CepYol: 13 seyahat şirketini tek platformda topluyor

CepYol: 13 seyahat şirketini tek platformda topluyor

Hayatı kolaylaştıran her türlü hizmetin web sayfalarından uygulama dünyasına kayması ihtiyaçlar doğrultusunda devam ediyor. Birçok hizmet sektöründe bu geçiş süreci devam ederken seyahat sektörü de buna ayak uyduruyor. Türkiye'de de bunun örneklerini görmeye başladık.

CepYol ilk olarak web servisiyle hizmet vermeye başlayıp,  daha sonra uygulama dünyasına adım atan projelerden. Uygulama, web sitesinde olduğu gibi karayolları ve havayollarında gerçekleşen seyahat seferlerini uygulama üzerinden görüntülenip, satın almasını sağlıyor.

Akıllı cihazlara uygulama geliştirme konusunda kendini kanıtlamış şirketlerden Pordiva tarafından yayınlanan CepYol'un, 2012'nin başında uygulama dünyasına ilk adımını atmış. Uygulamayı geliştiren CepYol uygulamasının ilk 6 ayda 60 bin kez indirildiğini iletti.

CepYol açıldıktan sonra ana ekrana Uçak ve Otobüs seçenekleri geliyor. Buradan hangi seyahat aracıyla yolculuk yapmak istenilen ulaştırma aracı seçilebiliyor. Konum ve tarih bilgileri verildikten sonra tercih edilen bilet satın alınabiliyor.

Ana menünün altından ayrıca 'Adres Defteri', 'Uçuş Bilgileri' ve 'Sizin Bavul'  başlıklı üç seçenek bulunuyor. Bu üç seçenekten 'Sizin Bavul' seçeneğinin ilgimizi çektiğini söyleyebiliriz. Kullanıcılar, yolculuk tipine göre bavul içine koyulması gereken eşyaları listeyebiliyor.

CepYol'un internet sitesinde olduğu gibi uygulamada da 13 şirket ile anlaşması olduğu görülüyor. Bu seyahat şirketleri arasında Türk Hava Yolları, Atlas Jet, Pegasus, Kamil Koç ve Varan gibi Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin bulunduğunu paylaşalım.

Uygulamanın arayüzü çok başarılı görünmese de, kullanım kolaylığı biraz artırılarak bu sorun çözülebilir. Öte yandan web siteleri üzerinden birçok seyahat şirketi bilet satışı gerçekleştiriyor. CepYol bu şirketleri de içinde barındırıyor, kullanıcılara tek platform üzerinden karşılaştırma yapmasına imkan sağlıyor. Bu da kullanım kolaylığını vazgeçilmez kılıyor.

CepYol şu anda Android ve iOS işletim cihazlarda kullanılabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.