Zuckerberg'ler artık Google için çalışıyor
Genel

Zuckerberg'ler artık Google için çalışıyor

Zuckerberg soyadını duyunca ilk olarak akla Facebook geliyor. Ancak Google'ın Wildfire'ı satın almasıyla beraber işler değişmeye başladı. Çünkü Google'da Zuckerberg soyadıyla çalışanların sayısı artık Facebook'tan daha fazla. Nasıl mı?

Mark Zuckerberg'ün Randi, Donna ve Arielle olmak üzere üç kız kardeşi bulunuyor. Kız kardeşlerinden en çok bilinen Randi Zuckerberg R to Z Studios adlı bir şirket kurarak Facebook'tan geçen sene sonunda ayrıldığını duyurmuştu.

Geriye kalan kardeşlerinden Donna Zuckerberg'ün eşi yani Mark Zuckerberg'ün kayın biraderi Harry Schmidt ve Arielle Zuckerberg Wildfire'da çalışıyor. Goolge'ın Wildfire 250 milyon dolara satın almasından sonra Zuckerberg ailesine mensup bu iki kişi de Google için çalışmaya başladı.

Böylece Facebook'un sosyal ağ pazarında rakibi olan Google'da daha fazla Zuckerberg soyadlı çalışan buluyor. Hatta Randi Zuckerberg bu konuda Twitter üzerinden sitemde bulundu.

Arielle Zuckerberg de Facebook duvarına konuyla ilgili bir ileti yazdı. Artık bir Google çalışanı olmanın garip olduğunu söyleyen Arielle Zuckerberg bir Wildfire çalışanı olarak onur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Mark Zuckerberg bu durumdan rahatsız olur mu bilinmiyor. Zuckerberg kız kardeşlerini şirkete transfer etmek için elinden geleni yapacak mı gelecekte göreceğiz.

Yorumlar (10)
 1. Sosyal Okuyucu Sosyal Okuyucu

  O değil de sitenin tepesine çıkıp 3 kere kontrol ettim acaba Milliyet veya Hürriyet'de miyim diye. Magazin servisi tadında özetlenmiş 2 satırlık olay. :)

  1. Webbilisim.net Webbilisim.net

   evet magazin haberleri benzetmesi güzel :)

   Zuckerberg kız kardeşlerini şirkete transfer etmek için elinden geleni yapacak mı gelecekte göreceğiz.

 2. Cenk İşler Cenk İşler

  Bir dahinin sayesinde para kazandılar fakat onun yolundan gitmektense onu sırtından vurdular. Belkide google'yi alt edebilmek için oynadıkları sinsi bir oyundur :)

 3. ben atılan twitte bir sitem göremiyorum. webrazzi milliyetleşme lütfen...

  1. Garip demiş ve ardından ;) smileyini koymuş ki bunun ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz heralde.

 4. Acaba Mark Zuckerberg'in kız kardeşiyle arası bozulacak mı şok şok şok..:) WebrazziTV, ilan, veritabanı, kariyer derken yoksa webrazzi magazin demi geliyor:)

 5. bizde olsa. patron kız kardeşlere asla süremeyeceği jip alır, sınırsız kredi kartı verir, bir de ev alır. kız kardeşler de çatır çatır yer.

  hiç kızmayın, çok var böyle örnekler.

 6. Aile faciası çıkarsa hiç şaşmam :D Şimdi Mark Zuckerberg sinirini yine Facebook tasarımından alır yandık :D

  1. bence onların hesabına bişeyler girer :)

 7. Trabzonsehri.com Trabzonsehri.com

  Mark Zuckerberg bu durumdan rahatsız olur mu bilinmiyor. Zuckerberg kız kardeşlerini şirkete transfer etmek için elinden geleni yapacak mı gelecekte göreceğiz. demişler bence hiç bir çaba göstermeyecek