CepYol: 13 seyahat şirketini tek platformda topluyor
Uygulamalar

CepYol: 13 seyahat şirketini tek platformda topluyor

Hayatı kolaylaştıran her türlü hizmetin web sayfalarından uygulama dünyasına kayması ihtiyaçlar doğrultusunda devam ediyor. Birçok hizmet sektöründe bu geçiş süreci devam ederken seyahat sektörü de buna ayak uyduruyor. Türkiye'de de bunun örneklerini görmeye başladık.

CepYol ilk olarak web servisiyle hizmet vermeye başlayıp,  daha sonra uygulama dünyasına adım atan projelerden. Uygulama, web sitesinde olduğu gibi karayolları ve havayollarında gerçekleşen seyahat seferlerini uygulama üzerinden görüntülenip, satın almasını sağlıyor.

Akıllı cihazlara uygulama geliştirme konusunda kendini kanıtlamış şirketlerden Pordiva tarafından yayınlanan CepYol'un, 2012'nin başında uygulama dünyasına ilk adımını atmış. Uygulamayı geliştiren CepYol uygulamasının ilk 6 ayda 60 bin kez indirildiğini iletti.

CepYol açıldıktan sonra ana ekrana Uçak ve Otobüs seçenekleri geliyor. Buradan hangi seyahat aracıyla yolculuk yapmak istenilen ulaştırma aracı seçilebiliyor. Konum ve tarih bilgileri verildikten sonra tercih edilen bilet satın alınabiliyor.

Ana menünün altından ayrıca 'Adres Defteri', 'Uçuş Bilgileri' ve 'Sizin Bavul'  başlıklı üç seçenek bulunuyor. Bu üç seçenekten 'Sizin Bavul' seçeneğinin ilgimizi çektiğini söyleyebiliriz. Kullanıcılar, yolculuk tipine göre bavul içine koyulması gereken eşyaları listeyebiliyor.

CepYol'un internet sitesinde olduğu gibi uygulamada da 13 şirket ile anlaşması olduğu görülüyor. Bu seyahat şirketleri arasında Türk Hava Yolları, Atlas Jet, Pegasus, Kamil Koç ve Varan gibi Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin bulunduğunu paylaşalım.

Uygulamanın arayüzü çok başarılı görünmese de, kullanım kolaylığı biraz artırılarak bu sorun çözülebilir. Öte yandan web siteleri üzerinden birçok seyahat şirketi bilet satışı gerçekleştiriyor. CepYol bu şirketleri de içinde barındırıyor, kullanıcılara tek platform üzerinden karşılaştırma yapmasına imkan sağlıyor. Bu da kullanım kolaylığını vazgeçilmez kılıyor.

CepYol şu anda Android ve iOS işletim cihazlarda kullanılabiliyor.

Yorumlar (4)
 1. neydi o bi kaç ay önce milyon $ yatırımla çıkan ama sadece 2-3 siteden uçak bileti karşılaştıran çoğu zaman da sadece thy gösteren, bubilet miydi ne ondan çok daha güzel bir site olmuş tebrikler.

 2. Bayramlarda oluşan bu bilet yoğunluğu sorununu çözmedikçe kayda değer birşey yapılmış sayılmaz bence..

 3. Satış ortaklığı programları mevcut mu acaba? Ya da bildiğiniz bilet satış ortaklığı programları var mı?

 4. Egemen Sekeralp Egemen Sekeralp

  Sayin Ahmet Can Sit,

  Cepyol yaziniz icin tesekkur ederim. Genel olarak bilgilendirici ve akici bir yazi olmus ancak uzulerek bildirmek isterimki, baslik yaptiginiz haber dogru degil.

  13 degil 460 dan fazla seyahat sirketi olmasi gerekiyordu. 13 oldugu fikrine acaba yakinda kaldirilacak olan, yurtici seferlerde anlasilmis olan havayollari firmalarinin logolarini saydiniz da oradanmi bu fikre kapildiniz bilemedim. Oyle bir sey olduysa duzeltmede gecikdigimiz ve sizi yanlis yonlendirdigimiz icin ozur dilerim.

  Bize yanitlamamiz icin gondermis oldugunuz sorularin cevaplarinda da kac firma ile calistigimizi ozellikle belirtmis oldugumuzu saniyordum, eger orada belirtmemis isek tekrar ozur dilerim.

  Ancak takdir edersiniz ki, 460 ile 13 arasinda daglar kadar fark var. Amacimiz sadece otobus ve ucak biletlerini tek bir platformda toplamak degil, ayni zamanda kullanicilara en genis kara ve havayollari ulasim agini sunmak.

  400 un uzerinde havayollari sirketi, 60 in uzerinde otobus seferleri sirketi ile anlasmamiz var. Bu konuda baska sorulariniz olursa cevaplamakdan zevk duyarim.

  Eger bir sekilde haberinizdeki bu noktayi duzeltmek isterseniz, bu projede emegi gecen herkezi cok mutlu etmis olursunuz.

  Bu tabi sizin takdirinize kalmis birsey. Siz nasil gorevinizi yapiyor iseniz, bende gorevim geregi sizi bu konuda bilgilendirmek istedim.

  Size, ekibinize ve Arda Bey'e sevgiler.

  Saygilarimla.

  Egemen Şekeralp

  Marketing Director

  Pordiva

  Pbx: +90 212 281 48 44

  Fax: +90 212 281 48 03

  E-mail: [email protected]pordiva.com

  Web: www.pordiva.com