Doğan Online'ın Yeni CEO'su Yenal Gökyıldırım

Doğan Online'ın Yeni CEO'su Yenal Gökyıldırım

Türkiye'nin ilk internet şirketlerinden Doğan Online aldığımız bilgiye göre yeni CEO'sunu buldu. Babür Çelebi'den boşalan CEO koltuğuna Philips’in Batı Avrupa ve Kuzey Amerika Başkanlığı’nı yürüten Yenal Gökyıldırım getirildi.

1999 yılında kurulan Doğan Online'ın son CEO'su Babür Çelebi, Şubat 2008 ile Ekim 2010 arasında görev yapmıştı. 2009 yılında düzenlediğimiz Webrazzi Gündem: Online Reklam ve Pazarlama toplantısına da katılan Çelebi'nin görevden ayrılmasıyla bir yıla yakın süredir şirketin yönetim listesinde Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kuloğlu öne çıkıyordu.

Henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için yeni CEO Yenal Gökyıldırım'ın adına sitede yer verilmiyor ancak Gökyıldırım'ın yeni görevine başladığını öğrendik. Philips’in Batı Avrupa ve Kuzey Amerika Başkanı olan Yenal Gökyıldırım'ın kariyerinde sırasıyla Singapur Havayolları, Honda, 3M ve DAF gibi küresel şirketler yer alıyor.

Coca Cola'nın Türk CEO'su Muhtar Kent’ten sonra uluslararası bir şirkette en yüksek pozisyondaki Türk* olarak gösterilen Gökyıldırım'ın Doğan Online'ın internet yatırımlarını yeniden organize etmesi bekleniyor.

Resmi bir açıklama olması durumunda sizlerle paylaşacağız.

*Dünyanın en güçlü kadınları listesine giren PepsiCo Asya Pasifik Bölge Başkanı Ümran Beba'nın da 2013'te PepsiCo CEO'su olması bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.