Facebook'un yeni uygulama merkezi App Center açıldı

Facebook'un yeni uygulama merkezi App Center açıldı

Facebook bir zamanlar uygulama tarafında hızlı bir çıkış yakalamıştı. Ancak zamanla yaşanan doygunlukla beraber kalitesiz ve zararlı uygulamaların artması bu yöndeki ilginin azalmasına neden oldu. Şimdi ise Facebook'un uygulamalara özel bir başlık altına taşıdığı App Center ile karşı karşıyayız.

App Center, Facebook'un özel olarak seçilmiş web ve mobil uygulamalara ayırdığı yeni bir bölüm. Facebook.com/appcenter adresinden erişebileceğiniz bölümde  iyi geri bildirim alan 600 uygulama bulunuyor. Kullanıcılar bu bölümde uygulamaları keşfedebiliyor ve kendine yapılan önerileri görebiliyor.

App Center hem Facebook.com üzerinde hem de mobil uygulamalarında kullanılabiliyor.

Yeni bir uygulama keşfetme motoru olarak görebileceğimiz Facebook AppCenter, hem webde ve mobildeki uygulamaların Facebook ile ilişkisini güçlendirecek ve kalıcı tutmaya çalışacak. Farklı uygulamalar keşfetmek isteyenler için de güvenilir bir kaynak sunacak.

AppCenter, Facebook'tan aldığı güçle bir uygulamanın hangi arkadaşlarınız tarafından kullanıldığını, uygulamanın web sitesini ve uygulamaya hangi platformlarda erişilebileceğini paylaşıyor. Mobil uygulamalar  için cebinize indirme bağlantısı göndermeniz de mümkün görünüyor.

Faceboook Appcenter'ın düzene soktuğu bir başka nokta ise kullanıcılarla uygulamalar arasındaki gizlilik ilişkisi. İncelediğiniz uygulamaların sizden hangi bilgilerini istediğini ve kimlerle paylaşım yapabileceğinizi görebiliyorsunuz.

Bu yeniliğin Facebook'un uygulama trafiğini artıracağı ve yeni ilişkiler getireceği kesin. İletileri öne çıkarma özelliğini ücretli haline getiren ve mobilde kazanç sağlamakta sıkıntı yaşayan Facebook'un bu tarafta bir gelir modeli oluşturup oluşturmayacağı şimdilik meçhul.

Neler olacağını bekleyip görelim..

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.