Popkop: Konum Tabanlı Sohbet Uygulaması

Kurucuları Tolga Esin, Can Elbeyli ve İlkut Uras olan PopKop servisi biraz önce lanse edildi. "Patronunu Rezil Eden Ceren" virali ile aylar önce adından sıkça söz ettiren Popkop, bulunduğunuz yerdeki kişilerle tanışmak ve sohbet etmek üzerine yola çıkan lokasyon bazlı mobil bir uygulama.

Şu anda sadece iPhone uygulaması olan Popkop, üyelik sonrası sizin hangi mekanda olduğunuz bilgisi isteniyor. Konum bilgisi alındıktan sonra çevrenizde mekanlara ve yoğunluğa bağlı bir çember çizilip, o çember içerisindekilerle sohbet edebiliyorsunuz.

Yani siz Kozyatağı'ndaysanız ve çok yoğun bir kullanım varsa muhtemelen sadece Kozyatağı'ndaki kişilerle konuşabiliyorsunuz. Eğer etrafınızda az kişi varsa 10-12 km civarına kadar sohbet edebiliyorsunuz. Uygulamada oda mantığı da var. Yani dilediğiniz bir kişiyle oda isteği gönderip özel odada görüşebiliyorsunuz. "Matchmaking" gibi bir kısıtlama yapılmamış. Etrafınızdaki kadın erkek herkesle sohbet edebiliyorsunuz.

Uygulamayı tanıtan videoda bulunduğunuz mekan ile ilgili hediyelerden bahsedilmiş. Yani ileride PopKop'ta Foursquare'deki gibi fırsatlar görebiliriz.

 

Kurucularından Tolga Esin'den aldığım bilgiye göre uygulamanın iş modeli konum tabanlı fırsatlar ve reklamlar olarak planlanmış. Konum ve mobilin 2012'de yatırımcıların ilgi duyduğu alanlar olduğu bilgisiyle, 2011-2012 değerlendirme yazı dizisinde sık sık karşılaşmıştık. Uygulamayı henüz yükleme fırsatı bulamadım fakat gün içerisinde uygulama ile ilgili güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.

Merak edenler Popkop ile ilgili videoları izleyebilir veya uygulamayı indirip gözatabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.