Facebook Messenger'ın Windows Sürümü Yayınlandı

Facebook Messenger'ın Windows Sürümü Yayınlandı

Facebook, sohbet uygulaması Facebook Messenger'ı ilk önce mobil cihazlara taşımıştı. İlk bakışta sadece mobil iletişim alanında önemli bir açılım gibi görünen uygulamanın aslında bundan daha fazlasını hedeflediği ise sonradan ortaya çıktı.

Facebook Messenger'ın PC sürümü üzerinde çalışıldığını, hatta geçtiğimiz ay ufak bir test grubunun kullanmaya başladığını biliyorduk ama ne zaman piyasaya çıkacağına dair net bir bilgi yoktu. Tam da bu sırada dün beklenmedik bir şekilde Facebook Messenger'ın Windows sürümü ortaya çıktı ya da daha doğru bir ifade ile "sızdı".

İlk olarak İsrail kökenli TechIT sitesinde ortaya çıkan Facebook Messenger sızıntısına karşı Facebook yapabileceği en mantıklı hamlelerden birini yaptı ve birkaç saat içerisinde uygulamayı resmen yayınladı.

Böylece daha önce Android, iPhone ve BlackBerry'de bulunan Facebook Messenger, Windows'a da taşınmış oldu. Uygulama temel olarak üç işleve sahip. İlki tahmin edebileceğiniz gibi Facebook arkadaşlarınız ile sohbet etmek. Ama bunun yanı sıra uygulama haber bandı ve bildirimlere de hızlı bir şekilde erişmenizi sağlıyor. Facebook Messenger'ın üst menüsünden yeni arkadaşlık isteklerini de görüp yanıtlayabiliyorsunuz.

Programı çalıştırdığınızda ilk olarak varsayılan tarayıcınız ile Facebook'a giriş yapmanız gerekiyor. "Oturumu sürekli açık tut" kutusunu da işaretlemeniz, tarayıcıyı kapattıktan sonra da masaüstü uygulamasını kullanmaya devam edebilmek için gerekli.

Facebook Messenger'ın en güzel özelliklerinden biri platform bağımsız sohbet imkanı sağlıyor olması. Yani siz uygulamanın masaüstü sürümünü kullanırken, karşınızdaki mobil cihazından ya da Facebook.com üzerinden sohbete dahil olabilir.

SMS'ten sonra şimdi de Windows Live Messenger ve benzerlerini tehdit eden Facebook Messenger'ın Windows sürümü Facebook yardım sayfasından indirebilirsiniz. Mac ve Linux sürümleri ile ilgili henüz bir açıklama yok.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.