Yerli kuş oyunu: Speedy Birds

Mobil platformlarda kuş temalı oyun çılgınlığı tam gaz devam ediyor. Ancak bu sefer tanıtacağımız kuşlu oyun ‘Made in Turkey’ damgası taşıyor. Farmer Games’in geliştirdiği Speedy Birds, yazılımcı ve grafik tasarımcı ekibiyle tamamen yerli ekibin elinden çıkmış.

Oyunun amacı tek cümleyle anlatılabilecek cinsten: Uçan kuşa havadaki yemleri yedirmeye çalışıyorsunuz. Bunu yaparken çarpmamanız gereken kuşlar bulunuyor. Oyunda sadece bir hak mevcut. Bu sebepten dolayı diğer kuşlara çarpıldığında yeniden başlamak gerekiyor.

Angry Birds gibi 2 boyutlu grafik üzerinde oynanan oyunun kontrolü iPhone'larda bulunan hareket sensörüyle gerçekleşiyor. Yönlendirme için herhangi bir tuşa basmak veya dokunmak gerekmiyor. Bu yüzde oyunun kontrollerine sade diyebiliriz.

Oyunun kontrolleri için sade demiştik. Ancak oyunun oynanabilirliği sanıldığı kadar kolay değil. En küçük ani hareket kuşunuzu kontrolden çıkarabilir. Kendi adımıza konuşmak gerekirse oyuna alışmak uzun bir süre alabiliyor. Kontrollere alıştıktan sonra oyunda rahat bir şekilde ilerlemek mümkün.

Apple, Türkiye App Store'da 'Adventure' ve 'Arcade' kategorilerinde öne çıkan oyunlar arasında bulunuyor. Speedy Birds, App Store'da 0.99 dolarlık fiyatla satışta. Apple'ın oyun platformu olan Game Center'a da açık olan oyunda alınan puanlar arkadaşlar arasında paylaşılabiliyor.

Birçok farklı ögeyi içinde barındıran oyunlardan farklı olarak Speedy Birds, sadeliğiyle dikkat çekiyor. Oyunun komplike bir hikayesi yok. Bu yüzden kafanızı meşgul etmeden oynamak mümkün. Kısa süreli boş zamanlarınızı geçireceğiniz keyifli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.