iLab Ventures Cimri.com'un Tüm Hisselerini Satın Aldı!

iLab Ventures Cimri.com'un Tüm Hisselerini Satın Aldı!

eBay'in GittiGidiyor'un %93'ünü satın aldığını dün paylaşmıştık. Şirketin ilk yatırımcısı olan iLab Ventures'ın da söz konusu satın alma sürecinde %7 ile GittiGidiyor'daki hisselerini elinde tuttuğunu tarafların da onaylaması ile dile getirmiştik.

Şu an itibariyle aldığımız yeni bir haberle iLab Ventures'ın GittiGidiyor kurucularının girişimi olan fiyat kıyaslama servisi Cimri.com'un tüm hisselerini satın aldığını öğrendik.

GittiGidiyor için önemli bir konumda bulunan Cimri'nin, eBay satışı sonrasında GittiGidiyor kurucu kadrosunda kalacağı tahmin ediliyordu. Ancak GittiGidiyor'da halen %7 hissesi bulunan iLab Ventures buradaki değeri görmüş olacak ki, popüler fiyat kıyaslama servisinin tamamını satın aldı.

Satış rakamı ile ilgili henüz net bir bilgimiz yok. Ancak eğer duyumlarımızı doğrulayabilirsek rakam konusunda ek bir güncelleme yapacağız.

Diğer taraftan akıllarda soru kalmaması için iLab Ventures'ın Cimri.com'u satın almasını hem Cimri yetkilileri, yani GittiGidiyor kurucuları, hem de iLab Ventures yetkililerinden doğruladık.

Konuyla ilgili gelişmeler olduğunda paylaşıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.