Sosyal Medya Satın Alma Kararlarımızı Ne Kadar Etkiliyor? [Anket]
Bilgi Kaynakları

Sosyal Medya Satın Alma Kararlarımızı Ne Kadar Etkiliyor? [Anket]

Sosyal medyayı her ne kadar yakından takip ediyor olsak da tüketici alışkanlıklarını anlamanın yolu pazar araştırmalardan geçiyor. Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programı kapsamında hazırlanan bir anket de bu konuda sizlerin görüşlerini bekliyor.

Sosyal medyanın satın alma kararlarımızdaki etkisini ölçmek isteyen anket 11 sorudan oluşuyor ve Türkiye'de sosyal medyanın tüketici davranışlarına etkilerini araştıran araştırmaya kaynak teşkil ediyor.

Benim de hızlıca dolduduğum ankette, bir ürün veya hizmeti satın almadan önce sosyal paylaşım mecralarını ne kadar kullandığımız, sosyal paylaşım mecralarındaki araştırmalarımızı çevremize ne kadar yansıttığımız gibi sorular yöneltiliyor.

Demografik bilgilerinizi de anonim olarak paylaşabileceğiniz araştırmaya katılacağınızı ve sonuçları Webrazzi'de sizinle paylaşmayı umuyoruz. Eğer siz de görüşlerinizin sonuçlarda bir pay almasını istiyorsanız hemen soruları cevaplamaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Ayhan Çetin Ayhan Çetin

    Yurtdisinda bu konuda arastirmalar bulunuyor fakat Turkiye'de tam olarak bu konuda yapilmis bir arastirma bulamadim. Bir sunumum icin cok aramistim. Umarim sonuclarini gorebilrim.

  2. Bir devlet üniversitesinin bu tür bir araştırmaya olanak sağlaması güzel

  3. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

    Ben de Türkiye de sosyal medyada yapılan kampanyaların satışları nasıl etkilediğine dair bir tez yazıyorum. Arkadaşıma başarılar dilerim. Sonuçlarını da burada görmek isteriz.