SermayesizTicaret.com: Düşük maliyetle sanal mağaza sahibi olma imkanı [İndirim Kodu]
E-Ticaret

SermayesizTicaret.com: Düşük maliyetle sanal mağaza sahibi olma imkanı [İndirim Kodu]

İnternet üzerinde yapılabilecek farklı işleri değerlendirdiğinizde, özellikle de Türkiye koşullarında kuşkusuz en karlı seçeneklerden biri e-ticaret. Buna rağmen, pek çok diğer iş modeline göre e-ticaretin en büyük sorunu belli bir oranda da olsa sermaye gerektirmesi. Konun uzmanları bugün 150 bin TL civarında bir sermaye olmadan başlanan e-ticaret işlerinde sürdürülebilirlik riskinin oldukça yüksek olduğu görüşünde birleşiyorlar.

SermayesizTicaret.com işte bu sorunu çözmek parolasıyla yola çıkmış bir internet girişimi. E-ticarete başlamak isteyen kullanıcıların geçmeleri gereken pek çok aşamayı kolaylaştıran sistem, oldukça düşük bir maliyet ile size kendi alan adınız ile kendi e-ticaret sitenizi işletme imkanı sağlıyor.

Bülent Bayraktar tarafından 2007 yılında Bursa’da projelendirilen ve yaklaşık 3 yılda tamamlanan proje, Kasım 2010’da Erdal Altınay’ın yatırımı ve yüzde 50 iştiraki ile şekillendi ve Ocak 2011’de İstanbul’a taşınarak hayata geçti.

Bir e-ticaret işletmesinde doğal olarak var olan tedarik, depolama, kargolama, satış öncesi ve sonrası müşteri ilişkileri, ödeme alt yapısı, güvenlik, iadeler, muhasebe gereksinimleri gibi pek çok önemli detayın yanı sıra, geniş bir bilgi birikimine ihtiyaç var. Sermayesiz Ticaret bu aşamaların çok büyük kısmına üstlenerek, kullanıcılara sadece kendi sanal mağazalarının duyurması ve işletmesi ile uğraşma imkanı tanıyor.

Temel olarak sistem kendi e-ticaret siteniz üzerinden yaptığınız satışlardan kar elde etmenizi sağlıyor. Sistemde bulunan 80 bin civarı farklı üründen her birinin farklı kar marjları var ve sitenizde kendi tercih ettiğiniz kategorilere ait tüm ürünleri satabiliyorsunuz. Bu sayede ister tüm ürünlerin yer aldığı yatay bir e-ticaret sitesi sahibi olabilirsiniz, ya da örneğin sadece Ayakkabı & Çanta veya Sağlık Ürünleri içeren dikey bir e-ticaret sitesi de oluşturabilirsiniz.

Aşina olanlar için dropshipping sistemine oldukça yakın olan bu sistemin önemli avantajlarından biri de ödeme sistemlerinin hazır olması. Yani e-ticaret siteniz daha ilk günde sanal pos üzerinden ödeme kabul etmeye başlayabiliyor. Bunun için bir şirket sahibi olmanız da şart değil. Çünkü siteniz üzerinden gerçekleşen satışların faturaları Sermayesiz Ticaret tarafından kesiliyor ve karınız vergiler ödendikten sonra size iletiliyor. Fakat eğer bir şirketiniz varsa tabi ki aldığınız bu ödeme karşılığında fatura kesmeniz gerekiyor.

Bu noktada tahmin ediyorum ki pek çok kişi işin maddi yönünü merak ediyordur. Sermayesiz Ticaret’te kendi e-ticaret mağazanızı açmak için başlangıçta KDV dahil 490 TL ödeme alınıyor. Bundan sonraki yıllarda ise yıllık 300 TL + KDV hizmet bedeli ödeniyor. Paylaşımlı SSL yerine kendilerine özel SSL sertifikasına sahip olmayı tercih eden mağaza sahipleri 100 TL + KDV daha ödeyerek bunu sağlayabiliyorlar.

İşin kazanç kısmında ise 2 kademeli bir yapı bulunuyor. E-ticaret siteniz üzerinden elde ettiğiniz net karınız 5000 TL’ye ulaşana kadar brüt kar üzerinden yüzde 40’lık bir kesinti uygulanıyor. 5000 TL’nin üzerine çıkıldığında ise kesinti yüzde 20’ye düşüyor. Yani bu noktada kaba bir hesapla 100 TL’ye mal olan ve 150 TL’ye satılan üründen elde ettiğiniz 50 TL brüt karın, yüzde 20’si düşülerek size 40 TL ödeme yapılıyor. Bu hesabı sitenin Sıkça Sorulan Sorular bölümünde daha detaylı olarak görebilirsiniz.

Bir süredir aktif olan sistemin şu anda faal olarak kullandığı pek çok site de bulunuyor. Kendi lojistik merkezine sahip olan sistemi kullanan siteler arasında Just & Fast, Gozluk.com, MiraninDukkani.com, EveGelir.com, Vamelya.com ve HepOutlet.com gibi örnekleri inceleyebilirsiniz.

Sermayesiz Ticaret ve geleceğe dair hedefler konusunda Erdal Altınay şunları söylüyor: “Sermayesiz Ticaret’in yakın geleceğe dair hedefi Türkiye’nin e-ticaret alanında en büyük Network’ü olmak. Bir sonraki aşamada da Türkiye’den Just and Fast ismi ile Dünyaya yayılmış e-ticaret projesi olmaktır. Ve bu hedefler Sermayesiz Ticaret Projesi için uzak değildir.”

Normal şartlarda 490 TL olan katılım bedelinde Webrazzi okurlarına özel 100 TL indirim de var. 10 Haziran saat 23:59’a kadar sınırsız sayıda okurumuzun yararlanabileceği bu indirimden faydalanmak için sitenin sağ üst kısmındaki “Sermayesiz Ticaret’e Katıl” butonuna tıkladıktan sonra ulaşılan ödeme sayfasında üye olurken webrazzi729710797  kodunu girmeniz yeterli.

Yorumlar (51)
 1. Mustafa Alkan Mustafa Alkan

  Fikir ve uygulama güzel lakin küçük çaplı girişimciler için %40 kesinti çok büyük bir oran. Bir de buna başlangıç bedeli eklendiğinde, tercih edilesi bir yer olmuyor. Burası yerine, şahıs şirketi kurup, wordpress'le bile başlangıç yapılabilir.

  1. Adamlar gerçekten güzel sistem kurgulamışlar. Dünyanın kabul etmesi gereken sistemden bahsediliyor, ezberleri bozmuşlar, diyecek hiç bir şey yok. Böyle bir sistemi kurmuş, yatırım yapmış ve kimbilir ne akıl adamları bu işe kafa yormuş. Üzücü olan ülkemizde bu şekil yorum yazan kişiler var, şahıs şirketi kurup wordpress le başlangıç gibi bir yorumu yazarken gerçekten ciddi olamazsınız, çok üzücü. Bu ülkenin ve bu ülke insanlarının çok değerli işler ile uğraşıyor olması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca webrazziyi bu güzel paylaşımından dolayı kutluyorum çok başarılı keşif olmuş. Keşke bundan 15 sene önce karşıma böyle bir fırsat çıkmış olsaydı.

   1. bence mantıklı söylemiş, %40 kesinti çok fazla, onun yerine 1000tl ye hazır e-ticaret paketleri var basic düzeyde bunlarla baslanabılır,, 15sene önce boyle bır sıstem olsaydı emin olun batardınız cunku o zamanlar Dial-Up ticaret yoktu :)

   2. Cemal Bek Cemal Bek

    Veysel bey,

    1000 tl.'ye değil, bedavaya bile verseler bu sistemin yerini tutmaz neden mi burada site sahibi hiçbir emek harcamıyor,herşeyi anladığım kadariyla sermayesiz ticaret yapıyor. siz ne mal buluyorsunuz ,ne ofis ne depo ,ne karton koli, ne fatura ne tahsilat ne personel ,ne kargo şirketi,ne iade ,ne ziyan olan mal ,ne de müşteri hizmetleri ile uğraşmıyorsunuz . sizin tek göreviniz var bu sitenin adını duyurmak ve satışınızı arttırmak.herşeyi adamlar kendisi yapıyor . 1000 tl.ye hazır paket alsan bütün bu yük üzerinde , at düşenin halinden attan düşen anlar ben bu işte 75 bin tl. kaybettim birde sinir hastası oldum. O zaman böyle bir işten haberim olsaydı tüm param cebimde kalacaktı,maalesef kısmet değilmiş.kazancında %80 i site sahibinin oluyor. yani bir kalemin alış fiyatı 10 tl. satış fiyatı 15 tl. ise aradaki 5 tl. kazancın 4 tl.si site sahibinin oluyor ,1 tl. si sermayesiz ticaretin bence son derece makul bir oran bu kadar hizmet karşılığı %20 almak. bu benim fikrim ama önüme kim gelse sermaye olarak çok güçlü değilse asla e ticaret yapmasın diye neredeyse yalvarıyorum,çünkü emin olun bu kadar işle uğraşmak çok kolay değil.adamın canı yanıyor.

 2. Osman Dere Osman Dere

  Hosting ücreti

  İlk sene alınmaz

  İkinci sene 300+KDV

  Sonraki senelerde tefe oranında artırılarak + KDV şeklinde sözleşmeye yazılmış. Tefe kullanılmıyor artık, üfe olacak. her yıl %10 olduğunu varsayarsak 10 yıl sonra hosting ücreti 778 TL olacak.

  Dünyada hosting ücretleri değişmez, hatta düşüyor iken bu firma sözleşmeye dayanarak 3 kata yakın ücret alacak.

  Bu ücreti hosting ücreti yerine hizmet ücreti alacağız, o kadar çalışıyoruz, hak ediyoruz deseler. Tamam deriz. Hosting adı altında yüksek ücret talep etmeyi doğru bulmuyorum.

 3. Fatih Yurtoglu Fatih Yurtoglu

  gerçekten güzel bir porjeye benziyor...:))

  1. Murat Suna Murat Suna

   Birbirinin aynı ürününü satan yüzlerce site. Uygun fiyatın önemi her geçen gün artarken bu sistemde iş yapmanın pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.

   1. Batuhan Öğünlü Batuhan Öğünlü

    Burada reklamın gücü ön plana çıkıyor bugün vipdükkan ve trendyol aynı ürünü farklı fiyata satabiliyosa reklam ve pazarlama başarısıdır.

   2. Cemal Bek Cemal Bek

    peki aynı ürünü aynı fiyattan satan network şirketlerinin özellikle avon'un danışmanları nasıl satıyor ,türkiye'de en az 400 bin kişi var bu işten ekmek yiyen.Burada amaç dev bir eticaret sitesi olmak değil,çevrenin ihtiyacını karşılayarak onların senin sitenden alımını sağlayarak bu işten ekmek yemek. topu topu yatırdığın para 490 tl. hayatın boyunca toplam 2000 tl.lik ürün satsan yine bu paranı çıkartırsın . daha ne olsun ki ..hiç satamadığını varsay sadece kendi ihtiyaçlarını alsan kendi sitenden alış fiyatı ile alıyorsun , dışarıdan perakendeden satış fiyatı ile alacağın şeyi kendi sitenden sanki alış fiyatına satan bir alışveriş kulübü gibi alıyorsun, sırf bunun için alınır.Bu işi yapanlar site sahipleri eminim yorumları okuyordur,eğer görürseniz benim yazdıklarımı beni arayın nasıl sizin için iyi bir pazarlamacı olabilirmiyim dersiniz:)) sisteminizi çok iyi anlamışım değil mi,çünkü siz yoksunuz diye kaybettim yıllardır biriktirdiklerimi,siz olsaydınız kurmazdım şirket filan.. neyse her iş te bir hayır var deyip kendimi avutuyorum.

 4. Her Servis Her Servis

  %40 kesinti çok yüksek. Başlangıçta düşük tutulabilirdi.

  1. Aslında haberi yayınlayan yanlış yayınlamış. Adamlar %40 kesinti yapmıyor tam tersine onlar size %60 pay veriyorlar ve daha sonra bu oranı %80'e çıkartıyorlar. Çünkü siz satılan ürünler için cebinizden para harcamıyorsunuz anladığım kadarıyla. Ve sitelerini inceledim satılan her üründen elde edilen kazancın %60'ını size veriyorlar, 5.000 TL den sonra da %80 vermeye başlıyorlar. Eğer ürünü tedarik eden ve bunun için para harcayan siz olsaydınız dediklerinizde haklı olurdunuz o zaman %40 kesinti olurdu adı. İfadeler çok önemli olaya tersten bakmamak lazım.

 5. Şerafettin Arslan Şerafettin Arslan

  Bu sistemde yapılmak istenen "dropshipping" dir.

 6. Sercan Yilmaz Sercan Yilmaz

  Güzel bir sistem, emek harcanmış belli. Öncellikle ekibe tebrikler.

  Nacizane görüşüm -biraz karamsar olacak belki ama- olay şundan ibaret olur;

  E-ticaret'e atılmak isteyen ancak gerekli teknik bilgiye sahip olmayan, fakat onun haricinde herşeyi bildiğini düşünen insanlar, servisten faydalanarak bir site açarlar.

  İlk olarak, sitelerine ziyaretçi çekmeye çalışırlar. SEO açısından birbirinin aynısı olan onlarca site karşılarına çıkar. Pek başarılı olamazlar.

  Fiyat konusunda öne çıkmaya çalışırlar, ancak fiyatlar sabittir, yapılabilecek fazla bir şey yok.

  Ürünleriyle öne çıkmaya çalışırlar, bu seferde geçmişte kurulan, daha büyük e-ticaret siteleri karşılarına çıkar.

  Tasarımda yenilikçilik, inovasyon ile öne çıkmaya çalışırlar, Google Chrome da su koyveren, basit templatelerle sınırlı olduklarından, bu nokta da pek fazla ilerleyemezler.

  Yapılabilecek tek şey, reklam, reklam, daha fazla reklam. Örneğin 1 milyon kadın üyeye sahip bir Facebook sayfanız varsa, burdan onlara hitap eden birşeyler satılabilir.

  Onun haricinde, bir çok kişi gelir, sistem üzerinden büyük bir hevesle sitelerini açarlar, sözleşme bitiminde de ya kapatırlar ya da hobi olarak devam ederler.

  Günümüzde e-ticaret yapmanın, mahallede ki tuhafiye dükkanının, yakınında ki AVM ile verdiği mücadeleden hiç bir farkı yok.

  İşin teknik altyapısı bence en kolay detay.

  -Open Cart software (ücretsiz)

  -Ortalama bir hosting ($50 yıllık)

  -Alan adı ($10 yıllık)

  -SSL sertifikası ($15 yıllık)

  -Güzel bir template ($35 yıllık)

  -Ödeme altyapısı (posnetodeme.com, ipara, payu.com.tr ~ücretsiz)

  Şahıs şirketi kurup, 1 hafta da ürün satabilir hale gelirsiniz.

  Ancak siteden ne satacaksınız, hangi tedarikçi ile çalışacaksınız, diğer sitelerden ne farkınız olacak, potansiyel müşterilerinizi nereden ve nasıl bulacaksınız, onlara nasıl indirimler ve kampanyalar yapacaksınız? Kısacası nasıl bir fark yaratacaksınız?

  Bu sorulara verilecek cevaplar bulabilmek lazım.

  1. Ödeme altyapısı için posnetodeme.com, ipara, payu.com.tr gibi örnekleri neden önerdiğinizi anlamadım, direkt bankayla sanal pos entegrasyonuna göre avantajları nedir?

   1. Sercan Yilmaz Sercan Yilmaz

    O siteleri öneri olarak sunmamın sebebi, daha önce herhangi bir ticari geçmişi olmayan insanların, sanal pos alma aşamasında karşılaşabilecekleri zorlukları ilk adımda atlatabilmeleri açısından. Yoksa, alabiliyorsanız eğer bankalardan direk sanal pos almanız çok daha mantıklıdır.

 7. Sermayesiz olmasına rağmen yıllık ücret ve kesinti çok yüksek.Satış yapmanın tek yolu reklam, sonuç olarak reklamda sermayeye bakar.Bundan dolayı şirket açıp belli bir alana yönelmek genel satış sitelerinden daha fazla başarıyı getirir.

 8. sıstem farklı ve guzel benım aklıma uydu sermaye koymak lazım urun alıcaksın o urunu stoklamak gerek ve lojıstık fatura keser ısletme olmak gerek bu yuklerın altına gırıp satıs reklam para harcayana kadar bu sermaye sadece reklam ve seo yaparak kazanc ve marka halıne gelebılır gıbı . Dıger turlu zor stokla ısletme ac, begendım sermayesıztıcaret guzel bır yolda buna katılcam

 9. bu servisi geçen yıl bir tanıdıgım kullandı, asgari ücretle çalışan bu arkadaş "sermayesiz" sloganına kanarak bu paketi alıyor. 1 yıl aradan geçtikten sonra tek bir satış bile yapamadı. Düşünün ki kendi ve yakın akrabası bile birşey almamış kendi sitesinden. Neden. Çünkü fiyatlar çok pahalı. Size pay dedikleri şey zaten satış fiyatının üzerine 2 misli eklenmiş. Kendiniz alış veriş yapsanız bile o %60lık kay payınız bile kar etmenizi sağlamıyor. Sonuç olarak emek verilmiş ama tutmaz bir proje. Sadece sermayesiz sloganı parası olmayan garibanları çeken bir tuzak.

  1. Fatih Tiryaki Fatih Tiryaki

   yaklaşık 1 yıldır e-ticaret yapma konusunu araştırmaktayım ve 3 adet banyo ile ilgili site kurdum bu sitelerin reklaları ve seo çalışmaları ile bana maliyeti 6000 tl oldu ve aradan geçen bir yıllık zamanda 13000 tl net karelde ederek 7000 tl artıdayım ve sitelerim çok iyi işlemekde fakat sadece 1 ürün satışı olan sitemde işin müşteri hizmetleri bölümünü muasebe bölümünü jendim yapmaktayım yani ürün tedariğini firma kalnını ben yapmaktayım.

   sermayesiz ticaret yazısını görünce bu denli ürün çeşidini görünce heh tamam benim aradığım iş bu dedim ve banyo işini bi kenara attım ve haberde verilen siteye giriş yaptım tüm nevarsa noktası virgülüne kadar hepsini okudum. kara verdim alıcağım fakat ödeme yaparken webrazi nin sunmuş oldugu indirimi nereya yapacaz bunun için kodu yazacak bi buton yok tekrar webrazi sitesine döndüm konuyu okurken dikkatimi çekti ve yorumları okuyim dedim ali ak kardeşimizin yorumunu okudum ve aklıma takılan fiyat konusunuda görünce tamamen sogudum v geçtim ama bu sistemin takipçisi olucam sitenin fiyatları ve görünüşü iyileşince gine bu sistemi düşünücem. en önemli olan seo yapmak için ürün detaylaıda çok önemli site sahiplerine ürün detaylarını gerekdendetaylı yapmalarını tavsiye ediyorum

 10. Mert Ak Mert Ak

  Benim günlük 20.000 tekil hit alan kadınlarla ilgili bir sitem var.Copy-paste türü saçma sitelerden değil, gayet özgün ve kaliteli bir bilgi sitesi o nedenle ziyaretçiler de gerçek ziyaretçi ve çoğu kadın. Sitemin günlük hit sayısını ve buna bağlı bedavadan reklam yapabilme şansımı kullansam ürün satabilir miyim sizce?

  Sadece kadınlara yönelik ürünlerde bir site açsam acaba diyorum. Reklama para vermek zorunda olmayacağım, kendi sitem bu satış konularına işe yarar mı acaba satı olur mu bilemiyorum. Fikri olan varsa iyi olur?

  1. Seozkan Seozkan

   Denemekten zarar gelmez hele ki senin potansiyelde bir site için çok iyi satış rakamları olabilir, subdomain ile bile iyi satışlar yapabilirsin.

   siteni kaça satarsın bu arada?

   1. Mert Ak Mert Ak

    Satmayı düşünmüyorum.

  2. Onur Ömer Kirici Onur Ömer Kirici

   Merhaba bizimde şu an kadınlar üzerine geliştirdiğimiz bir e ticaret projemiz var. sizden destek almak isterim tabi uygunsa [email protected] adresine dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler

  3. Bence çok rahat satarsınız.Fakat kadınların dikkatini çeken indirim tarzı şeyler.Söz gelimi %30 indirim sadece bu site üyelerine gibi tarz şeyler ile ilk 1 aylık süreçte size iyi kazançlar getirir.Daha sonrasında cüzi rakamlara facebook daki kadınların yoğun olduğu yere reklamlar vb. gibi tanıtım amaçlı işlemler kazancınızı artırır.Fakat bu işlerde yinede fiyat çok önemlidir.Çok kar marjı düşünmeyin.Az kar sürüsünden kazanç daha makbuldür.Fakat bu sermayesiz site biraz pahalıdan veriyormuş sanırsam...

 11. Murat Suna Murat Suna

  Sercan Yılmaz yukarda anlatmak istediğimi süper özetlemiş.

 12. Teknoloji Teknoloji

  Sistem gerçekten çok güzel ama bana sadece bir laf kalabalığı gibime geliyor.Çünkü kar oranı çok düşük ve zaten senin böyle bir siten olduğunda tutunabilmen için reklamlara harcayacağın para çok yüksek bir rakam olup yine sermaye gerektirebilecek.Bence en mantıklısı diğer arkadaşlarında yazdığı gibi kendine ait belli masrafları olan bir e-ticaret sitesi açmandır.

  1. Cemai Bek Cemai Bek

   Bunu gerçekten düşünürek mi veya bir eticaret sitesinin nasıl açılabildiğini bilerek mi yorumluyorsunuz. Hiç hayatınızda böyle bir zahmetli işe girdiniz mi. Adam çıkmış sadece neredeyse bir restorantta yenecek yemek parası 490 tl. istiyor onu da 12 ye bölüyor. Hala insanlar kendi sitesini açsın diyorsunuz. Ben açtım 1 yıl önce 75 bin tl.yi batırdım, heveslerim dünyam yıkıldı,kolay mı bu kadar bu işlerle uğraşmak.

   ne kaybedeceksin sadece 490 tl. , ne kazanacaksın veya beklentin ne.. zaten ödemişsin 490 tl. yi,eğer bir ay sonra 490 tl. kazanırsan ne mutlu veya 200 tl.kazan,100 tl. kazan .yatırdığın parayı da 5 ayda amorti et. dünyanın neresinde görülmüş bir ayda kurduğun işe yatırdığın parayı kazanmak. taş atıp kolun mu yorulacak. 2 tane güneş gözlüğünü çevrene satsan zaten kazancaksın yatırdığın paranı.. işte kendini dene , simulation game gibi ama ticarettin gerçek hayatta denenmesi bundan daha kolay bir işmi olur. hakikaten tanımıyorum,kim kurduysa helal olsun. Adam 490 tl.ye seni ticarete başlatıyor,canın yanmıyor kendini deniyorsun. yanarsa da topu topu yemek parası benim gibi enayilik edip 75 bin liranı sokağa atmıyorsun. oldu becerdin sonra git yine kendin yap eğer bu kadar yükün altından kalkabiliyorsan.

   1. Adamlar kafa yormus,ugrasmis bence kotulemeyip isin eksisini,artisini yorumlamak daha dogru diye dusunuyorum.Cunku bazi yorumlar gercekten acimasiz.Yalniz bole bir isi denemek icin 490 TL fazla bir kapital deil.Tutarsa tutar seklinde yaklasmak lazim.Beni dusunduren sadece cok fazla ayni urunun satiliyor olmasi vede ayni konseptte web sitelerinin olmasi.

 13. Şirket masrafı sanal post alabilcen mi alamıycan mı malı almak bı dert 10 sıparıs desen 100 lıradan 1000tl banka bloke edıyor 40 gun sonra alıyosun.Kira gelir vergisi sonra bagkur odemesi derken ürün tedarik edebilcen mi ,ürünü gönderdin kargo anlaşcan devamlı mal almak gerek tek tek karmajı düsük ,bu sistemde sattıgına kar veriyor ve onlar gonderiyor hukuku sorumluluklarda onlara ait .Ne ürünü stoklamaya gerek var nede kargo anlaşma yapmana, sanal post ne sırket olmana gerek var .Ben aradım detayları aldım 1 güne hemen sanal magaza açıyolar.bence sistem iyi piyasada herkes sanal magaza açıyo batıyo bu saydıgım sebeplerden dolayı bide piyasayı ölduruyolar.

 14. Subjektif ve abartı bir yorum yapmışsınız. Dayanaksız tutanaksız.

  1. Katiliyorum Gitti gidiyordan satsan daha fazla kazanirsin..

 15. Onur T. Onur T.

  Bu sistemin uzun vadede gerçek bir “iş” olarak yapılabileceğine ihtimal vermiyorum. Dropship’in biraz daha kapsamlı hali.

  > “Sermayesiz ticaret” deniyor. Sermayesiz değil ki, reklama para harcamadan nasıl satacaksın? Reklama para harcamayı kafaya koymuş kişi bu sisteme girer mi ayrıca?

  3-5 lira daha fazla verip, biraz daha profesyonel çalışır.

  > Ayrıca olay sadece ürünü satmak mıdır? Ürünü görmüyorsun, bilmiyorsun. Müşteri, kargoda sorun yaşadı, seni muhatap alacak.

  Üründe arıza çıktı, yine senden soracak hesabını. Hizmet sağlayıcı firma, e-ticaret paketlerini satarak para kazanır ama uzun vadede bunları satın alarak iş yapmak isteyenler başarılı olamazlar diye düşünüyorum.

  1. Size sistemi incelemenizi tavsiye ediyorum, ben inceledim sizin dediğiniz gibi değil, şirketleri size açtığı sanal mağazanın tüm sorumluluğunu kendi üzerine alıyor. Ürünler onların, sanal mağazadaki sözleşmeler ve taahhütnameler onlara ait, riskler, sorumluluklar ve yükümlülükler onlara ait. Faturayı kesen onlar, ürünü uzak mesafeli satış sözleşmesi ve faturası ile birlikte teslim eden onlar, üründe bir sorun mu oldu müşteri neden bana gelsin ki? Faturayı kesen kimse faturadaki ve sözleşmediki isim kimse ve kredi kartı ekstresinde hangi firmayı görüyorsa ona gider. Yasal olanı da budur. Nerde sanal mağaza işleten kişinin sorumluluğu? Ya da riski nerde? Bu arada ben sermayesiz ticaret üyesiyim, hiç reklam yapmıyorum sadece kendi çevreme satış yapıyorum, aslında reklam yapıyorum ama sizin düşündüğünüz gibi değil, hiç para harcamadan sosyal çevreme tanıtım yapıyorum, ta ilk okuldan tutun da üniversite dahil tüm arkadaş çevrem, tatil arkadaşlarım ve akrabalarım, mahalle ve oturduğum 1500 konutluk site bana yetiyor. Bir tane de blog'um var, oradan da akmasa da damlıyor birşeyler. Fazlasını da aramıyorum!

 16. Sistem iyi gibi görünüyor. Ancak bu ve benzeri mass çözümlerin uzun vadede hayatta kalabilmesi, gerçekten kazanç sağlayan bir iş modeline dönüşmesini zor buluyorum. "Artık herkesin internette bir mağazası olsun" sloganının altını birçok farklı şeyle doldurmak gerekiyor. İşin dinamikleri artık çok ama çok farklı...

  Yine de başarılar diliyorum.

 17. Biraz mantıksız düşüncelerle yorum yapılmış. Arkadaşlar bu saatten sonra kimse hepsiburada olamaz! Klasik ticaret bitti ve ben ticaret yapacağım diyen herkesin sanal mağazası olmak zorunda. Ama sanal mağaza denince nedense hepiniz hepsiburada olma hayali ile yorum yapmışsınız. Yapacağınız ticari işlem hacmi etiniz ve de butunuz kadardır. O yüzden Sermayesiz Ticaret size böyle bir fırsat sunmuşken kaybedeceğiniz ne ki? satırlar dolusu yorum yazmışsınız! Şöyle düşünün bir ayakkabı satan dükkanınız var ve kendi çapınızda geçiminizi sağlayacak kadar bulunduğunuz lokasyonda satış yapıyorsunuz, ama bu klasik sistem çökmüş ve siz dünya kadar kira, vergi, argı, faturalar içerisinde boğuşurken yok olmaya mahkum kalırsınız. Kendi sanal mağazanızı açarak aynen geçiminizi sağlayacak kadar ticari işlem hacmi yapmayı hedeflerseniz, yani ulaşabildiğiniz kadarını hedeflerseniz e-ticaretten ekmek yersiniz. Ama yok bu yorum yapan kişiler gibi tuzaklara düşerseniz çok para kaybeder hiç kazanamazsınız. E-ticarete başlayan herkes hepsiburada olma hayali ile başlar ama cebinde yok sayılacak kadar sermaye ile bu işe kalkışırsa zaten cebindekini de kaybeder. O zaman arkadaşlar uyanın! reklamdı, seoydu zırvalıklarını geçin sarılın küreklere, Sermayesiz Ticaret size hayatınızı değiştirecek fırsat sunmuş, gidin etiniz budunuz kadar ve ulaşabildiğiniz kadar kişiye ulaşarak kazanmayı hedefleyin küçük ve ulaşılabilir hedefler koyarak bu işten ufak, ufak ekmek yemeye çalışın. Yoksa ferdi işletme açıp, yok kendi başınıza tedarik yapın, ordan burdan script alınlarla olmaz bu işler. en az 200.000 USD si olmayan sakın olaki tek başına sanal mağaza açmaya çalışmasın. 200.000 USD si olan da işe girer girmez o para ile vedalaşsın. Tek başınıza büyük olma hayali ile gireceğiniz işte 200.000 USD yi 2 ayda şirket giderleriniz ve personeliniz yiyecek. Ürün tedarik etmenin ne zor olduğundan bahsetmiyorum bile size, ben tecrübelerimle bunları yazıyorum. Hiç bir şey yapmasanız bile adamların sizin için tedarik ettiği ürünleri sıcak satış yapsanız bile avantajlısınız. Bu arada yorum yapanların hepsine sistemi incelemelerini tavsiye ederim çünkü hiç birisi incelememiş. Sistemin size açtığı sanal mağazada tüm sorumlulukları kendileri alıyorlar, yani ürün sorunlu mu çıktı müşteri size değil şirkete gidiyor, çünkü satılan ürünün faturasını kesen onlar, satış sözleşmesini de gönderen onlar, sanal poslar da onların, bu ülkede yasa var devlet var arkadaşlar, Türkiye de artık bir yerlere gidiyor ama bu saçma yorumlarla bir yere varamaz o belli. Sermayesiz Ticaret doğru iş yapıyor kim ne derse desin, ben ülkem adına bu şekilde projeler çıkarttığı için gururluyum.

  1. Sen bence firmanin kendisine ortak ol!

  2. Deniz Deniz

   ceyda hanım

   ama şirket şundan bahsetmiyor

   siteyi devam ettiren satış ortagının kazandıgı para nasıl vergilendirilecek?

   sermayesizticaret, kendi kazandıgı paranın vergisini odeyecek faturayı bız kesiyoruz diyor

   peki site alıp satıs yapan kendi kazandıgı paranın vergisini nasıl ödeyecek?

   elbet sistem çalışır, bakın gittigidiyor da da satıs yapılıyor ama site kendi vergisini ödeyip fatura kesiyor

   satıcılara vergiden bahsetmiyor ve devlet bu kişilerin peşine düştü

   bir sürü ceza alan insanlar var hiç mi okumuyorsunuz nette?

   bunun siteyi alan şahıs için vergisel boyutu nedir ssermayesizticaret bundan bahsetmiyor

   webrazzi admin neden yorumlarımı yayınlamıyorsunuz?

   2 dir yazıyorum yayınlanmıyor

   deniz

 18. Hüseyin Aslan Hüseyin Aslan

  Bildiğimiz saadet zinciri kurmaya çalışmışlar. Birilerine alışveriş yaptır sende kazan bende misali.

  1. + 1

  2. Yuh diyorum başka da birşey demiyorum. Ne alakası var saadet zinciriyle falan, başkasına kazandırmayla. Okumaktan, araştırmaktan bu kadar acizsiniz tamam da anlamadığınız, incelemediğiniz bir sistem için bir de yorum yapıyorsunuz ya vallahi helal olsun.

 19. Deniz Deniz

  merhaba

  ben siteyle görüştüm

  faturayı bir kesiyoruz diyorlar

  ee peki benim kazandıgım kısım vergilendirilmeyecek mi?

  aldıgımız nefesten vegi isteniyor

  yarın obur gun şu işten şu parayı kazandın diye bize sorun cıkarmaz mı devlet?

  bu isin hukuki alt yapısı nedir malie ile alakalı olarak?

  adam cıksa dese ben tedarikciyim, kendi kazandıgım paranın vergisini verdim, buraya üye olanlar acıkta kalıyor

  satıcı ne diyecek?

  bir de siz isterseniz kendi tedarik ettiğiniz malı da siteye koyabilirsiniz

  tamam d maliyeye bir kayıt acırmadan nasıl satıs yapıcam?

  maliyeden kayıt actırdıgımda, sizin tedarik ettiginiz malın faturasını sız kesıceksınız

  benı tedarık ettigim malın faturasıı ben mı kesicm?sahıs fırması olsun, gerekmez mi?

  bence bunların maliye ile alakalı bilgisi yok

  ya da sadece kendilerini düşünüyorlar

  gittigidiyor da fatura kesiyorum diyormuş vakti zamanında, ama bşına bir sürü iş gelen satıcılar olmus

  aynı durum gibi göünüyor

  güven vermedi

 20. 490 TL'yi çok görenler bir zahmet E-Ticaretten uzak dursun.

  Gerçekten, vereceğiniz 490 TLye yazık olur.

  Güzel iş çıkarmışlar, tebrikler.

  1. Kafasında sermayesizticaret'i kullanıp kullanmama konusunda tereddütleri olan bu yorumu iyice okusun.

   Neredeyse tüm yorumları okudum ve birkaç kişi hariç olumlu/olumsuz yorum yapanların hepsi saçmalamış. Neden mi?

   1. Birinci ve en önemli konu; Fiyatlar nedir?Sahibinden, gittigidiyor, sanalpazar, trendyol gibi siteler var, çok iyi sanal mağazalar var, bunların başarısındaki tek neden ucuz fiyatlardır. Bakın kar marjından, kesintilerinden, yıllık hosting ücretlerinden falan bahsetmiyorum, bir alışverişten 5 değil de 3 tl kazanırsınız, bu sıkıntı değil. Ama piyasada 3 tl'ye satılan ürünü siz 4 tl'ye alıyorsanız işte bu çok büyük sıkıntı. Satış yaparsınız elbet reklamla vs. ama kesinlikle uğraşmaya değmez, reklam ücretlerini bile çıkartmaz. İşin garibi alış fiyatlarını parayı ödemeden göremiyoruz!

   Yani sevgili arkadaşlar; eğer bu tarz bir siteyle e-ticarete girmek istiyorsanız arayın ve diyin ki ben şu kategorideki ürünlerin alış ücretlerini öğrenmek istiyorum, sonra içinden seçtiğiniz 5-6 tane ürünün piyasa satış fiyatlarını inceleyin eğer aşağıda ise derhal sisteme dahil olun, eğer eşit veya fazlaysa (kampanyalar, kısa süreli indirimler vs. hariç) hatta 2 katı diyen arkadaşlar gördüm yorumlarda, 490 TL niz cebinde kalsın, boşuna hayal kırıklığı yaşamayın, sermayeniz de yoksa, internetten de anlamıyorsanız e-ticaretten olabildiğince uzak durun ve rica ediyorum boş boş yorum yapıp insanların kafasını bulandırmayın, tek önemli konu bahsettiğim fiyat konusudur.

   Buarada ödeme yapmadan bilgi veremiyoruz derlerse, ben üye oldum, 100 tl lik parfüm sizde alış fiyatı 120 tl o zaman ne olacak? Servisi iade etme hakkım var mı? gibi doğru soruları sormayı ihmal etmeyin, cevap veremiyorlarsa zaten cevabı almışsınız demektir...

   Not: Seo ve internet reklamcılığı uzmanıyım, konu sadece reklam vs. olsaydı ben bu sistemle dünyalar kazanırdım, ama dediğim gibi fiyat konusunda şeffaf olmadıklarını düşünüyor ve bu sistemi de işe yaramazlar kategorisine dahil ediyorum.

   1. Ahmet Ahmet

    Sistemi incelem fırsatı buldum. Yazılanlarıda okudum %60 kar olarak veriyor demişsiniz hayır öyle değil %20 stopaj olarak kesiliyor geriye kalan %80 karın %20 sini kesip net karı size kalıyor. Gelelim 2. konuya şu anda bir çok site reklamlarını satış başı satıştan % lik veriyor eger verilen reklamlar reklam verilmiş siteden gelip sizin sitenizden alışveriş yaparsa o zaman para ödemeniz gerekmektedir. Yani şöyle düşünün 50tl bir kazancı olan bir malı başka siteden reklam bannerı tıklayarak sizin siteden alışveriş yapan bir müşteye % 5 bir kar verirseniz size gene 47.5 tl gibi kar kalacaktır. Yani reklam demek illaki tv veya gazeteye vermek değildir. Sizde işinizi nerde yapıyorsunuz internette o zaman reklam ağırlıgınız internet ortamında olacaktır. Biraz reklamı ne demektir nasıl yapılır diye araştırılırsa ne demek istediğimi anlarsınız.. Sayğılarımla..

   2. Ahmet Ahmet

    Serdar bey size de bir cvp olacak siz demişsiniz ki SEO :D Ben bunu bir türlü anlamadım zaten google iyi bir sistem yaptıgınızda Seo çalışması yapmadanda sizi indexliyor:D Reklam olaylarına gelince az incelyin artık siteler tıklama başına para vermiyor satılan ürün den % lik veriyorlar..

 21. Ferhat Can Ferhat Can

  Sistem güzelde kontrol mekanizması yok. Sizin alan adınız üzerinden yapılan satışları görme şansınız yok. Hal böyleyken firmanın vicdanına kalmış herşey. Siz reklam yapın para harcayın emek verin satış yapın, firma satışınız yok derse neyi nasıl kontrol ediceksiniz

 22. Ali Fuat Ali Fuat

  Arkadaslar bazi arkadaslarin yazdigi gibi önce sitedeki satis fiyatlari kesinlikle uygun makul olmali e-ticaret sitelerinden alis veris yapacak olanlar muhakkak bütün satis sitelerini incelerler önce fiyat sonra güveninirlik bakimindan hangi site iyi olursa orayi tercih ederler sermayesizticaret sistem olarak cok güzel görünüyor evet sadece görünüyor eger sermayesizticaretin satis fiyatlari gercekten 2 kati diger sitelerden daha pahaliysa inanin 490 tl degil 4 lira bile vermek enayiliktir sahsen siteniz üzerinizden satilacak ürünlerin fiyatlarini cok iyi arastirip ögrenin herkes kendinden pay bicsin siz 2 kat pahali bir ürün alirmiydiniz?????tabiki asla bu konuda sermayesizticaret.com cok seffaf olmasi gerekir bu tür sorularin hepsini sefaf bicimde satis fiyatlarini karsilastirmali bicimde kendi sitelerinde paylasmaliki kimsenin kafasinda soru isareti kalmasin arti en büyük asil sorun diyelimki hersey guzel gitti güzel kazanclar elde ettiniz paralarida bir güzel tatilde alisveriste yediniz sene sonu geldi maliye kapiya geldi tık tık tık paralari sökül)) dedigi zaman bence yapacaginiz tek is temiz camasir atlet don alip maliyecinin önüne düsmek))bunlarin hepsini ögrenmek gerek site sahibininde verecegi vergilendirmeyi iyi ögrenmesi gerek birde yukarda bir arkadas zaten google her siteyi indexliyor seo ve reklama pekte gerek yok gibi bisey söylemis seo normalde būtün reklamlardan onemlidir cunki seo kalici en buyuk reklamdir evet arkadasa katiliyorum seo uzmani bile olsaniz bu isler kolau degil yok google zaten indexliyor gibi basit konudan habersiz cümleler akilci yorumlar degil

  1. Ali Fuat Ali Fuat

   Ferhat can kardes evet dedigin cok dogru lakin sanirim siteyi kuran kisinin sistem üzerinde bir kontrol mekanizmasi sanirim kesinlikle verirler siteye günlük girilen ve satilan ürünlerin satisi yapildi diye kendi kontrol panelinize otamotik bilgi düsülmesi sart sermayesizticaret.comun insiyatifine birakilmasi hem enayilik hemde ticaretten anlamadiginizin bir göstergesi olur bence sistem cok güzel görünüyor lakin 2 konu cok önemli 1.siteniz üzerinden satilacak ürünleri hepsiburda gittigidiyordaki sitelerden yüksek asla olmamali bunlar özelikle sorgulanmali sermayesizticaret bu konuda sefaf acik net bir bilgi vermiyorsa zaten uzak durulmali sefaf olmayan herseyde bir abudik gubidik mevcuttur heyecana kapilmadan iyice sorun bilgi isteyin.2 site sahibinin kazanci vergilendirilmesinin nasil oldugunu iyice ögrenmeli sermayesizticaret sayet bu konuda size derse efendim maliye vergi gibi herseyi biz üstleniyoruz sizin sorumluluk ve ödemeniz gereken bir durum söz konusu degil gibi söz ederlerse kesinlikle bu dediklerinin aynisini yazili olarak sermayesizticaret.com dan isteyiniz sayet hukuksal bir durum oldugunda yazili gerekceyi maliyecilere gösterip en azindan gerekceli bir ibraziniz elinizde olur yinede saticinin vergilendirilmesi seklini kesinlikle ögrenin

 23. Muharrem Altun Muharrem Altun

  bu sistemde aklımın almadıgı şey şuu diyelim ki buradan 500 yada 1000 tane kullanıcı sermayesiz e ticarete başladı sitesini tanıtdı bunu yarısı başarılı oldu ve satış yapabiliyorr aynı 500 kullanıcının yarısı diyelim 250 siteden ürün veya ürünler satıldı

  acaba satılan bütün ürünleri o gün kargoya verme imkanları ne kadar hali hazırda olan stokları ne kadar nasıl müsterilere cevap verecekler bence en önemli olan kısmı buu

 24. Tutakbilisim Tutakbilisim

  inkjet.com.tr var dropshopping de onlar baya iyi bu konuda satış yapıyorum tavsiye ederim.