CES 2012 henüz kapılarını açmadan firmaların gövde gösterisine sahne oluyor. Mobiliteye sadece bağlantı özellikleriyle değil tasarım bazında da özel önem veren firmalar,  'en ince' ürünlerini fuarda çarpıştırıyor.

Görücüye çıkan ürünlerden, farklı kategorilerde dikkatimizi en çok çekenleri sıralayalım istedik: Huawei'nin yeni telefonu Ascend P1 S, Toshiba'nın duyurduğu Excite X10, Acer'ın yeni ultrabook'u Aspire S5 ve Lenovo'nun 'all-in-one' masaüstü bilgisayarı  A720. İşte 'en ince' dörtlünün detayları:

Akıllı telefon: Huawei Ascend P1 S

Huawei'nin "Dünya'nın en ince akıllı telefonu" olarak tanıttığı yeni ürünü sadece 6.88mm kalınlığında. 1.5Ghz işlemcisi ve 4.3" boyutundaki süper AMOLED dokunmatik ekranı sayesinde oldukça iyi performans ve görüntü kalitesi vaad ediyor. Huawei Ascend P1 S, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemini kullanacak. Motorola'nın 7.1mm kalınlığındaki Droid RAZR adlı model ile elinde bulundurduğu dünyanın en ince telefonu ünvanını P1 S'e kaptırmış durumda. P1 S ile birlikte aynı anda duyurulan P1 ise 7.69mm kalınlığında olacak. İki ürünün de Nisan 2012'de piyasada olması bekleniyor.

Tablet bilgisayar: Toshiba Excite X10

Toshiba'nın daha önce duyurmuş olduğu tableti Excite X10, CES 2012 bünyesinde görücüye çıktı ve dünyanın en ince 10″ boyutundaki tableti ile ilgili detaylar belli oldu. Sadece 7.7mm kalınlığı ile değil, üzerindeki 1.2GHz işlemci ve 1GB RAM ile de ilgi çekici. Android 4.0 ile çalışacak tabletin, arka tarafında 5MP, ön tarafında ise 2MP'lik kameralar yer alacak. Excite X10'un çıkış fiyatı ise 16GB'lık model için 529$, 32GB'lık model için ise 599$. Ürün 2012 ilk çeyreği bitmeden raflardaki yerini alacak.

Notebook: Acer Aspire S5

Aslında 2012 itibari ile birlikte dizüstü bilgisayarlar kategorisine yeni bir segment daha eklendi. Nasıl netbooklar ile notebookların pazar payına ilişkin araştırmalar yapılmasına dahi yol açan bir netbook pazarı oluştuysa, ultrabook'ları yeni bir segment olarak değerlendirebiliriz. 2012 yılında bolca ultrabook göreceğiz. Daha hızlı, daha güçlü, şarjı daha çok giden ve daha ince bu modellerin en çarpıcılarından birisi de Acer S5'ti. CES 2012 bünyesinde birçok ultrabook modeli tanıtılmış olsa da, bunlardan en incesi S5 oldu. 15mm kalınlığında ve 13.3” boyutundaki ekranı ile sadece 1.2 kg ağırlığında. Intel işlemcili S5, AcerCloud ile de uyumlu olacak.

All-in-One Bilgisayar: Lenovo A720

Dünya'nın en büyük PC üreticilerindne biri olan Lenovo, IdeaCentre A720 adlı modelini CES 2012 fuarı bünyesinde görücüye çıkarttı. A720, sadece 24.5 mm kalınlığındaki çerçevesiz ekranıyla All-in-One kategorisinin dünyadaki en ince modeli. 27" boyutundaki çerçevesiz ekran HD görüntü kalitesi sunmasının yanı sıra, çoklu dokunma desteği de sunmakta. Intel Core i7 işlemci ve Nvidia GeForce grafik teknolojilerine sahip ürün, 8GB RAM ve 1TB'lık depolama alanına sahip.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.