Girişimler Webrazzi Ofisinde: Yenimoda.com
Webrazzi TV

Girişimler Webrazzi Ofisinde: Yenimoda.com

Webrazzi ofisi, girişimleri misafir etmeye devam ediyor. Bu hafta konuğumuz, yenimoda.com'un kurucu ortaklarından Zeynep Güzelsoy. Tesettür giyime odaklanan yenimoda.com'un deneyimli girişimcisi Güzelsoy, üye sayısı 250 bine yaklaştığını söylediği fırsat alışveriş sitesinin kuruluş hikayesini ayrıntılarıyla paylaşıyor. Webrazzi ofisini ziyaret eden diğer girişimlerin sahiplerinin kendi ağızlarından hikayeleri için de sizi Webrazzi TV sayfamıza davet ediyoruz.

Yorumlar (14)
 1. Fikret Oduncu Fikret Oduncu

  Anasayfadaki başörtülü bayan olmasa eminim daha çok kar ederler. Daha güzel başörtülü bir manken bulamadılar mı ki?

 2. Program her zamanki gibi şahane.

  YeniModa'da güzel. Başarılarınızın devamını diliyorum. Keşke reklam mecralarından ziyade harcamalarından da ufak tefek tüyolar alabilsek :) tadından yenmeyecek...

 3. Bu bayan coook cabuk konusuyor. anlayamayip, video'yu tekrar izlemek zorunlu oldu benim icin))

 4. Ahmet Karlı Ahmet Karlı

  Gerçekten çok başarılı bir girişim. Tebrik ederim. Arda Bey'e gerçekten gerek kalmamış, dialogtan çok monolog şeklinde geçmiş yalnız :)

 5. İyi röpotajcı konuşmaz, konuşturur derler :)

  Ayrıca Zeynep Hanım'ın kolayca yatırım bulmasına hiç şaşırmadım.

 6. Beraber bonnyfood.com'da çalışma imkanı buldum Zeynep Hanım'la.

  İş yapma ve aksiyon alma hızı konuşmasından çok daha hızlıdır :)

 7. keşke yatırımcılara ulaşmak bukadar kolay olsa malesef

 8. Zeynep hanımın pozitif enejisini, seyrederken bile hissedebiliyorum. Güzel ve doğru bir yatırım olmuş, umarım çok daha iyi olur. Başarılar.

 9. Angry Bird Angry Bird

  ben anlayamıyorum birisi yardımcı olsun lütfen :) %60 gibi bir indirimle ürün satıyorlar 30 a yakın çalışanları var 8 katlı bir işyerine taşınıcaklar daha bir milyona ulaşamamış bir ciro durumu varki bu karlılık değil ciro. %20 ortağı sadece ablam size ne kalıyor hayır için yapılıcak bir işte değil bu hadi diyelim geleceğe yatırım sabır ama bu sektör(private shopping) öyle hatır gönül vefa işide değil. birde şöyle bir durum varki ciddi bir muhafazar çevre potansiyeline sahip bi insan olarak bu tip yaşam şekli olan insanlar kredi kartına sıcak bakmıyor. bu işten bişey anlayamadım karlılık bu işin neresinde. %60 indirimle veriğiniz bi üründen zaten ne kadar daha kar payı cıkar o cironun ne kadarı karra dönüşebilir. bilmediğim bişey varsa biri anlatsın lütfen :)

  1. tekstil öyle böyle karlı bir iş işte, düşün.

   neden teknoloji alanında böyle site olmuyor yada yapılan indirimleri komik oluyor.?

  2. Devlet Ana Devlet Ana

   Şimdi şöyle düşünmek lazım. Son bir ayda sitelerine 830.000 tekil ziyaretçi çekmişler. Doğru hedefleme ile gelen ziyaretçilerin alışverişe gönüllü kişiler olduğunu ve bu kişilerden sadece %2 sinden geri dönüş alabildiklerini düşünürsek.

   830.000 X 0,02 = 16.600 satış manasına gelir. Ortalama sepet tutarının 67 lira olduğunu duydum sanırım video'da. Tekrar açıp da bakamayacağım. Diyelim ki 70 lira ortalama sepet tutarı. Bahsettiğiniz %60 indirim vs. fiziksel mağaza satış fiyatları olsa da tekstil ürünlerinin çok ucuza mal edildiğini ve toptancılardan sağlanabildiğini göz önüne alalım. Ancak buna rağmen diyelim ki yinede kendi karlarından bir hayli ödün verdiler vs. vs. ve ürünlerde ortalama %30 kar ettiklerini farzedelim. (normalde tekstil ürünlerinde kar oranları tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksektir. Marka vermiyeyim ama 11-13 TL ye mal ettiği (fason üretim) t-shirtleri 65 lira gibi fiyatlara satan mağazalar biliyorum.)

   Bu faraziyeyle birlikte sepet başına ortalama 21 TL kar etmiş olabileceklerini düşünüyorum. 16.600 satışla birlikte 16.600 X 21 = 348.600 TL ürünlerin maliyet fiyatlarından sonra, yani satışından sonra kasaya giren tahmini para. Bundan personel giderleri,reklam giderleri vs. düşsek ki ona vaktim kalmadı. Böyle bir operasyon için ofis maliyetini hesaplayıverin :) ki personel'in bu ay sonunda ulaşacağı sayı da söylenmiş. Ortalama personel giderini de hesaba katın. Ve ortalama bir analiz raporu çıkarın artık. Her şeyi devletten beklemeyin. :)

  3. lojistik ve stok ile beraber 8 kat makul olabilir.

 10. videoyu acamiyorum, opera kullaniyorum acaba ondan mi diyecektim chromeum da acmiyor..

 11. Atilla Oğuzhan Atilla Oğuzhan

  Tebrikler. Başarılarının devamını diliyorum.