Memurfoni’den Çılgın Bir Satış Modeli
Arama
E-Ticaret

Memurfoni’den Çılgın Bir Satış Modeli

Grup alışveriş pazarına giren son isimlerden Memurfoni, geçtiğimiz hafta yeni bir satış modelini hayata geçirdi. Memurlar.net destekli servis 2 haftada bir canlı yayınla desteklenen 1 TL’lik fırsatlar satışa sunuyor.

Patron Çıldırdı adıyla sunulan bu yeni fırsat deneyimi bir diğer İhtiyaç Grup iştiraki olan UzaktanEgitim.com.tr altyapısıyla destekleniyor. Türkiye genelinde ya da bazı illere özgü sunulan Patron Çıldırdı kampanyaları için belirlenen gün ve saatte bir canlı yayın başlıyor. Canlı yayını takip eden kullanıcılar fırsat bağlantısına daha önce öğrenme şansı yakalıyor.

Büyük grup alışveriş siteleri için ne kadar dikkat çekici olur bilmiyorum ama Memurfoni ekibi ilk kampanyada üye sayısını diğer günlerin ortalamasının 10 kat üzerine, ziyaretçi trafiğini de 3 katına çıkarmaktan gayet memnun. Canlı yayın sisteminin interaktif altyapısı bu hareketlilik de önemli bir yer tutuyor.

Özellikle Ankara’da satışlarını arttırmaya başlayan Memurfoni’nin ilk 1 TL’lik kampanyası, yüksek satış adedine ulaşmış değil. Ancak yerli ve yabancı grup alışveriş sitelerinin 1 TL’lik sinema bileti satışlarıyla isim yapmaya başladığını hatırlamak gerekiyor. İlerleyen zamanda bu model Memurfoni’nin ivmesini hızlandırabilir.

İlk Patron Çıldırdı kampanyasının canlı yayın kaydını aşağıda paylaşıyoruz. Gelecek kampanya için perşembe günü 14:00 – 14:15 arası Memurfoni.com’un başına geçebilirsiniz.


30.06.2011 Patron Çıldırdı hyigit_66

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Taha Ketenci dedi ki:

  İnteraktif hizmetler her zaman ilgi ve dikkat çekici olmuştur.Bu ayrıntıyı yakalayan memurfoni ekibini tebrik ederim.

  Bu modeli geliştirme yolunda giderlerse kendi alanlarında fark yaratabilir.

 2. melih dedi ki:

  İşte budur. Buna iş planında inovasyon derler 🙂 Tebrik ederim emtialaşmış bir sektörde ses getirecek, yaratıcı bir iş modeli, patron çıldırmış 🙂

 3. Serdar Burak dedi ki:

  Memurfoni’ nin 1 TL lik parfüm kamanyasından ben de faydalandım. İnanın şaşkınlığım hala devam ediyor. 1 TL gayet güzel bir parfüme sahip oldum. Diğer kampanyaları da merakla bekliyoruz bakalım.

 4. Adobe Systems dedi ki:

  Kullanılan çözüm UzaktanEgitim.com.tr çözümü değil aksine Adobe firmasının Connect yazılımıdır.

  1. Taha KETENCİ dedi ki:

   “Alt yapısıyla desteklenmiş” denmiş zaten 🙂

 5. doktorteknik dedi ki:

  Yöntem güzel ama patron biraz cıvık 🙂

 6. diflek dedi ki:

  Fikir güzel de bu “ehehehehe” yapan tipin biraz daha oturması lazım. Artık takma bıyık ve burun takıp şiveli konuşmaktan biraz daha fazla şeyler bekliyorlar insanlar sempati beslemek için.

 7. Tuny dedi ki:

  Sektöre canlılık getiren ciddi bir uygulama olmuş. Buna benzer bir uygulamayı yakala.co’da da gördüm. Sanırım yakala.co da memurfoni’den esinlendi. : ) Bu da sektöre yeni giren memurfoni’nin iyi yolda olduğunu gösteriyor. Neticede biz son kullanıcının işine gelecek bu fırsat işi. : )

 8. zeynep dedi ki:

  Siteye üyleik kısmında TC kimlik nosu sorması bence üye çekme konusunda biraz zorlayacak gibi

Bir Yorum Yazın