iLab Ventures Cimri.com'un Tüm Hisselerini Satın Aldı!
E-Ticaret

iLab Ventures Cimri.com'un Tüm Hisselerini Satın Aldı!

eBay'in GittiGidiyor'un %93'ünü satın aldığını dün paylaşmıştık. Şirketin ilk yatırımcısı olan iLab Ventures'ın da söz konusu satın alma sürecinde %7 ile GittiGidiyor'daki hisselerini elinde tuttuğunu tarafların da onaylaması ile dile getirmiştik.

Şu an itibariyle aldığımız yeni bir haberle iLab Ventures'ın GittiGidiyor kurucularının girişimi olan fiyat kıyaslama servisi Cimri.com'un tüm hisselerini satın aldığını öğrendik.

GittiGidiyor için önemli bir konumda bulunan Cimri'nin, eBay satışı sonrasında GittiGidiyor kurucu kadrosunda kalacağı tahmin ediliyordu. Ancak GittiGidiyor'da halen %7 hissesi bulunan iLab Ventures buradaki değeri görmüş olacak ki, popüler fiyat kıyaslama servisinin tamamını satın aldı.

Satış rakamı ile ilgili henüz net bir bilgimiz yok. Ancak eğer duyumlarımızı doğrulayabilirsek rakam konusunda ek bir güncelleme yapacağız.

Diğer taraftan akıllarda soru kalmaması için iLab Ventures'ın Cimri.com'u satın almasını hem Cimri yetkilileri, yani GittiGidiyor kurucuları, hem de iLab Ventures yetkililerinden doğruladık.

Konuyla ilgili gelişmeler olduğunda paylaşıyor olacağız.

Yorumlar (11)
 1. E gittigidiyor ekibine ne kaldı? Ben onu anlamadım. Bütün kaynakları satıp, paraları toplayıp, yepyeni bir projeye mi girecekler acaba.. yada karayiplere gidip hayatının sonuna kadar o parayla yaşama derdinde falan mı :)

  1. Ali Turgut Ali Turgut

   pabbuc.com hisseleri var.

 2. e tlcaret sektörü çok olumlu büyümeye gidiyor.

 3. Mustafa Mustafa

  cimri ve gittigidiyor bir anda satıldıysa yakın gelecekte TR tabanlı bir sosyal medya göreceğiz demektir,,

  1. Murat Erdem Murat Erdem

   Bu fikir banada uzak gelmiyor, zira sosyal ağlardaki etkileşime Türk kültürüne özgü unsurlarıda katıp ilerleyecek bir proje gayet başarılı olabilir.

 4. Yusuf Ethem Yusuf Ethem

  Cimri'nin gittigidiyor için tam olarak önemi nedir?

 5. Fiyatı öğrenmek yerine (zaten net rakam hiç verilmez), gittigidiyor kurucularıyla bir röportaj yapıp neden bu stratejiyi seçtiklerini ve bundan sonra izleyecekleri yolu öğrenseniz bizler için daha yararlı olabilir.

  1. Mahmut Mahmut

   Ruşen beye katılıyorum.

 6. Mert Toprak Mert Toprak

  Haberler ustuste gelip duruyor. Benim duyduguma gore son projelerinden 2 tanesi daha guzel rakamlara satilmak uzereymis. Yakinda onlarida duyuyor oluruz.

 7. Nihat Calık Nihat Calık

  Sanrım bu da GG dealin bir parçası. GG deki hisselerini satmak istemeyen İLAB'in bir şartı gibi satış olmuş. GG de İLAB i satmaya ikna etmek için bunu kabul etmiş gibi. Tabi bunlar mantıklı bakıldığında böyle görünmekte. GG satışının bir parçası olmasa sanırım bu satın alım daha önce acıklanırdı.

 8. Gittigidiyor zor günlere giriyordu zaten, satmak zorunda kaldılar, maliye çok büyük şartlar getiriyor sitelere