BoxinaBoxIdea.com: Tasarımcılara özel bir sosyal ağ

BoxinaBoxIdea.com: Tasarımcılara özel bir sosyal ağ

Türkiye'de e-ticaret sitelerinin çeşitli alanlarda tasarım ürünlerine özel kategoriler açması tasarımcıların da öne çıkmasını sağlıyor. Türkiye’nin önemli ofis mobilyası üreticileri arasında yer alan Ersa da tasarımcıları bir araya getiren yenilikçi bir sosyal ağla karşımıza çıkıyor.

BoxinaBoxIdea.com mimariden endüstriyel tasarıma, modadan grafik tasarıma kadar hemen alandaki amatör ve profesyonel tasarımcıları bir araya getirmeyi amaçlayan bir sosyal ağ.

1958 yılından bu yana hizmet veren ve uluslararası alanda tasarım ödülleri almış olan Ersa'nın bu yatırımı,  iki dilde (Türkçe/İngilizce) hizmet veriyor ve kapılarını sadece yerli tasarımcılara değil yabancı tasarımcılara da açıyor.

İstanbul'daki ofisi ödüllü olan Ersa, Yalın Tan Jeyan Ülkü İç Mimarlık imzalı "Box in a Box Idea" konseptinden yola çıkarak bu projeye hayat vermiş. Bu hafta aktif olan BoxinaBoxIdea.com'da şimdilik 10'u profesyonel tasarımcı olan 50'ye yakın üye var. Nisan ayı sonunda üniversite öğrencileriyle atölye çalışmaları yapılması da planlanıyor.

Boxinaboxidea aynı zamanda WikiBox modülü ile tasarım alanında Türkiye’nin ilk ve en büyük wiki kütüphanesini oluşturmak niyetinde. Tasarım alanındaki etkinliklere ve haberlere de site içerisinde özel bir yer veriyor.

Tasarımı ve tasarımcıyı önemseyen bir bakış sergileyen Ersa'nın bu projesi tasarımacılarla çalışmak isteyen e-ticaret girişimleri için kaynak teşkil edecek gibi görünüyor.

BoxinaBoxIdea hakkında daha fazla bilgiyi şu sayfada bulabilir, dilerseniz hemen boxinaboxidea.com'a üye olup tasarımlarınızı paylaşabilir veya farklı tasarımlardan ilham alabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.