Kelime Yarışı: Kelime dağarcığınızı at yarışıyla ölçen iPhone uygulaması [20 Davetiye]

Kelime Yarışı: Kelime dağarcığınızı at yarışıyla ölçen iPhone uygulaması [20 Davetiye]

Kelime Yarışı App Store'a henüz giren yerli bir mobil oyun. Kurgu, programlama ve görsel açıdan başarılı bir çizgi tutturan oyun hem eğlendirici hem de bilgilendirici.

Kelime Yarışı, adından da anlaşılacağı üzere kelime bilginizi ortaya koyacağınız keyifli bir oyun. Yapmanız gereken size sunulan harflerle kelimeler oluşturmak ve sahibi olduğunuz atın varış çizgisine en kısa sürede ulaştırmak. Ne kadar uzun kelime oluşturabilirseniz atınız o kadar hızlı gidiyor. Havuç vererek atınızı hızlandırabildiğiniz oyunda ses efektleri ve yazılı anlatım da yarışın nabzını yükseltiyor.

Benzer kelime oyunlarına nazaran keyifli oyun kurgusuyla farklı olan Kelime Yarışı'nda, online oyuncularla da yarışabiliyorsunuz ve bu mücadeleleri sonlandırmak biraz zor oluyor. :)

Oyuncular arasında bir puan sıralaması da yapılıyor ve yarış kazandıkça altınlarınızla havuç satın alabiliyorsunuz. Dilerseniz gerçek para ile de havuç satın alabilirsiniz. Ayrıca oyun kurgusunda kazanabileceğiniz 21 ufak ödül (rozet) de bulunuyor. Kelimelerin harf sayısı, süre vb. değerlere göre bu ödüller değişiyor.

İki farklı sürümü olan oyunun ücretsiz sürümünde 5 kez yarışma hakkınız var. Kabul etmek zor olsa da, 5 yarış sonra yorulan atınızla yarışa devam etmek için 12 saat beklemeniz gerekiyor. Sınırsız bir yarış keyfi tatmak isterseniz 1,99 dolar vererek ücretli sürüme terfi etmeniz gerekiyor.

Yakında iPad sürümü de çıkacak olan oyunun görsel ve ses tarafında Pars Kunt, yazılım tarafında ise Solid ICT'nin kurucuları Ali Aksakarya ve Kaan Özdökmeci bulunuyor. Bu ekipten yeni oyunlar geleceğini ve yakında İngilizce başta olmak üzere 3-4 dilde farklı sürümlerin de yayınlanacağını öğrendik. Kelime Yarışı'nın App Store'da üst sıralara yükselmesi, sanıyorum ekibin başarısı konusunda fikir verecek.

Oyunu denemek isteyenler ücretsiz sürümü App Store'dan indirebilir ama 20 okuyucumuz ücretli sürümü aşağıdaki hediye kodlarıyla elde etme şansına sahip. Hızlı olan kazanır. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.