Dideva.com: Bebek ve çocuk modası e-ticarete sıçradı
E-Ticaret

Dideva.com: Bebek ve çocuk modası e-ticarete sıçradı

Tüm dalgalanmalara rağmen Türkiye'de online satışlar sene sonunda 4 katına çıkma hedefiyle e-ticaret pazarını hızla büyütüyor. Üstelik bu hedefte yeni ve iddalı girişimlerin etkisi henüz net olarak görmeye başlamadık bile. Dideva.com da e-ticarete ortalamanın üstünde hız kazandırma potansiyeline sahip yeni girişimlerden biri.

Di Deva, e-ticarete 'bebek ve çocuklar için moda' anlayışla yaklaşıyor. E-ticaretin bu sıcak dikey pazarına genel e-ticaret modelinde giriş yapıyor. 0-8 yaş arası bebek ve çocuklara lüks markaların giyim, ayakkabı ve aksesuar ürünlerini sunuyor.

Ekim 2012 itibariyle tüketicilerle buluşan Di Deva'nın kurucu ekibi Kaan Kıran, Can Güven, İsmail Dağlı ve Sinan Taga'dan oluşuyor. Toplamda 8 kişilik bir ekiple yola koyulan girişimin pazardaki diğer oyuncularla rekabet edebilecek hizmetler (kargo, iade ve müşteri hizmetleri vb...) sunduğunu söylemek mümkün. Lüks bebek-kategorisinde ise kendi yolunu açabilecek kadar yalnız.

Can Güven halen İtalya'da yaşadığı için moda sektörünün başkentlerinden Milano'da Di Deva'nın 5000 ürün barından bir deposu bulunuyor.

Di Deva'nın e-ticarete beklenenin üstünde bir ivme (sepet ortalaması vb.) kazandırmasını da elbetteki elindeki marka portföyüne dayanarak söylüyorum. 30'dan fazla lüks markanın (Burberry, Chloe, DKNY, Dior Junior, Boss, Armani Junior...) ürünlerini ve özel tasarımları satışa sunan girişimde indirim bölümü görmek dahi mümkün değil.  :) Ürün fiyatları 50 TL'den başlayıp 800 TL'ye kadar çıkıyor.

Facebook hesabınızla da giriş yapılabileceğiniz siteye üye olmadan kolayca sepeti doldurmanız mümkün. Yani kullanıcının hedefine ulaşması için temiz bir arayüz hazırlanmış.

Kısaca özetlemek gerkirse bebek-çocuk modasında Türkiye'nin potansiyelinin ne olduğunu Di Deva ile göreceğimize inanıyorum.

Yorumlar (8)
 1. Murat Murat

  Aha yine e-ticaret türkiyede başka girişim yok zaten.

 2. diDeva'nın rakiplerinden farkı nedir acaba ?..

  1. Engin Engin

   Allah askına rakibi kimmiş çok merak ettim :)

   1. Mert Ak Mert Ak

    deveyuku.com heralde :)

 3. Mustafa Namoğlu Mustafa Namoğlu

  Hayırlı uğurlu olsun. Tasarımı çok başarılı buldum.

 4. Fatih Kalyoncu Fatih Kalyoncu

  http://dideva.com/bebek/beyaz-hirka hırka 400 küsürden 160küsür e inmiş..

  Hı hı tasarım çok güzel.

 5. Burcu Emiralp Burcu Emiralp

  Valla benim ilginç bir deneyimmim oldu. Daha önce hiçbir siteden alamadığım hızda alışverşim elime ulaştı. Biraz pahal olabilir ancak çok özel bir elbise. Hani rahatlıkla saklayabilirim oğlumcum büyüdükten sonra. Tebrikler.

 6. Gökhan Korkut Gökhan Korkut

  Reklam bütçelerini genişletmeleri gerekiyor. Bir tane bile reklamlarını görmedim. Bu kadar yatırıp yapılmasına rağmen en az %20'lik bir reklam bütçesi ayırmamaları çok ilginç.

  "Bütçe oluşturduk" diyen varsa, Nerede? Göremiyoruz..