Tumblr aylık 15 milyar sayfa görüntüleme sayısına erişti
Sosyal Ağlar

Tumblr aylık 15 milyar sayfa görüntüleme sayısına erişti

2011 yılında yaşadığı patlamanın ardından mikroblog etkileyici rakamlar ile büyümeye devam ediyor.

Şirketlerin önem vermeye başladığı ve ticari açıdan da değer kazanan bir mikroblog ağı haline gelen Tumblr, aylık 15 milyar sayfa görüntülenme sayısını yakalamış durumda. Tumblr'ın aylık tekil ziyaretçi sayısı ise 120 milyon kişi. Tumblr'ın aylık sayfa görüntülenmelerine göre bir yılda tam yüzde 218 oranında bir büyüme kaydettiği de belirtildi.

Almanya'nın Münih kentinde yapılan Digital Life Design 2012 (DLD) konferansında konuşan CEO David Karp, Tumblr'ın 2012'deki hedef ve planlarını anlattı.

2007 yılında açılan Tumblr'ın amacı 2012 yılı itibari ile ABD dışındaki kitleye ulaşmak ve Tumblr'ın uluslararası kullanımını arttırmaya çalışmak olacak. Tumblr kullanıcılarının yaklaşık yüzde 40-45'lik bir kısmı ABD'den ve amaçlanan uluslararası kullanıcıları arttırarak, bu yüzdeyi düşürmek.

CEO David Karp'ın açıklamasına göre Tumblr bu hedeflerini gerçekleştirebilmek amacıyla yabancı basın ve yerel pazarlara daha çok önem vermeye başlayacak.

Yorumlar (4)
 1. Bu proje sayesinde şansa inanmaya başladım... Basit arayüz sundular sonra şanslarına değişik fotoğrafları kolaj yapan kişiler üye oldu ve burdan üye kazanmaya başladı.

  Adam gibi post yapan yok, herkes bir kaç resim yayınlayıcısının resimlerini paylaşıyor.

 2. Aslında güzel bir proje ve bol paralar kazandıran işler için süper oluşumlar yapmaya gerek yok.

  Mesela Twitter. Neredeyse hiçbir servisi yok. Yakın bir zamana kadar resim ekleme modülü bile yoktu. Ama tuttu. Öyleki en popüler 2. sosyal ağ oldu.

  Yani sorunsuz işleyen bir site ve kolay arayüz sitenin gerçekten tutması için yeterli.

 3. Tuğrul Tuğrul

  Basit bir görünüm, geniş kitleye hitap ve şans... Gerçekten şaşırtıcı. Türkiye içerisinde de facebook gibi bir hâl alırsa şaşırmam :)

  1. Murat Bişkin Murat Bişkin

   Tumblr blog takip etme özelliği ve basit yapısı ile tuttu.