinlik oldu Startup Live İstanbul.  Bulgar yatırımcı şirketi LAUNCHub, ülke içinden şimdilik adını veremediğimiz büyük bir banka yatırım için oradaydı.

Çok çekişmeli bir final dönemi oldu, Startup Weekend birincisi Library Of Stuff, HBBTV on PC, verrr.com, is it real?, watch-in gibi startuplar hoş sunumlar gerçekleştirdiler.

Sonuç olarak güzel şeyler çıktı ortaya, önümüzdeki haftalarda yukarıda ismi geçen startuplarla ilgili güzel haberler duyabilirsiniz :)

Hem bu önemli etkinliğin Türkiye’de gerçekleşmesini sağlayan ekibe, hem de başta kazananlar olmak üzere katılan tüm girişimcileri Webrazzi olarak tebrik ediyoruz.

Etkinlikle ilgili diğer fotoğrafları ise Startup Live İstanbul’un Facebook sayfasında görebilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Bence asıl ilgi çekenlerden biri yukarıda adı geçen projelerden ziyade, Sodriva adlı start-up'ın DrinkCheck.in adlı uygulamasıydı.

  Ben açıkçası o uygulamayı çok beğendim, en profesyonel sunum da zaten o start-up'ındı.

  Onun dışında gerçek bir teknoloji geliştiren birinin bu yarışmayı kazanması bence sevindirici oldu.

  Ayrıca üçüncülük diye bir şey yarışmada yoktu, kazananlar anons edilirken sadece ikinci ve birinciler belirtildi.

  Okulumuzda yapılan güzel bir organizasyondu...

  1. Gülümser Esen Gülümser Esen

   Üçüncülük yoktu derken neyi belirtmek istediniz? Amacına uygun bir yorum değil. Bu tür oluşumları destekleyici yorumlar daha fayda sağlar okulunuza.

 2. Fatih Demirel Fatih Demirel

  İyi performans gerektiren girişimcileri, organizasyonu yöneten Güney ve arkadaşlarını tebrik ederim..

 3. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkürler.