Evim.net'e yeni kardeş geldi: Mobilyalar.com
E-Ticaret

Evim.net'e yeni kardeş geldi: Mobilyalar.com

Evim.net ve bebekbezi.com girişimleriyle adından sıkça söz ettiren Özen kardeşler, yeni bir girişimle karışımızda. Özen kardeşlerin son girişimi Mobilyalar.com. Adından da anlaşılabileceği gibi yeni girişim bir mobilya dikeyi.

Webrazzi E-Ticaret'12 konferansımıza esprileriyle renk katan Ali Özen ile yeni sitesini konuştuk. Özen dün gece açılan Mobilyalar.com için "Daha sipariş gelmedi ama gezen çok" yorumunu yaptı :) Konuşmamız esnasındaysa Mobilyalar.com ilk satışını gerçekleştirmiş oldu.

Mobilyalar.com için 'çiçeği burnunda' deyimini kullanmak doğru olacak. Çünkü site dün gece açılmış. 500 farklı ürünle ticaret hayatına 'merhaba' diyen Mobilyalar.com, ilerleyen günlerde ürün yelpazesini genişleteceğini söyleyebiliriz.

Sade bir tasarımla kullanıcılarını karşılayan Mobilyalar.com, kategoriler ve büyük görsellerle aranılan ürünlerin kolayca bulunmasını sağlıyor. Sitenin üst kısmındaki barda TV üniteleri, Dolaplar ve Yataklar gibi 11 farklı kategori bulunuyor. Bu kısmın altında öne çıkan ürünlerin büyük görselleri yer alıyor. Sitenin sol tarafındaki kısımdaysa popüler markalar sıralaması var. Anlattığımız bu sade tasarımın aranılan ürünü kafa karıştırmadan hızlı bir şekilde bulunmasını sağladığını söyleyebiliriz. Kategoriler kısmında aradıkları ürünü bulamayan kullanıcılarsa sitenin üst kısmındaki arama motorundan yardım alabilir.

Geçtiğimiz yıllarda online reklamcılık alanındaki girişimleri olan Reklamstore ile tanıdığımız Ali ve Şencan Özen kardeşler, 2011'de Evim.net ile beraber e-ticarete yönelmişlerdi. Daha sonra bebekbezi.com ile yeni girişimde bulunan kardeşlerin elinde, nevresim.com ve yastik.com gibi alan adlarına sahip olduklarını hatırlatıyoruz. Özen kardeşlerden yakında yeni girişimlerini bekliyoruz.

Yorumlar (22)
 1. Ehl-I Blog Ehl-I Blog

  tasarım ve erişebilirlik olarak güzel duruyor

 2. Mustafa Mustafa

  Site gerçekten güzel olmuş. Ama bir sorun var ürünü detaylı inceledikten sonra geri yapınca ürün kategorisindeki ilk sayfaya atıyor.

  1. Göktuğ Öztürk Göktuğ Öztürk

   Merhaba Mustafa Bey,

   Yapmış olduğunuz geri bildirim için teşekkür ederiz. Gerekli çalışmayı yaparak en kısa zamanda problemi gidereceğiz.

 3. tasarim cok sade. icinde kaybolmuyosunuz..

  benim merak ettigim nokta bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor. Mobilya uzerine bir dikey ticaret sitesi acicam peki tedarik nasil saglanacak mobilya toptancilarini gezip anlasicam mi?

  kiratasiye uzerine olsun, hediyelik esya olsun. Bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor ?

 4. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Rocketin sahibi eticarette en çok mobilya siteleri kazanacak demişti. Belki ondan ilham almışlardır. iyi kazanacaklarına eminim

 5. Baran Baran

  Bu alanda başarılı girişimler varken webrazzi neden onlardan bahsetmez de henüz sipariş almamış siteleri tanıtır anlamıyorum.

  1. Berkan Bağcı Berkan Bağcı

   Sorunuzun cevabı yine sorunuzun içinde. Yeni olduğu için tanıtılıyor. Sipariş alıp almaması önemli değil, önemli olan Webrazzi'nin bu desteği vermesi.

   Başarılı girişimler de kendi projelerini güncelledikleri zaman illa ki yer alırlar Webrazzi'de.

   1. Baran Baran

    Bu desteğe lafım yok tabiki.

    Keşke her yeni ve başarılı girişim için bu desteği verseler.

   2. Neden yeni bir site tanıtımı yapılınca eleştiri oluyor? Ben nereden bileyim yeni site açıldığını..Ondan burayı ve benzer blogları takip ediyoruz. Yüzde yüz TÜRK girişimi daha ne olsun :)

  2. Ahmet Topcu Ahmet Topcu

   Çok sert...

 6. Bilal Bilal

  Onur arkadasin yazdigini tekrarlayim.

  benim merak ettigim nokta bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor. Mobilya uzerine bir dikey ticaret sitesi acicam peki tedarik nasil saglanacak mobilya toptancilarini gezip anlasicam mi?

  kiratasiye uzerine olsun, hediyelik esya olsun. Bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor ?

 7. Kadir Kadir

  Öncelikle yeni siteniz hayırlı olsun. Sitenizde aşağıdaki abajur fiyatlarına bakarken fiyat aralığı olarak en az tutar olan 52 TL'yi seçtim fakat hiç sonuç çıkmadı. Hiç sonuç yoksa neden 52 T'yi alt limit yapmışlar diyerek 52-54 TL aralığını seçince 52,70 TL'deki abajur çıktı. Bence 52 TL minimum tutarı seçince boş ekran çıkacağına kusuratlar da alt rakama dahil edilsin.

  http://www.mobilyalar.com/abajurlar_c242

  Hayırlı satışlar

  1. Göktuğ Öztürk Göktuğ Öztürk

   Merhaba Kadir Bey,

   Yapmış olduğunuz geri bildirim için teşekkür ederiz. Fiyat filtresinde gerekli güncellemeyi yaptık.

 8. Berkan Bağcı Berkan Bağcı

  Baran,

  Amacı sadece yeni sitelere destek vermek olan siteler de var. yeni.web.tr var mesela benim bildiğim. Aslında projelerin duyurulması için çok mecra var.

 9. Aksesu.com da bu şirketin sitelerinden biri.

  Onur isimli arkadaş sorusuna cevap alamamış ve bu sorunun aynısını Bilal sormuş yine cevap alamamış, bu soruyu bir de aynı şekilde sorayım;

  "benim merak ettigim nokta bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor. Mobilya uzerine bir dikey ticaret sitesi acicam peki tedarik nasil saglanacak mobilya toptancilarini gezip anlasicam mi?

  kiratasiye uzerine olsun, hediyelik esya olsun. Bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor ? "

  1. Ofis Mobilyaları Ofis Mobilyaları

   Mobilya üretimi ve teslimatları genelde uzun sürmektedir, üretim hanede ürün veya çeşitli sebeplerden dolayı teslim tarihleri değişebilir. Evet bu işte iyi olan bir mobilya toptancısı ile anlaşabilirsiniz. Yada işini çok iyi yapan mobilya atölyeleri ile görüşebilirsiniz. Tavsiyem ise büyük mobilya markalarına bayi olarak başvuruda bulunmanızdır.

 10. Mobilyalar.com domaini sanırım Noktadomains'e aitti. Acaba kiralandı mı yoksa satın mı aldın bilgisi olan var mı?

 11. Mobilyalar Mobilyalar

  Mobilya alanındaki girişimler bizleri gururlandırıyor

 12. Mobilya Mobilya

  Çok iyi bir proje olmuş gerçekten.Alanındaki en büyük site olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

 13. Evim.net gerçekten çok başarılı bir mobilya mağazası.

 14. Erkan Yorulmaz Erkan Yorulmaz

  Çok güzel bir tasarım. Allah bol kazanç versin.