Steve Jobs'un Beklenen Biyografisi Kasım 2011'de Geliyor

Steve Jobs'un Beklenen Biyografisi Kasım 2011'de Geliyor

Apple'ın sıradışı kurucusu Steve Jobs'un hayatının kendisinin izniyle kitaplaştırılacağı daha önce paylaşılmıştı. Kitabın yayıncısı Simon & Shuster web sitesinde görüldüğü kadarıyla kitabın çıkış tarihi belli oldu, 21 Kasım 2011.

Ön siparişe açılan "Steve Jobs: A Biography" adlı kitap, üniversiteye gönderilmesi koşuluyla evlatlık verilen bir çocuğun dünyanın en değerli şirketine uzanan hayatını anlatıyor.

Steve Jobs'un birebir içinde olduğu ilk biyografisi olan kitapta Jobs'un kendisi, ailesi, düşmanları, arkadaşları ve yakın çevresi ile yapılan 40 kadar röportaj/görüşmeden bilgiler yer alıyor.

CNN ve Time gibi önemli dergilerin eski tepe yöneticisi ve bir biyografi yazarı olarak bilinen Walter Isaacson, dünyada bir iz bırakmak istemenin karşılığını fazlasıyla veren Jobs'un hayatını 448 sayfaya sığdırmış. Jobs, kontrolcü kişiliğine ters olarak Isaacson'un işine (kitabın içeriğine) karışmamış.

Şimdiden en çok satan kitaplar listesine gireceği şüphe götürmeyen ve teknoloji dünyasının başucu kitaplarından biri olacak Jobs'un biyografisi şu anda Barnes & Noble'dan ya da Amazon'dan indirimli olarak 20,40 dolara sipariş edilebiliyor, e-kitap formatı ise 14,99 dolar.

Steve Jobs hakkında çok sayıda kitap bulunuyor, Inside Steve's Brain (Nasıl Steve Jobs Olunur)'i kesinlikle okumanızı tavsiye ederim ama bu yeni kitabın yeri kesinlikle çok farklı olacak.

Tam olarak doğruluğunu taraflar kabul etmese de Steve Jobs'un Apple'ı kurduğu dönem ve Bill Gates ile olan ilişkisinin anlatıldığı Pirates Of The Silicon Valley'i de izlemenizi tavsiye ederim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.