Etohum 40 söyleşileri: Parlakbirgelecek.com
Arama
Girişim

Etohum 40 söyleşileri: Parlakbirgelecek.com

Etohum 40 söyleşilerimize Parlakbirgelecek.com‘un kurucusu Orkun Şahmalı’yı konuk ettik.

Site, üniversite adaylarının ilgi, beceri ve kişiliklerine uyan üniversite programlarını bulmalarını sağlayan bir internet platformu.

Adaylar sitede yerleşke hayatı, barınma, öğrenci yaşamı, öğrenci yapısı, öğretim ücretleri, burs kaynakları, sosyal aktiviteler ve sosyal yaşam hakkında detaylı bilgiler bulabiliyor, değerlendirme ve anketlerle kariyer ve farklı alanlardaki yetkinliklerini ölçebiliyorlar. Parlakbirgeecek.com kullanıcıları ayrıca tercih, yerleşme ve kayıt istatistikleriyle akademik durumlarını karşılaştırabiliyor, böylece ideal tercih listelerini zahmetsizce oluşturabiliyor.

Üniversiteler ise site aracılığıyla pazar segmentasyonu ile hedef kitleye ulaşma imkanı, öğrenci evrenini birçok değişken üzerinden tarama ve izleme araçlarını kullanarak kurumsal hedeflerine uyan bir öğrenci yapısı oluşturabiliyorlar.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Deniz dedi ki:

  Potansiyeli çok yüksek ve hedef kitlesi hep geniş kalacak bir proje. Başarılar.

 2. Arda dedi ki:

  Arkadaş çok pozitif.. Proje güzel. İyi bir algoritma ile data toplayabilirlerse üniversiteler için iyi bir müşteri potansiyeli olur.

  Ama nacizane fikrim, tabii ki gelir modeli için vakıf üniversiteleri önerecekler ama bence devlet üniversitelerini de sisteme yüklesinler ve devletten de okulları önersinler. Sadece vakıf üniversitesi önerirlerse birçok düşük ve orta gelirli kişi siteyi kullanmayacaktır. Tüm üniversiteleri önerirlerse çok başarılı olurlar.

  1. Orkun Şahmalı dedi ki:

   Sevgili Arda,

   Yorumun için teşekkürler. Sistemde vakıf/devlet ayrımı olmadan tüm üniversiteler hakkında bilgiler bulunacak. Sadece isteyen üniversiteler öğrenciye direkt ulaşmak için platforma üye oluyorlar.

   Teşekkürler,

   Orkun

 3. Mehmet Emre Baş dedi ki:

  Girişimini çok iyi ifade edebilen biri olarak gördüm. Üniversiteli anlatsın projesinin de bu girişim sahibiyle görüşmesi iş birliği yapması faydalı olacaktır.

Bir Yorum Yazın