İnternet ve Telekom 2011 2. Çeyrek Raporu Yayınlandı

İnternet ve Telekom 2011 2. Çeyrek Raporu Yayınlandı

BTK'nın her çeyrek sonrası paylaştığı Türkiye'deki telekom ve internet pazarına yönelik raporunun 2011 2. çeyrek sonuçları yayınlandı.

Rapora göre Türkiye'de Haziran 2011 sonu itibariyle 11 milyona yakın genişbant internet abonesi var. Özellikle son dönemde Türkiye internet pazarındaki sıcak gelişmelerin (yatırımlar, satın almalar, yeni fırsatlar...) yanında bu sayının da katlanarak artıyor olması hem iç hem yabancı yatırımcılar için güzel bir gösterge. Sektörün önde gelen isimlerinden Sina Afra'nın da geçtiğimiz haftalarda yazdığı ve sonrasında Business Insider'da da yayınlanan yazısında olduğu gibi Türkiye hem sıcak, hem de potansiyel hız kesmeden artıyor.

Bu argümanı desteklemek için son derece değerli olan BTK'nın düzenli raporları, yurtdışı yatırımcılara sunmak ve girişiminizi analiz etmek için önemli verileri içeriğinde barındırıyor.

Raporda dikkat çeken bir diğer konu da genişbant internet abonelerinin dağılımı. DSL penetrasyonu hız kesmiş gözükse de toplamda bir önceki çeyreğe göre %20'lik büyüme oldukça sevindirici.

Raporda ayrıca 118'li servislerle ilgili bilgilerden operatörler arasındaki rekabete kadar birçok bilgi mevcut. Raporunu tamamına TK'nın web sitesinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz aşağıda da raporun tamamını sizlerle paylaşıyoruz.

BTK 2011 2. Ceyrek Raporu

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.