Embryonix ve Endeavor'dan Kendi İşini Kurma Rehberi - Ücretsiz Kitap
E-Kitap

Embryonix ve Endeavor'dan Kendi İşini Kurma Rehberi - Ücretsiz Kitap

Embryonix ve Endeavor Türkiye, İzmir Etohum Kampı'nda girişimcilerle 'Kendi İşini Kurma Rehberi' adlı bir kitap paylaşmıştı. İzmir'de şanslı girişimcilerin aldığını düşündüğüm ve benim de bir tane edindiğim bu küçük ama faydalı rehberi artık siz de PDF formatında sahip olabilir, dilerseniz online ortamda okuyabilirsiniz.

Kendi İşini Kurma Rehberi, Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu, Yrd. Doç .Dr. Öznur Yurt ve Öğr. Gör. Taylan Demirkaya tarafından hazırlandı. Fikrinizi işe çevirmek için yapmanız gerekenleri anlatan kitap, Embriyonix ve Endeavor Türkiye iş birliğinin eseri.

YeniFikirYeniHayat.com'da da paylaşılan 'Kendi İşini Kurma Rehberi' İzmir Ekonomi Üniversitesi yayınlarından çıkıyor. İki bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde işinizi anlamlandırmak, kurmak ve satmak konusunda güzel tavsiyeler yer alıyor. İkinci bölümde ise işe dönüştürdüğünüz fikrinize nasıl destek bulabileceğiniz anlatılıyor.

Güncelleme: Limit aşımı yüzünden e-kitap'ı indiremeyenler Scribd'dan ulaşabilirler.

Girişimcilerin ilgileneceğini düşündüğümüz kitabın tam içeriği ise şu şekilde;

BÖLÜM 1 – Dünyayı Daha Güzel Bir Yer Yapmak

 • İyi bir Fikir
 • Anlam Yaratmak
 • Başlamak
 • Fikri Satmak(Konumlandırma)
 • İş Planı Oluşturma
 • Finansal Analiz
 • Başarısız Olabilecek Girişimlerde Kullanılan Bazı Sözler

 

BÖLÜM 2 – Nerelerden Destek Bulabilirsiniz?

 • Başlangıç Destekleri
 • Büyüme Destekleri
 • Yurtdışına Açılmak ve İhracat

Kitabı dilerseniz PDF formatında indirebilir, dilerseniz online ortamda okuyabilirsiniz.

Güncelleme: E-kitap'a olan yoğun ilgi yüzünden yenifikiryenihayat.com, bandwith limitlerini aşmış bu yüzden e-kitap'ı scribd'a yükledik. İsterseniz aşağıdan okuyabileceğiniz gibi Scribd'dan da kitabı indirebilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Teşekkürler herkese... Yakın zamanda okuyacağım.

 2. Hüseyin Hüseyin

  Çok faydalı olmuş teşekkürler bu çalışmayı buraya yüklediğiniz için. Girişimcilikte kişilerin karşılarına çıkan diğer bir engelde bence evli olan insanlar için aile hayatı. İnsan yalnızken kendini çok kolay riske atabiliyor ama bunun yanında eşini ve çocuğunu da riske atmak yada buna ihtimal bile vermek istemiyor. Bu durumda da yapılacak olan girişimde adımların ve hesapların çok titiz ve doğru olması gerekiyor.

  1. Murat Demir Murat Demir

   Hüseyin bey haklısınız, üniversite bittikten sonra bende ortaklarımı böyle kandırdım. "Ya şimdi bu riski alırız ya da çocuklarımız büyüyene kadar bekleriz 50 yaşında kendi işimizin sahibi olabiliriz" demiştim. Şimdilik işler yolunda gidiyor :)

   Gerçekten insanın başkalarına karşı sorumluluğu varken kendi hayallerinin peşinden koşma şansı olmuyor.

 3. Tinyamasisurum0 Tinyamasisurum0

  Kitabı çok faydalı buldum. Çıktısını alıp okudum bile. Çok teşekkürler..