Kelime Yarışı: Kelime dağarcığınızı at yarışıyla ölçen iPhone uygulaması [20 Davetiye]
Mobil

Kelime Yarışı: Kelime dağarcığınızı at yarışıyla ölçen iPhone uygulaması [20 Davetiye]

Kelime Yarışı App Store'a henüz giren yerli bir mobil oyun. Kurgu, programlama ve görsel açıdan başarılı bir çizgi tutturan oyun hem eğlendirici hem de bilgilendirici.

Kelime Yarışı, adından da anlaşılacağı üzere kelime bilginizi ortaya koyacağınız keyifli bir oyun. Yapmanız gereken size sunulan harflerle kelimeler oluşturmak ve sahibi olduğunuz atın varış çizgisine en kısa sürede ulaştırmak. Ne kadar uzun kelime oluşturabilirseniz atınız o kadar hızlı gidiyor. Havuç vererek atınızı hızlandırabildiğiniz oyunda ses efektleri ve yazılı anlatım da yarışın nabzını yükseltiyor.

Benzer kelime oyunlarına nazaran keyifli oyun kurgusuyla farklı olan Kelime Yarışı'nda, online oyuncularla da yarışabiliyorsunuz ve bu mücadeleleri sonlandırmak biraz zor oluyor. :)

Oyuncular arasında bir puan sıralaması da yapılıyor ve yarış kazandıkça altınlarınızla havuç satın alabiliyorsunuz. Dilerseniz gerçek para ile de havuç satın alabilirsiniz. Ayrıca oyun kurgusunda kazanabileceğiniz 21 ufak ödül (rozet) de bulunuyor. Kelimelerin harf sayısı, süre vb. değerlere göre bu ödüller değişiyor.

İki farklı sürümü olan oyunun ücretsiz sürümünde 5 kez yarışma hakkınız var. Kabul etmek zor olsa da, 5 yarış sonra yorulan atınızla yarışa devam etmek için 12 saat beklemeniz gerekiyor. Sınırsız bir yarış keyfi tatmak isterseniz 1,99 dolar vererek ücretli sürüme terfi etmeniz gerekiyor.

Yakında iPad sürümü de çıkacak olan oyunun görsel ve ses tarafında Pars Kunt, yazılım tarafında ise Solid ICT'nin kurucuları Ali Aksakarya ve Kaan Özdökmeci bulunuyor. Bu ekipten yeni oyunlar geleceğini ve yakında İngilizce başta olmak üzere 3-4 dilde farklı sürümlerin de yayınlanacağını öğrendik. Kelime Yarışı'nın App Store'da üst sıralara yükselmesi, sanıyorum ekibin başarısı konusunda fikir verecek.

Oyunu denemek isteyenler ücretsiz sürümü App Store'dan indirebilir ama 20 okuyucumuz ücretli sürümü aşağıdaki hediye kodlarıyla elde etme şansına sahip. Hızlı olan kazanır. :)

Yorumlar (11)
 1. Ahmet Alp Balkan Ahmet Alp Balkan

  Kaptim, tesekkurler Firat :) eglenceli bir oyuna benziyor.

 2. Burunfarki Burunfarki

  Kelime yarışı olduğu kadar, at yarışını kazanabilmek için strateji bile önemli oluyor. Birkaç rakiple şimdiden durum kızıştı :))

 3. Deniz Deniz

  Tasarımı ve sunumu ile dört dörtlük bir uygulama olmuş. Tüm geliştirici arkadaşları tebrik etmek istiyorum. Türkçe uygulamaların genel kalite standartlarının oldukça üzerinde bir iş çıkarmışlar. Umuyorum oyuncu sayısı ve gelir olarak da bekledikleri getiriyi elde ederler.

  Gelir modeli olarak hayli iddialı bir seçim yaptıklarını düşünüyorum. Başarılı olmaları dileğiyle :)

 4. Oyunu yukarıdaki kodlar sayesinde yükledim. Oyunun geneli çok başarılı ve bağımlılık yaratıyor. Herşeyi çok iyi kurgulanmış. Yanlız bazı bariz kelimeleri algılamıyor. Ayrıca tüm kelime listesinin text dosyası olarak kabak gibi application bundleda bulunması çok sevimli olmamış. Bu format ingilizcede detutar ve geliştiricisini maddi olarak daha mutlu eder.

 5. Mert Soran Mert Soran

  ücretli sürümü indirmek için hediye kodlarını nereye yazmamız lazım ?

  1. Abbas Tekin Abbas Tekin

   App Store'da Featured bölümüne gelin. Sayfanın en altında yer alan Redeem'e basın. Ekrandaki Code yazan yere hediye kodunuzu yazın ve sağ üstteki Redeem'e basın.

  2. merhaba, app store'da ana sayfada redeem butonu var (alt tarafta kaliyor). ona bastiginizda hediye kodlarini girebileceginiz bir ekran acilacak.

   1. Kaan Bey merhaba

    Jenerikte kullanılan müziğin ismini öğrenebilir miyim? Müziği dinleyebilmek için oyunu oynayamıyorum vallahi

 6. Domain Kuponu Domain Kuponu

  Android sürümünü bekliyoruz.

 7. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  tüm kodlar kullanımlış sanırım. geç kaldık

 8. Firmalar Firmalar

  kampanyadan yararlanamadım ama ücretli sürümü kullanmayı düşünüyorum, güzel bir oyuna benziyor :)