Sosyal Oyun Şirketi Wudya Pazara Muhteşem Binyıl İle Giriş Yapmaya Hazırlanıyor

Sosyal Oyun Şirketi Wudya Pazara Muhteşem Binyıl İle Giriş Yapmaya Hazırlanıyor

Türkiye internet pazarının potansiyeli en yüksek ve yatırımcı ilgisi en üst seviyede olan alanlarının başında sosyal oyun geliyor. Ama bu kadar cazibeli bir alanda kurulmuş girişim sayısı tahminlerin çok altında. Bugün sektörde belirli bir altyapıya ve tecrübeye sahip şirket sayısı bir elin parmakları kadar diyebilirim.

Durum böyle olunca yıldızı parlayan bu pazarda sosyal oyun dünyasına hazırlanan girişimlere, bir de tecrübeli kadroları varsa, özel ilgi gösteriyor ve takibe alıyoruz. İşte takibe aldığımız girişimlerden biri de önümüzdeki aylarda vitrine çıkmaya hazırlanan Wudya...

Nokta'nın online oyun ekibinin başında görevliyken işinden ayrılıp kendi girişimini hayata geçiren Ahmet Zayıfoğlu ile görüştüm ve bir süredir duyumlarını aldığımız girişimi Wudya'nın detaylarını aldım.

"Göktürkler'den günümüze uzanan Türkler'in şanlı tarihinde kendi hükümdarlığınızı kurun ve zaman yolculuğuyla devletinizi geliştirin." sloganıyla Aralık ayı ortasında pazara sunulacak olan Muhteşem Binyıl, Wudya'nın ilk oyunu olacak.

Televizyon dizisi Muhteşem Yüzyıl'ın da popüleritesinin etkisiyle başarı potansiyeli yüksek olan Muhteşem Binyıl oyunu dünyanın önde gelen sosyal oyun şirketlerinden Playdom'ın oyunlarından Gardens of Time'ı da akıllara getiriyor. Playdom'ın başarılı oyunu yayına alındıktan 6 ay sonra 18 milyon aylık aktif oyuncu sayısına ulaşmış ve 3 ay boyunca Facebook'un Top 5 listesinde yer almıştı. Şu anda da oyun aylık 10 milyondan fazla oyuncu tarafından tercih ediliyor.

Henüz kapalı betada test süreci devam eden Muhteşem Binyıl'ın tanıtım videosunu ve ilk ekran görüntülerini aşağıda paylaşıyoruz. Ayrıca eğer oyunu denemek isterseniz oyunun Facebook sayfasından kapalı beta davetiyesi isteyebilirsiniz. Öğrendiğimize göre birkaç hafta içinde belirli sayıda kullanıcı kapalı beta sürecine davet edilecek.

Muhteşem Binyıl Tanıtım Videosu

Muhteşem Binyıl Ekran Görüntüleri

Wudya'nın ikinci oyunu ise Photo Freak isminde, "iki fotoğraf arasındaki farkı bulun" mantığında işleyecek bir oyun olacak. Türk kültürüne yönelik fotoğrafları ön plana çıkartmayı hedefleyen ve kullanıcıların birbirleri ile senkronize oynayabildikleri oyunun Ocak 2012'de piyasaya sürüleceğini öğrendik. Bu oyun hakkında detaylı bilgileri önümüzdeki dönemlerde paylaşacağız.

9 kişilik bir ekiple yola çıkan Wudya'nın sosyal oyun pazarında nasıl bir performans göstereceğini takip ediyor olacağız. Tecrübeli bir kadroya sahip olan şirketin önümüzdeki dönemlerde yatırımcıların radarına da fazlasıyla gireceğini tahmin ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.