Sims Social 15 Günde 7,3 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Sims Social 15 Günde 7,3 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Gelmiş geçmiş en başarılı oyunlardan biri olarak kabul edilen The Sims, 11 yıllık başarısını Facebook'ta da sürdürüyor. Bugüne kadar 60 farklı ülkede toplam 140 milyonun üzerinde satışa ulaşan The Sims'in Facebook versiyonu Sims Social yaklaşık 15 günde 7,3 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Oyuncuların kendi Sim'lerini yaratabildikleri ve oyundaki sanal karakterler yerine bu kez Facebook arkadaşları ile komşu olarak, etkileşimde bulunabildikleri oyun, kullanıcıların hayallerindeki evlerini inşa etmelerine ve oyunda kontrol ettikleri karakterlerin çeşitli becerilerini geliştirmelerine olanak veriyor.

Sims Social, Gamescom'un 2011 ödüllerinde en iyi tarayıcı tabanlı oyun ödülünü de kazanmıştı.

Şimdiye kadar 5 dilde yayınlanan Sims Social, Electronic Arts'ın 2009 yılında 400 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın aldığı ve sosyal oyun departmanı olarak konumlandırdığı Playfish tarafından geliştirildi.

15 gün içerisinde 7,3 milyon oyuncu oldukça yüksek bir rakam gibi görünse de sosyal oyunlar konusunda zirvede yer alan Zynga yakın zamanda Empires & Allies oyunu ile çok daha kısa sürede, daha büyük rakamlara ulaşmayı başarmıştı.

Fakat AppData'nın verilerine göre Empires & Allies'ın hızlı yükselişi sona ermiş gibi görünüyor. Şu anda günlük aktif oyuncu sayısı 6,9 milyon civarında olan Empires & Allies'ın aylık aktif oyuncu sayısı ise 43,6 milyon civarında.

9 Ağustos'ta açık betaya başlayan Sims Social ise AppData'ya göre şu anda günlük 3,4 milyon kullanıcıyı ağırlıyor. Son 15 günde ulaştığı toplam oyuncu sayısı ise 7,3 milyon olan Sims Social'ın Empires & Allies ile araya kapatması (eğer kapatabilirse) biraz daha zaman alacak gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.