Rocket Internet Türkiye operasyonunu kapatıyor! [Son Dakika]

Rocket Internet Türkiye operasyonunu kapatıyor! [Son Dakika]

Birkaç gündür duyumlarını alıyorduk ama elimizde kesin bilgi olmadığı için paylaşamıyorduk. Bugün itibariyle şirket içinden birçok kişiden doğruladığımız kadarıyla Rocket Internet artık Türkiye operasyonunu kapatıyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz birçok Rocket Internet çalışanı bugün şirket içinden belli gruplara söz konusu operasyon durdurma ve Türkiye'den çıkma kararıyla ilgili bilgi verildiğini doğruladı. Bu sebeple paylaştığımız bilginin kesin olduğunu söyleyebilirim.

Rocket Internet'in sahip olduğu Türkiye'deki e-ticaret sitelerinin de kısa süre içinde sırayla kapatılacağını yine bu süreçte öğrendik. Bu süre içinde sadece satış yapacak ancak alım yapmayacak olan e-ticaret siteleri önümüzdeki hafta ve aylarda yayınlarına da son verecekler.

Ancak aldığımız bir diğer bilgi de Rocket Internet'in sahip olduğu sporena.com, evimister.com, zidaya.com gibi siteler için satış düşüncesinin olduğu yönünde. Bu sitelerin satışı için Türkiye'deki çeşitli gruplarla bir anlaşma olur mu ya da gelinen bir nokta var mı, henüz kesin olarak bilemiyoruz. Ama bugün hızlıca yaptığımız bir araştırmada birkaç grubun sporena.com ve evimister.com'la ilgilendiğine dair duyumlar aldık.

Son haftalarda sürekli işten çıkma haberlerini aldığımız Rocket Internet'te şu anda 400 kadar çalışan bulunuyor ve malesef operasyonun durması ile büyük olasılıkla bu önemli sayıda çalışan işlerini kaybedecekler.

Türkiye internet pazarı için kötü bir haber olarak nitelendirdiğim bu gelişme ile ilgili detayları yeni bilgiler aldıkça ya da şirketten kesin bir açıklama geldiğinde ayrıca paylaşıyor ve güncelliyor olacağız.

Güncelleme: Rocket Internet çalışanlarından Deniz Türkoğlu, Webrazzi'deki kapanış haberinden sonra ekip olarak çektikleri bir fotoğrafı twitterda paylaştı. Umarız şirket çalışanları önümüdeki dönemde bu mutluluklarını sürdürebilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.