Girişimciler için insan faktörünü irdeleyen bir kitap: "Biri Beni Dinliyor"

Girişimciler için insan faktörünü irdeleyen bir kitap:
  • Girişimcilik her ne kadar fikir ve pazarla ilgiliymiş gibi gözükse de insan faktörünün en baskın olduğu alanlardan biri. Özellikle yüksek motivasyon, farklı düşünme, bir ekibi bir inovasyonun etrafında toplama oldukça zorlanılan konular. Bu konularla ilgili kitap var mı diye araştırırken ilginç bir kitap dikkatimizi çekti. "Biri Beni Dinliyor" adlı kitapta;

- Hayatla Mutabakat Yapılır mı?

- Sihirli Değnek Kimin Elinde?

- Diplomanın Son Kullanma Tarihi Olur mu?

- Duyguları Dinlemek Barışı Getirir mi?

- Beklentiler Hayatıma Yön Verebilir mi?

- Yaratıcılık Yaşlanır mı?

- Ben Aslında Kime Kızıyorum?

soruları eşliğinde iş dünyasından insanların değişim hikayelerini anlatıyor Dilek Yıldırım Akgün.

Kitap iş dünyasına, girişimcilere , yöneticilere, ve kişisel gelişime önem veren, harekete geçmeye hazır  tüm okurlara hitap ediyor. Günümüzde hızla yerini sağlamlaştırmakta olan koçluk mesleğini ve süreçte yaşanan değişimi, gelişimi öykü diliyle anlatıyor.

Idefix'den gördüğümüz kadarıyla Mackolik'in kurucusu ve geçtiğimiz günlerde yatırım alan Erdem Yurdanur da kitabı okuyup değerlendirenlerden;

“Her türlü bilgiyi hazır haplar olarak almaya yatkın bir toplum, çok da fazla bilgi üretemiyor. Yeni bilgi üretebilmek, eski bilgileri özümsemekle, kendi düşünce sürecinden ve işleminden geçirmekle olabiliyor ancak. Bunu yalnız değil de bir KOÇ ile birlikte yapmak nasıl olur diye merak edenler bu kitaptaki yaşanmış örnekleri mutlaka okumalı.”

Yazarla da Erdem Yurdanur vasıtasıyla yazıştık ve bizi kırmadı, "Webrazzi okuyucuları için ne yapabiliriz?" diye sorduk. 5 imzalı kitabı ilk yorum yapan 5 kişiye göndereceğiz.

Güncelleme: Hediyemiz olan 5 kitabımız sahiplerini buldu ilginiz için teşekkürler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.