2011'de işlem başına ortalama 164 TL ödendi [İnfografik]
E-Ticaret

2011'de işlem başına ortalama 164 TL ödendi [İnfografik]

Bankalararası Kart Merkezi, (BKM) 2011 yılına ilişkin banka ve kart kullanım verilerinden oluşan bir infografik yayınladı. Kart kullanım verilerini iletişim kanalları aracılığıyla düzenli olarak paylaşan BKM , 2011 yılına ilişkin banka ve kartı kullanım verilerini ilk kez infografik üzerinden açıklamış oldu. İnfografikte e-ticaret sektörünü ilgilendiren bilgilere yer veriliyor.

İnfografikte 2011 yılında e-ticaret sektöründe işlem başına ortalama 164 TL ödendiği paylaşılıyor. 2010 yılındaysa bu rakamın 147 TL olduğuna dikkat çekiliyor. '2011 e-ticaretin yılı oldu' başlığının altında sektörün 2011'de geçen yıla göre 57 büyüdüğü vurgulanıyor.

Aşağıdaki infografikte, kredi ve banka kartları sayısı ve bu kartlarla yaratılan hacim gibi bilgilere de yer veriliyor.

Webrazzi E-Ticaret'12 konferasında konuşan BKM Başkanı Soner Canko'nun paylaştığı bilgilerin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Webrazzi TV'de Soner Canko ile yapılan röportajıysa buradan izleyebilirsiniz.

 

Yorumlar (2)
  1. Can Alpar Can Alpar

    Islem basina 164 TL online alisverislerde mi yoksa butun alisverislerde mi? Yazida "e-ticaret sektöründe işlem başına ortalama 164 TL ödendiği" yaziyor ama infographic'ten benim anladigim banka karti ve kredi kartiyla yapilan butun alisverislerin 164 TL oldugu.

  2. Ehl-I Blog Ehl-I Blog

    iu bankacalık işlemlerinde ücret almıyorlar mı sinir oluyorum.Neyseki maaş müşterilerine özel kampanyaları var da ödemiyoruz