Tilki.co: Tatile Çıkmadan Önce Otel Fiyatlarını Karşılaştırın

Tilki.co: Tatile Çıkmadan Önce Otel Fiyatlarını Karşılaştırın

Seçimin sona ermesi, okulların kapanmak üzere olması ve havaların da yavaş yavaş ısınmaya başlaması ile birlikte pek çok kişi için tatil en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Fakat mayoları valize koymadan önce bir de otel rezervasyonu yapmak gerekiyor. Yakın zamanda açılan Tilki.co, seyahate çıkacak olanlar için web üzerinden herhangi bir otelin acente fiyatlarını karşılaştırmalı olarak görme imkanı sunuyor.

Sıkça görmeye alıştığımız fiyat karşılaştırma sitelerinin oteller için hazırlanmış olan bu örneği sayesinde internet üzerinde farklı web sitelerini gezerek fiyat karşılaştırmaları yapmak yerine, tek bir siteden yüzlerce otelin farklı acente fiyatlarını görebilirsiniz.

Bir yıllık bir çalışma sonucunda hazırlanan Tilki.co'da bu yazıyı hazırlarken toplam 1395 otel ve 39 acente yer alıyordu. Şimdiden oldukça geniş bir seçenek imkanı sunan site üzerinde otelleri bulundukları şehirlere göre listeleyebilme imkanının yanı sıra, denize sıfır veya termal oteller gibi kategoriler arasından da seçim yapmak mümkün.

İlgilendiğiniz otelin adına tıkladığınızda karşınıza listelenen acente fiyatların yanı sıra otelin temek özelliklerinin ve fotoğraflarının da gelmesi, gerçekten de otel seçimini tek bir site üzerinden yapmak konusunda işinizi kolaylaştırıyor. Bununla beraber çoğu zaman daha detaylı bilgiye ulaşmak için tercih ettiğiniz fiyatın yanındaki "Otele git" düğmesine tıklayarak ulaşacağınız acente sitesini ziyaret etmek yeterli.

Site özellikle bu alandaki boşluğu dolduruyor olması açısından oldukça önemli fakat ne yazık ki henüz tamamlanmamış bölümler ve ufak tefek teknik aksaklıklar da göze çarpıyor. Yine de kısa zamanda giderileceğini düşündüğüm bu aksaklık ve eksikliklerin sitenin kullanımını etkilemediğini de söyleyebilirim.

Eğer şu sıralarda siz de pek çok kişi tatil planları yapıyorsanız, Tilki.co otelinizi uygun fiyata seçmenize yardımcı olabilir…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.