Limango kozmetik ve kişisel bakım dikeyine Limango Pink ile giriyor
E-Ticaret

Limango kozmetik ve kişisel bakım dikeyine Limango Pink ile giriyor

Türkiye özel alışverişte taşların yerine oturduğu bir pazar olmaya başlıyor ve yeni rekabet alanı olarak dikey siteler öne çıkıyor. Otto Group'un Türkiye ayağı olan Limango'nun bu rekabetteki tercihi, yeni siteler açmak yerine lokomotif siteyi dikey bölümlere ayırmaktan yana. Yeni bölüm, kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine odaklanan LimangoPINK.

LimangoTECH, LimangoKIDS,  Limango Designers Studio ve Limango Keyif dikey kategorilerinin yanına eklenen LimangoPINK, kadın ve erkek kozmetiği ürünlerinin yanı sıra kişisel bakım ürünlerini özel alışveriş modelinde sunuyor. Limango MOVE ile ürünler arasında gezinme deneyimini farklılaştıran Limango'nun bu yeni bölümü de, özellikle e-ticaretteki payı dikkat çeken kadınları hedef alıyor.

Daha önce Turkcellliler için ayrı bir indirimli alışveriş kategorisi açan Limango, görünen o ki e-ticaretin ana kategorilerinde kullanıcılarının diğer sitelere gitmesine izin vermek istemiyor.

Dikkatinizi çekeceği gibi özel alışveriş alanında iddialı yeni girişimler görmekten ziyade, dikey e-ticarette yeni girişimler ve yatırımların haberini yapıyoruz. Bu da üst sınıftaki özel alışveriş sitelerinin dikey alanda çapraz yatırımlar yapacağını aklıma getiriyor.

Şimdilik Türkiye internet ekosistemi dışardan gelen yatırımlarla adından söz ettirse de rekabetin artması, önümüzdeki dönemde sektör içi birleşme ve satın almaları başlatabilir.

Yorumlar (2)
  1. Osman Osman

    Daha ne kadar dallara ayrılacak private siteler? O kadar cogaldılarki ne ittirirsek mantıgıyla artık ucuza malda sattıkları yok ornegin burada 12 liralık urun 9-10a satılıyor ve kargoları hesaplanınca ortaya yine sacma satıs mantıgı geliyor ...Private sitelerin cevremde gordugum kadarıyla cok ciddi anlamda dususte oldugunu soylesem yeridir ...Ben bile markafoni trendyol ilk acıldıgıdna haftada 5-6 kalem siparis verirken artık bu tuzaga dusmuyorum ...

  2. Limango pink'teki kampanya sayısı her geçen gün sanki azalıyor. Sanırım kozmetik markaları artık private shopping modelini çok daha yerinde kullanmaya başladılar.