Haftanın Özeti: IOS 6, WordPress, NFC, LeWeb
Webrazzi TV

Haftanın Özeti: IOS 6, WordPress, NFC, LeWeb

Haziran'ın ikinci haftasına Apple'ın WWDC 2012 konferansında açıklanan yenilikler damga vurdu. Onunla başlayan bültenimiz LeWeb London duyurusuyla sona eriyor.

Önceki programlarımıza göz atarak belleğinizi tazelemek istiyorsanız sizi buraya alalım. Diğer WebrazziTV programlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Mahmut Önder Mahmut Önder

  AppleMaps'in GoogleMap'ten önemli farklı navigasyonu da vermesi demeden önce ufak bir araştırma yapılsaymış gerçekten iyi olurdu.

  Google Navigation, androd cihazlarda yıllardır var. Daha geçen günlerde Samsung reklamı için incelediğiniz S3'ün içindeki uygulamalara baksaydınız orada da var.

  Nasıl Siri, Türkçe ve Türkiye desteği yoksa Gmaps'in de navigasyon desteği ülkemizde yok. (ki Apple da sanmıyorum ki TR için navigasyon desteği versin)

  1. Siri'nin Türkçe ve Türkiye desteği bulunmuyor ancak TomTom'un Türkiye'de navigasyon becerisi bulunuyor ve bu desteği Apple Maps'te kullanacak.

   IOS 6'yı yükleyen geliştiriciler İstanbul'da kullandıkları Apple Maps görsellerini çeşitli mecralarda paylaştılar. Ancak Türkçe olarak sesli navigasyon ne kadar yeterli olacak o konuda net bir bilgimiz bulunmuyor.

   1. Mahmut Önder Mahmut Önder

    Siri olmadan bir Apple Maps sunulacağını hiç sanmıyorum. Benim rahatsız olduğum tarafı şudur. Konu hakkında detaylı bilgi olmadan Android cihazlarda navigasyon yokmuş gibi Apple'ın yüceltilmesi. Bahsedilen iki platform için de ücretli ve ücretsiz navigasyon yazılımları var, Apple'ın mesih gibi ilan edilmesinden Google'un kötü çocuk diye gösterilmesinden yoruldum sadece.

    GMail, Gmaps, Google Search servislerini her gün kullanan ama IOS'a para verdiği için öven bilgisiz cahil insanlar gibi konuşulması gerçekten ayıp. Apple'ın bu 3 servisi de bırakın ülkemizde dünyada ne kadar kaliteli sunacağını hesap edin daha önce hiç tecrübesi yokken.

    "Bilmemek değil öğrenmemek ayıp" diye bir laf var. Bilgilendirme amaçlı çekilen videoda bile bu kadar basit bir hata yapılıyorsa ben özensiz iş yapıldığını düşünürüm. Ayrıca bahsettiğim gibi neredeyse 1 ay önce S3 incelemesini yapan kişinin, o işi de özensiz yaptığı manasına gelir bu.