Twitter profillerine kapak fotoğrafı, mobil uygulamalara galeriler geldi
Arama
Yenilikler

Twitter profillerine kapak fotoğrafı, mobil uygulamalara galeriler geldi

Bireysel anlamda insanların belki de en fazla öne çıktığı sosyal medya sitesi olan Twitter, biraz önce kişisel profillerle ilgili önemli bir yeniliği devreye aldı. Facebook gibi kapak fotoğrafı tasarımına geçti ve mobil uygulamalarını galerilerle güncelledi.

Artık herkes profillerine aşağıdaki gibi bir kapak fotoğrafı yükleyebilecek ve kendini görsel anlamda daha geniş şekilde ifade edebilecek. Bu alanın nasıl farklı şekillerde kullanılacağını da sanırım önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Siz de ayarlar/tasarım bölümündeki ‘header’ kısmından kişisel fotoğrafınızı güncelleyebilirsiniz.

Twitter’ın sadece anlık ileti paylaşımından daha fazla olmaya başladığı sanırım herkesçe malum. Bir sosyal ağ niteliğinde daha fazla güçlenmeye başladığını da pekala birlikte gözalemliyoruz. Kişileri öne çıkaran bir adımla profillere kapak fotoğraflarının eklenmesini de bu doğrultuda bir adım olarak yorumlayabiliriz.

Mobil uygulamalara galeri geldi

Mobil uygulamalar tarafında ise  iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlar için Twitter uygulamaları artık hem bu kapak fotoğraflarını görüntüleyecek hem de kişilerin fotoğraf galerileri profillerin altında ziyaret edilebilecek. iPad’deki güncelleme ise bu özelliklerle beraber Twitter kullanıcılarına daha ayrıcalıklı bir tasarım ve deneyim sunacak.

Mobilde fotoğraf paylaşımının önemi düşünülürse Twitter özellikle mobilde büyük bir eksiklik yaşıyordu. Geçtiğimiz günlerde mobil webde kişisel fotoğraf galerinin profil sayfalarında görülebilmesine şaşırmış ve sevinmiştim. Bu yeniliğin mobil uygulamalara gelmesiyle aradaki fark kapanmış oldu ve Twitter’ın mobildeki yükselişinin bir nişanesi olarak kayıtlarımıza geçti…

Yorumları GösterYorumlar Gizle (11)
 1. Selçuk dedi ki:

  Twitter çok güzel bir yer. Gittikçe gelişiyor ve daha iyi bir hale geliyor. Güzel bir güncelleme olmuş.

 2. Capsomat.com dedi ki:

  facebook’un zaman tüneli ve profil kapak resmi atılımından sonra twitter’ın da benzer şekilde profil sayfalarını daha fazla kişiselleştirmeye olanak tanıması güzel bir gelişme.

 3. Levent Gunes dedi ki:

  Twitter’ın en büyük hatası uygulamaları kendi bünyesinde tutmamasıdır. Facebook kim ne derse desin uygulamalarla bu kadar büyüdü. Twitter’ın bir sonraki adımı uygulama platformunu hayata geçirmek olmalı.

 4. Numan Çebi dedi ki:

  Sanırım hem masaüstünde hem mobil tarafta bugüne dek gerçekleştirilen en kapsamlı ve tatmin edici güncelleme oldu bu. Twitter her geçen gün yerini sağlamlaştırıyor. Yakın gelecekte daha etkileşimli profiller görmemiz olası. Facebook ve Google+’tan sonra Twitter’dan da bir banner alanı bekliyordum aslında ancak bu kadarını tahmin edememiştim. Ben de bir header denedim bu arada, incelemek isterseniz: https://twitter.com/numancebi

 5. Burak dedi ki:

  Twitter’da yanlışlıkla zaman tüneline geçtim galiba 🙂

 6. Aytac dedi ki:

  Gittikce facebooka benziyor… Yakinda fb’den farkikalmazsa, ikisinden biri kaybeder.

 7. cuhadar dedi ki:

  Bence çok büyütülebilecek bir güncelleme olmamaış. İsme yazınca profile gidiyordu buton gelmiş sadece. İsim kalkmış. Mobilden pek fazla girmiyorum. Ama masaüstü için bile galerisi çok sıkıcı idi. Çok geç açılıyordu fotolar.

  Her neyse facebook ve google + a devam

 8. Demir dedi ki:

  Sosyal medya trendlerine uyum sağlaması açısından kapak fotoğrafı (header) özelliği yerinde bir karar olmuş.

  Ancak iPhone uygulamasının yeni versiyonunda ufak tefek bug’lar var. Kısa sürede güncelleneceğini sanıyorum.

 9. halil dedi ki:

  Çok güzel oldu beğendim.Daha iyisi olamazdı gerçekten

 10. Twitter başlığı dedi ki:

  Bunun sitesi bile yapıldı. http://baslik.twitterarkaplanlari.com
  onlarca başlık resmi var üstelik resmi indirmeye gerek kalmadan site üzerinden doğrudan başlık resmini twitter profilimize uygulatabiliyoruz.

Bir Yorum Yazın