KitapMetre.com: İnternetteki kitap fiyatlarını karşılaştırın

KitapMetre.com: İnternetteki kitap fiyatlarını karşılaştırın

Hızla büyüyen Türkiye e-ticaret sektörü, aynı konseptten birçok dikey siteyi barındırıyor. Siteler çoğalınca ürünlerin çeşit ve fiyatları kullanıcıların kafası fazlasıyla karışıyor. Kafa karışıklığını azaltmak için birçok fiyat ve ürün karşılaştırma site girişimleri hızla çoğalıyor.

Otomotiv ve elektronik kategoriler gibi birçok sitedeki ürünü inceleyen karşılaştırma siteleri var. KitapMetre, kendi alanında bu alanı dolduracak bir girişim. Sitenin özellikle Karşılaştırma Sepeti bölümü kitap kurtlarının dikkatini epeyce çekeceğe benziyor.

Sarp Dağ Demirel'in girişimi olan KitapMetre, D&R, Kitapyurdu, Pandora ve idefix gibi internet üzerinden kitap satışı gerçekleştiren sitelerin veri tabanını kullanıyor.

Sade bir tasarımla ziyaretçilerini karşılayan site, 'Kitap Fiyatlarını Kolayca Karşılaştır', 'Almak İstediğin Kitapları Listene Ekle' ve 'En Ucuza Nerelerden Alabileceğini Gör' gör kategorilerini bulunduruyor. Ana sayfanın ortasındaki arama çubuğu sitenin amacını özetliyor. En alt bölümdeyse en çok satan kitaplar kısmı bulunuyor. Siteyi ilk defa ziyaret edenlerin aradıklarını kolay bir şekilde bulması mümkün.

Arama çubuğuna yazılan kitapların fiyat ve stok bilgileri, yukarıda bahsettiğimiz e-ticaret şirketlerin veri tabanlarından sağlanıyor. KitapMetre üzerinden satış yapılmadığının altını çizmekte fayda var. Karşılaştırılan kitabın linkine tıklandığında, satış yapılan e-ticaret sitesinin internet sitesi geçiş yapılıyor. Arama sonuçlarında çıkan kitapların bilgilerine sayfanın en üst kısmından ulaşmak mümkün.

Sitenin en dikkat çekici özelliği 'Karşılaştırma Sepeti'. Kitap kurtları kargo ücretini azaltmak için genellikle birden fazla kitap siparişi gerçekleştiriyor. 'Karşılaştırma Sepeti'nin tam olarak kitap kurtlarının aradığı birşey olduğunu söyleyebiliriz.

Sipariş verilecek kitaplar, 'Karşılaştırma Sepeti'ne ekleniyor. E-ticaret şirketlerinin veri tabanından alınan bilgilere göre toplam fiyatlar görüntüleniyor. Toplam tutara, kitapların sipariş verileceği şirketin talep ettiği kargo tutarı da otomatik olarak dahil ediliyor.

Sipariş verilecek kitaplar farklı e-ticaret sitelerinde bulunabilir. Bu durumda KitapMetre, bir kombinasyon yaparak iki ve daha fazla sitedeki kitap alternatiflerini birleştiriyor. Böylece en uygun fiyatlı olan gruptaki şirketlerden sipariş vermek mümkün.

KitapMetre ile ilgili ayrıntılı ve uygulamalı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Kitap karşılaştırma konseptinin geç kalmış bir girişim olduğunun altını çizmek istiyoruz. Birçok tüketim ürünü için karşılaştırma site girişimleri gerçekleşirken, kitap konseptine daha önce yatırım yapılabilirdi. Geç kalmasına rağmen özellikle Anadolu şehirlerinde yaşayanlar bu siteyi yakından takip edecek. Kitap kurtları ayrıca nakitten olduğu kadar zamandan da kâr edecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.