Girişim Ofisleri - Maçkolik - Webrazzi TV
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri - Maçkolik - Webrazzi TV

Türkiye'de en çok trafiği olan spor sitelerinden Maçkolik'in ekibi, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın hemen yanında restore edilmiş bir köşkte çalışıyor.

Maçkolik kurucularından Erdem Yurdanur, Webrazzi TV'den Ümit Öncel ve Nephan Baykal'ı ağırladı.

Program dizimizin önceki bölümlerine bu adresten ulaşabilirsiniz. Webrazzi TV programları ise burada.

Yorumlar (16)
 1. Beklediklerim arasındaydı, teşekkürler :)

  1. Çoooook eğlenceli bir iş gibi görünüyor. Çalışanlara bizim yerimize gerçekten öyle miyi sorsanız nasıl iyi olurmuş :)))

   Teşekkürler.

 2. Diğer yazılım ofisleri kadar izlemesi heyecan verici olmasada Türkiye'de de yazılımcılar için rahat çalışma ortamı sağlayan şirketleri görünce insan mutlu oluyor. Bu kültür umarım Anadolu şehirlerine de tez zamanda gelir.

 3. ben hepsiburada'yı bekliyorum önümüzdeki çekimlerde :)

  1. Cem Demir Cem Demir

   Evet bende bekliyorum baya geniş ve güzel ofisleri var diye duydum.

  2. E-ticaret sitelerinde istihdam dosyası adlı haberde de yazmıştım, benden önce burada yazılmış.

   Bu tarz hizmet sitelerini görmek çok güzel ama orta ölçekli de olsa e-ticaret sitelerinin çalışma ortamlarını, ofislerini, depolarını görmek çok hoş olurdu.

   Bekliyoruz..

 4. Ajans40 Ajans40

  helal olsun böyle bir sistemi yapıpda bu kadar kişiye ekmek aş verenlere..

 5. Ufuzyar Ufuzyar

  Bu video serilerinde neden hiç çalışanlarla konuşulmuyor. Çalışma şartları ve koşulları ile ilgili bilgiler neden verilmiyor acaba?

  Ayrıca çok büyük bir bölümünün abartılmış gerçeklik kurgusu olduğunu düşünüyorum. Sektörü büyük göstermek adına böyle ucuz işlerin yapılması üzücü. 3 kişi çalıştıran 12 kişi, 10 kişi çalıştıran 20-30 kişi göstermeye çalışması çok garip. Bu şekilde ancak işverenlerin ekmeğine bal sürülmüş olunuyor. Olan her zaman ki gibi çalışanlara oluyor.

  (Bkz: Maçkolik, Yemeksepeti, Sadecehosting, Markapon, Tasit.com... )

  1. Ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım, ben olabildiğince açık şekilde ofisimizi, çalışma şartlarımızı anlatmaya çalıştım. Ayrıca merak ettikleriniz varsa bizim mekanımız zaten halka açık bir yer, gelin sizi burada ağırlayalım, istediğiniz çalışana istediğiniz soruları sorun, abartılmış bir gerçeklik var mı yok mu gözlerinizle görün.

   1. Rıza Mahlas Rıza Mahlas

    Anladığım kadarıyla ufuzyar'ın işletmenin sahibinden değil, girişim ofisleri programında Ümit Öncel'den ofis çalışanlarıyla da konuşması, onlara sorular yöneltmesi gibi bir talebi olmuş.

 6. tek tek videoları ızlıyorum ama bence daha cok daha hızlı dolaşsanız ıyı olur her gun webrazziyi acp guncellemekten bıktım yenı bısey olsada ızlesek bıılgılensek modunda, ama bu bolumunz gercekten muthıs gırısım ofıslerı 1 numaramı sorack olursaNIZ yemeksepeti tadından yenmez güzel bi sohbet 2 numarada ersan özer, kolay gelsın webrazzii

 7. Erdem bey o kadar mütevazi o kadar güler yüzlü ki :) Müthiş bir program olmuş.

  Buradan da seslenmiş olayım, blogunuzu severek takip edenler arasındayım yaklaşık 2 aydır yazmıyorsunuz. İhmal etmeyin derim :)

  1. Şenol bey, güzel sözleriniz için teşekkürler. Blog konusunda haklısınız ama o kadar bir yoğunluk var ki, 2 aydır çocuklarımla bile doğru dürüst ilgilenemediğimden yazamadım. Yoksa çok şey birikti, ben de yazmayı çok istiyorum :)

 8. Çalışma ortamı benim çok hoşuma gitti, eminim ki çalışanlarda mockolik te çalışmaktan büyük zevk alıyorlardır. Güzel çalışma ortamında istihdam sağladığı ve çalışanlarına değer vermesinden dolayı , örnek teşkil ettiği için tebrik eder. Başarılarının devamını dilerim...

 9. Western Western

  Bu kadar grafikçi, tasarımcı, programcı çalışan var. Ve böyle bir site.. Bence o kişileri işten atın doğru dürüst arayüzcü ve yazılımcılarla çalışsınlar. Yani vasat düzeyi olsa bir şey demiyeceğim ama vasatın altında siteleri var.

 10. Seninle Bir Ömür Seninle Bir Ömür

  Helal Olsun. Güzel Bir Ofis :)