GaniHomes.com: Günlük daire kiralamada yeni bir girişim

GaniHomes.com: Günlük daire kiralamada yeni bir girişim

İnternet biz tüketicilerin daha kişiye özgü ve farklı çözümlere ulaşmasını sağlamak konusunda çok etkili oldu. Günlük veya kısa süreli ev kiralama pazarı da bunun bir göstergesi ve Ganihomes.com bu pazarın ülkemizden çıkan yeni oyuncusu.

Gani Homes, İzmir merkezli Ganioğlu Bilgi Teknolojileri'nin bir girişimi. Kısa süreli kiralamalardan sezonluk kiralamalara kadar geniş bir yelpazede kullanıcılara günlük kiralık daireler (GKD) sunuyor.

Ev sahiplerinin hizmet sağlayıcı olduğu girişimde, ziyaret edeceğiniz şehirde, kaç kişiyle kaç gün kalacağınızı istediğiniz ücret aralığında arayabiliyorsunuz. Yurtdışından gelecek konukları düşünen Gani Homes, Türkçe'nin yanısıra İngilizce ve İspanyolca dillerinde de hizmet veriyor. Ev kiralarını 4 farklı para biriminde görüntülüyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında hizmet vermeye başladığını öğrendiğimiz Gani Homes sunduğu bilgilendirmelerle sistemin hatasız işlemesi için çaba gösteriyor. Zira bu iş hem kiracı hem ev sahibi hem de aracı kurum (Gani Homes) için yerleşik bir otel/turizm hizmetinden farklı sorumluluklar getiriyor ve istenmeyen durumlar gelişebiliyor.

Günlük kiralama/misafirlik modeli, gelir beklentisi olmaksızın hizmet veren Couchsurfing ile başlamış ve AirBNB ile ticari bir model olarak kendini göstermişti. İlgi gören bu pazarda kısa süre içinde bir kaç rakibin olduğunu öğrenmiş olduk. Bundan sonra işlerin nasıl gideceğini, bu girişimlerin iç turizmi harekete geçirip geçirmeyeceğini merakla bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.