Webinar: Mehmet Nuri Çankaya – Türk girişimciler için Orta Doğu ve Afrika pazarına açılmak
Arama
Genel

Webinar: Mehmet Nuri Çankaya – Türk girişimciler için Orta Doğu ve Afrika pazarına açılmak

Daha önce duyurduğumuz gibi Webrazzi TV Live’da birazdan oldukça ilgi çekeceğini düşündüğümüz bir webinar yayınlamaya başlayacağız. Saat 14:00‘teki webinar, Microsoft’ta Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki 79 ülkeden sorumlu Bölge Pazarlama Müdürü Mehmet Nuri Çankaya‘nın kapsamlı sunumunu içeriyor. Çankaya sunumunda Türk girişimciler için Orta Doğu ve Afrika pazarına açılmak, bölgedeki fırsatlar ve stratejilerle ilgili bilgi ve deneyimini paylaşacak.

Yayınımızı burada saat 14:00’ten başlayarak izleyebilirsiniz. Mehmet Nuri Çankaya’nın sunumu ve kariyeri hakkında detaylı bilgiye yazının devamında ulaşabilirsin.

Türkiye jeopolitik konumu sebebiyle yakın coğrafyada bulunan birçok ülkeyle işbirliği yapmak için önemli bir ülke ve Türkiye’de başarılı olmuş iş fikirlerini Orta Doğu ve Afrika ülkelerine yaygınlaştırmak büyük bir büyüme potansiyeli oluşturacak. Bu etkinlikte Dubai’de yaşayan ve Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki 79 ülkeden sorumlu Microsoft Bölge Pazarlama Müdürü Mehmet Nuri Çankaya tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

Dünyanın gündeminde olan Çin ve Hindistan, büyük nüfus ve genç nüfus potansiyeli nedeniyle gelişmekte olan pazarlar olarak gösteriliyor. Peki Afrika’nın nüfusunun 1 milyarın üzerinde olduğunu ve Orta Doğu ve Afrika toplamının dünyanın en büyük nüfusu olduğunu biliyor muydunuz? Buradan yola çıkarak dünyanın önümüzdeki yıllarda gelişecek en önemli ekonomik bölgesinin Orta Doğru ve Afrika olacağını öngörmek ve Türkiye için yepyeni fırsatlar yaratacağından haberdar olup ilk adımları atacak olmak çok stratejik önem taşımaktadır. Bu etkinlikte Orta Doğu ve Afrika ülkelerine pazar açılımı yaparak nasıl büyüme yakalanabileceği ve bu ülkelerdeki doğru pazarlama stratejileri anlatılacaktır.

Etkinlik İçeriği:
Orta Doğu Pazarını ve Ülkelerini Yakından Tanıyalım
Orta Doğu ve Pazarlama
Orta Doğu neden bir fırsatlar bölgesi?
Afrika Pazarını ve alt-bölgeleri Yakından Tanıyalım
Afrika ve Pazarlama
Afrika ve Büyüme Potansiyeli
Türkiye’deki başarılı olan iş fikirleri ve internet girişimleri başarılarını nasıl yakın coğrafyadaki gelişmekte olan pazarlara yayabilirler
Orta Doğu ve Afrika için Doğru Pazarlama Stratejileri

Mehmet Nuri Çankaya kimdir?
Bölge Pazarlama Müdürü olarak Microsoft’ta çalışmakta olan Mehmet Nuri Çankaya Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki 79 ülkeden sorumlu olup Dubai’de yaşamaktadır. Bu görevi öncesinde Microsoft Türkiye’de Windows Pazarlama Grup Müdürü ve Teknoloji Pazarlama Yöneticiliği görevlerinde bulundu. ODTÜ’den mezun olup, İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA, Yeditepe Üniversitesi’nde doktora yapmıştır.Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki önemli konferans ve etkinliklerine konuşmacı olarak katılmaktadır. Her Şey Çıplak ve CIO El Kitabı başta olmak üzere 5 farklı kitabın yazarıdır.

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Çağla Aytaç dedi ki:

  bu sefer olmuş, hız konusunda sıkıntı yaşamıyorum. teşekkürler 🙂 Mehmet Nuri Çankaya’da çok sempatik! :))

 2. Fevzi dedi ki:

  Süper bi etkinlik. Sunumu almamız mümkün mü?

 3. Mustafa ASLAN dedi ki:

  Bende ses problemi var, videodan ses gelmiyor.

 4. Western dedi ki:

  Soru sorabilmek için önceden haberimiz olması gerekli. Bu sebeble gün veya hafta içinde yapılacak programı yayınlarsanız bizim ve sizin açınızdan daha iyi olur.

 5. Western dedi ki:

  20. yy başlarında makineleşmenin başladığı dönemlerde İtalyan bir ayakkabı firması iki temsilcisini araştırma yapmaları için Afrika’ nın farklı bölgelerine gönderir. Bir ay sonra her ikisinden de iki farklı telgraf gelir.

  Birincisi; -Biz burada tutunamayız, çünkü hiç kimse ayakkabı giymiyor,

  İkincisi; -Biz burada çok iyi iş yaparız, çünkü hiç kimsenin giyecek ayakkabısı yok. şeklinde telgraf çekerler.

 6. Yunus dedi ki:

  Çok yararlı bir etkinlik olmuş bilgileriniz için teşekkürler 🙂

Bir Yorum Yazın