Doğan Online'ın Yeni CEO'su Yenal Gökyıldırım
Genel

Doğan Online'ın Yeni CEO'su Yenal Gökyıldırım

Türkiye'nin ilk internet şirketlerinden Doğan Online aldığımız bilgiye göre yeni CEO'sunu buldu. Babür Çelebi'den boşalan CEO koltuğuna Philips’in Batı Avrupa ve Kuzey Amerika Başkanlığı’nı yürüten Yenal Gökyıldırım getirildi.

1999 yılında kurulan Doğan Online'ın son CEO'su Babür Çelebi, Şubat 2008 ile Ekim 2010 arasında görev yapmıştı. 2009 yılında düzenlediğimiz Webrazzi Gündem: Online Reklam ve Pazarlama toplantısına da katılan Çelebi'nin görevden ayrılmasıyla bir yıla yakın süredir şirketin yönetim listesinde Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kuloğlu öne çıkıyordu.

Henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için yeni CEO Yenal Gökyıldırım'ın adına sitede yer verilmiyor ancak Gökyıldırım'ın yeni görevine başladığını öğrendik. Philips’in Batı Avrupa ve Kuzey Amerika Başkanı olan Yenal Gökyıldırım'ın kariyerinde sırasıyla Singapur Havayolları, Honda, 3M ve DAF gibi küresel şirketler yer alıyor.

Coca Cola'nın Türk CEO'su Muhtar Kent’ten sonra uluslararası bir şirkette en yüksek pozisyondaki Türk* olarak gösterilen Gökyıldırım'ın Doğan Online'ın internet yatırımlarını yeniden organize etmesi bekleniyor.

Resmi bir açıklama olması durumunda sizlerle paylaşacağız.

*Dünyanın en güçlü kadınları listesine giren PepsiCo Asya Pasifik Bölge Başkanı Ümran Beba'nın da 2013'te PepsiCo CEO'su olması bekleniyor.

Yorumlar (3)
 1. çok güzel yeni ceo muz hayırlı olsun.

  umarım alt ile üst arasındaki uçurum olan maaş politikası değişir, ve umarım ki bayram veya resmi tatillerde artık biraz dinleniriz....

  ee nasılsa cesur yürek yenal hocamız geliyor çok mutluyuzzzz...

 2. Mustafa Uysal Mustafa Uysal

  Doğan Online 'ın en büyük hatası grup şirketlerine internet tecrübesi olmayan kişileri CEO olarak atamasıdır. BKZ. Hepsiburada veya DayBuyDay. Bu kadar büyük bir medya desteğine rağmen bu şirketler rakiplerine fark atmaları gerekirken aradaki makas iyice daralıyor.

 3. Vehbi Yesil Vehbi Yesil

  dogan online nasil ilk internet sirketlerinden oluyor anlayamiyorum. ustelik 99 gibi gec sayilabilecek bir tarihte kurulmasina ragmen. doruk.net atlas gibi bir cok sirket vardi onun oncesinde. hatta superonline. internetin memlekete 93 gibi girdigini dusunursek 6 yil gecikmeli sektöre girmesi, o yillardaki ongorusuzlugunu gosterir bence.