Pop the Corn: Flash Oyunlar Geliştiren Zibumi'nin Yeni Hedefi iOS

Türk şirketi Zibumi'nin ilk iPhone oyunu Pop the Corn'u App Store'da yayına almış. Basit bir kurguya sahip olan oyun, başarılı bir şekilde tasarlanmış.
Pop the Corn: Flash Oyunlar Geliştiren Zibumi'nin Yeni Hedefi iOS

Zibumi - Pop the Corn2007 yılından bu yana gündelik oyunlar (casual games) geliştiren Türk şirketi Zibumi'nin ilk iPhone oyunu Pop the Corn'u App Store'da yayına almış. Basit bir kurguya sahip olan oyun, başarılı bir şekilde tasarlanmış.

Pop the Corn, kısaca mısır patlatma üzerine kurulu bir oyun. Detaylarını kolayca keşfedebileceğiniz oyunda zamana karşı yarışıyorsunuz ve daha fazla puan toplamaya çalışıyorsunuz. Oyunun biri ücretsiz (Salt Free) biri 1.99 dolar etiketli iki sürümü var. Ücretsiz sürümde oyun mekaniğinde herhangi bir değişiklik yok, sadece bir puan sınırı bulunuyor.

Zibumi'den Ömer Tarı, oyunu gerçekten beğenen ve sürekli oynayıp yüksek skor amaçlayan oyuncular ücretli sürüme yönelmesini bekliyor. Yakın zamanda Pop the Corn oyuncuları için eğlenceli ve ödüllü bir kampanya yapacaklarını da aktarıyor. Tanıtım için de aşağıdaki eğlenceli videoyu hazırlamışlar.

Türk mobil uygulama geliştiricilerinden sık sık yeni mobil uygulamalar duymaya başladığımız bu günlerde, Zibumi'nin iOS tarafında iyi bir yer alacağını tahmin ediyorum. Neden derseniz online oyun mantığına sahip, oyun geliştirmeyi seven bir şirketin iOS'da güzel bir başlangıç yapmasını sebep gösterebilirim.

Zibumi, bugüne kadar 20'den fazla oyun geliştirmiş. Bu oyunlardan Monster Kartz (Canavar Go-Kartlar ) 5 milyonun üzerinde oynanmış. Şimdilerde Flash oyunların ardından yapımcılarla birlikte geliştirilen daha büyük ölçekli 2 oyunu ise yayına çıkmak üzere. Bunlardan biri Kültür Bakanlığı'nın desteklediği ilk video oyunu olmuş, adı 'Evvel Zaman İçinde Nasreddin'. Diğeri ise Kodobur firması ile ortak geliştirilen '2 Seksen' adlı dövüş oyunu.

Zibumi - Pop the Corn

Flash oyunlardaki tecrübesini mobile taşımaya başlayan Zibumi, 2010 Global Game Jam oyun geliştirme etkinliğinde Türkiye birinciliği, Dünya yedinciliği kazanmış. 2010 yılı sonunda iOS platformuna el atan şirket ilk uygulaması Tricky Coin'in ardından Voice Shaker isimli ses uygulamasını da App Store'da yayınlamış.

Voice Shaker, tanıtım döneminde Rusya ve Kazakistan’da 1. Türkiye’de 2., Ermenistan’da 5. sıraya yükselmiş. Bunun dışında Fransa, Arjantin, Tayvan, Moldova gibi ülkelerde de ilk 25'te kendine yer bulmuş.

Yeni iOS oyunları geliştirmeye devam eden Zibumi'nin Nokia Ovi Store için de hazır durumda 1 adet oyunu bulunuyormuş. Bunlar da yakın zamanda piyasaya sürülecek.

Küresel büyüme hedefiyle uluslarası oyunculara önem veren Zibumi'nin ilk iPhone oyunu Pop the Corn'u deneyenler yorumlarını paylaşabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.