Çalışanlar Mesai Saatleri İçerisinde Sosyal Medya Araçlarını Kullanmalı mı? (ANKET)

Çalışanlar Mesai Saatleri İçerisinde Sosyal Medya Araçlarını Kullanmalı mı? (ANKET)

Sizlerin de bildiği dünyada gerek Facebook, gerekse Twitter kullanımının en yaygın olduğu ülkeler arasındayız. Milyonlarca insan neredeyse ellerine geçen her bilgiyi bu ağlarda paylaşır oldu. Hayat sanal alemde tekrar can bulurken, iş hayatında bazı kısıtlamalara maruz kalmaya başladı.

İşverenler ve şirket yönetimleri bu konuda ne karar vereceklerini şaşırdılar. Kimi şirketler en başından beri tepkilerini koruyarak sosyal ağlara ve kişisel hesaplara erişimi engelledi. Kimileri ise bu konuda hala kararsız gibi görünüyor.

Uzmanlar bu konuda ikiye ayrılmış durumda. Kimileri bunun hak ve özgürlük olduğunu kimileri ise tamamen verimi düşürdüğünü iddia ediyor. Yönetim tabanı verimin düşmesinin yani sıra, şirket bilgilerinin bu yollarla dışarı sızmasından endişe ediyor. Haber alma ve iletişim hakkının kısıtlanamaz olduğu gerçeğini savunanlar da bir hayli fazla.

Ortada bu fikirler dolaşırken, sosyal medya izlenimlerinden yola çıkarak bir çok orta ve küçük şirketin bu konuda rahat olduğunu görüyorum. Buna istinaden bankalar ve büyük şirketlerin sosyal medya ve diğer kişisel hesaplara erişimleri kısıtlıyor.Bu konuyla ilgili gerek sosyal medyayı aktif kullanan biri gerekse bir işveren olarak görüşlerimi paylaşmadan önce sizlerin de bu konudaki fikrini duymak istiyorum.

Lütfen aşağıdaki kısa anketimize katılır mısınız?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.