Dakick iPhone uygulamasını yayınladı
Mobil

Dakick iPhone uygulamasını yayınladı

En basit anlatımla  kullanıcıların sanatçıları, etkinlikleri ve mekanları takip etmesini sağlayan platform Dakick.com'un iPhone uygulaması yayınlandı.

Platformun web sürümünde olduğu gibi iPhone uygulamasında da sinema, televizyon, konser, sahne sanatları, sergi, fuar, konferans ve spor gibi 8 farklı kategoriyle kullanıcıların kişisel takvimlerini sosyal elementlerle oluşturmasını sağlıyor.

Dakick iPhone uygulamasıyla kullanıcılar, filmlere, tiyatro oyunlarına kaç puan verildiğini görebiliyor ve bir etkinliğe katılıp katılmayacağı bilgisini arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Öte yandan platformun web sitesinde olduğu gibi etkinliklere puan verme, kullanıcıların ilgi alanlarını inceleme ve beğeni sayılarını görmek mümkün.

Kullanıcılar ayrıca sevdiği bir film yıldızının filmografisine veya müzisyenlerin bilgilerine uygulama üzerinden ulaşabiliyor. Bana özel kısmıda bulunan Dakick uygulamasında kullanıcıların kendilerine özel oluşturabilecekleri kişisel etkinlik takvimleriyle etkinlik önerileri görüntülenebiliyor.

Gelelim Dakick'in web sitesinde olup, iPhone uygulamasında olmayan özelliğe. Dakick kullanıcılarının bildiği üzere, platform üzerinden bir yönlendirmeyle etkinlik biletlerine ulaşmak mümkündü. Ancak bu özellik şu an için Dakick iPhone uygulaması mevcut değil. Bunun Dakick'in web ile iPhone uygulaması arasındaki en büyük fark olduğunu belirtelim.

  

Dakick'in iPhone uygulamasında takvim oluşturma ve sosyal ağlarda etkileşimlerini aktif hale getirmek haricindeki hemen hemen tüm özelliklere platforma kayıt olmadan ulaşmak mümkün. Ancak Dakick takvimini kişiselleştirmek ve sosyal ağ etkileşimleri aktif hale getirmek için platforma kayıt Facebook, Twitter veya e-posta üzerinden kayıt olmak gerekiyor.

Platformun web sitesinde bulunan özellikler Dakick ruhuna uygun olarak iPhone uygulamasına taşındığını ifade edelim. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi etkinlik biletlerini satın alabilmek için yönlendirmenin iPhone uygulamasında da bulunması gerektiğini düşünüyorum. Hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşan Dakick'in kısa zamanda mobil arayüz ve uygulamalarına da etkinlik bileti satın alma yönlendirmelerini hayata geçireceğini düşünüyoruz.

Dakick'in iPhone uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

  Selamlar, http://blog.dakick.com/post/34553873346/dakick-iphone sayfasında yakında bizi neler beklediğine dair kısmı da olan bir yazı yayınladık :) Her yeni güncellemede kullanıcıları biraz daha anlayacak ve onlara biraz daha yaklaşacağız. Yorumlarınızı da tek tek inceliyoruz, iyi kötü tüm yorumlarınızı bana gönderebilirsiniz.

 2. Osman Osman

  Sahibinden.com'dan sonra böyle projelerle kendi karizmalarını sarsıyorlar diye düşünüyorum.

  Gimora.com

  Dakick.com

  Tinypay.me

  3 projede fiyasko

  1. Huseyin Huseyin

   Karizmalarını çiziyorlar derken hocam ? biraz açıklayabilir misin neden nasıl ve niçin.

   Şimdi arkadaşları da projelerini de bilmem ama incelemeye başladım sende eleştirilerini şöyle güzelinden açıklayıcı bir yorum yapta aydınlatabilir misin webrazzi okurlarını.

 3. Begüm Begüm

  Dakick.com bence son zamanların en başarılı projelerinden birisi çünkü bu alanda bir çok internet sitesi varmış gibi görünse de aslında dakick bu derece kapsamlı ve detaylı bir internet sitesi, uygulama da bence kesinlikle başarılı..

 4. Mert Meriç Mert Meriç

  hala kendi seçtiğim etkinlikler dışında (ki onları da atladığı, yada maça 5-6 saat kala haber verdiği gibi durumlar da oluyor) bir öneri sunar hale gelmiş değil. Benim ilgili alanlarıma göre yeni şeyler keşfetmemi sağlayacak önerilerle geleceği günü iple çekiyorum...

  1. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

   Merhabalar,

   şu anda dediğiniz gibi direkt ilişkilere göre tavsiye yapıyoruz. Çıkarsama yaparak tavsiye yapmaya henüz başlamadık fakat ilerleyen günlerde bir güncelleme yapacağız. Çok hassas bir konu olduğu için biraz ince eleyip sık dokumaya çalışıyoruz.