Twitter reklam ürünlerinde agresif büyümeyi hedefliyor

Twitter reklam ürünlerinde agresif büyümeyi hedefliyor

Twitter CEO'su Dick Costolo özellike iddialı açıklamalarıyla bilinen bir yönetici. Costolo hatta geçen günlerde Facebook'a mobil reklam ürünleri ders olacak nitelikte düşüncelerini söylemişti.

Ve yine Costolo ve yine iddialı açıklamalar. Cannes'da gerçekleşen Uluslararası Yaratıcılık Festivali'ne katılan Costolo, bu kez reklam servislerinde agresif büyüyeceklerini dile getiriyor.

The Guardian'ın haberine göre Dick Costolo, reklam ürünleri konusunda agresif büyümeye devam edeceklerini açıklayarak, yıl sonuna kadar 50 ülkede reklam araçlarını kullanıma açacaklarını söylüyor.

Costolo sözlerine şu şekilde devam ediyor: "Twitter hazır olduğunda gerekli adımları atıyor. Şu anki planımız yıl sonuna kadar Brezilya, Almanya ve İspanya gibi 50 farklı ülkede üç farklı reklam ürünüyle çalışmaya başlayacağız. Bu servislerin içinde Sponsorlu Tweet, Sponsorlu Konular ve Sponsorlu Hesaplar bulunuyor."

Twitter'ın kullanıcı sayısı bazında hızla büyümeye devam ettiği söyleyen Dick Costolo, İngiltere, Meksika, İspyanya, İtalya, Fransa ve Suudi Arabistan aylık bazda bile çift haneli büyüme rakamları elde ettiklerini dile getiriyor.

Twitter'ın şu anda reklam gelirlerinin şu anda beklenen seviyede olduğunu söyleyemeyiz. Ancak Dick Costolo'nun da yaptığı açıklamalara bakarak şirketin reklam gelirlerini arttırmayı hedeflediğini söyleyebiliriz. Twitter'ın, reklam ürünlerini daha fazla ülkede kullanılabilir hale getirmesi gelir hedeflere ulaşması yolunda önemli bir adım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.