Avea Mobil Uygulama Yarışması Sonuçlandı

Avea Mobil Uygulama Yarışması Sonuçlandı

Avea'nın mobil uygulama geliştiricilerini desteklemek ve mobil uygulama ekosistemini zenginleştirmek amacıyla düzenlediği Avea Mobil Uygulamalar Yarışıyor'un kazananı belli oldu.

Dün Avea’nın Ar-Ge Merkezi'nde düzenlenen organizasyonla son bulan yarışmada, farklı meslek gruplardan 87 kişi, toplam 32 uygulama ve 55 proje önerisiyle finale kalabilmek için yarışmıştı. Türkiye genelinden başvuru alan Avea Mobil Uygulamalar Yarışıyor finaline 10 proje kaldı ve kazanan 'Kaza Tespit Tutanağı' adlı uygulamasıyla Haluk Koca oldu.

Yarışmada ikincilik ödülünü Barış Yurtçu 'Servisim Gelmiş' uygulamasıyla, üçüncülüğü ise Burak Sungur  'Orada Kimse var mı' uygulamasıyla aldı. Akıllı arayüz uygulaması ödülü ise Bilmo ekibi üyeleri Başarı Kubuzcu ve Faruk Toptaş'ın oldu.

Yarışma sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilirken, bence Avea'nın ilk 10’a giren tüm finalistlere Avea İnovasyon Eğitimi hediye etmesi ve yarışma süresince katılımcılara yönelik düzenlenen çalıştaylar, seminerler, webinar ve potcast’ler ödülden daha önemliydi. SmartFace Platformu eğitimi de yine Avea Ar-Ge Merkezi'nde gerçekleştirildi. Coşkun Şahin, Avea Ar-Ge ve Kuluçka Merkezleri kapsamında farklı başlıklar altında bu tarz yarışmalara devam edileceği açıklayarak girişimcilerin her zaman hazır olması gerektiğine işaret etti.

Yarışmanın jüri üyeleri, Avea Genel Müdür Yardımcıları Coşkun Şahin ve Ali Yılmaz, Google Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Pazarlama Müdürü Mustafa İçil, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı İpek Tunca ve Kadir Has Üniversitesi'nden İsmail Hakkı Polat idi.

Umarım yarışmaya katılan girişimciler edindikleri deneyimle güzel mobil uygulamaları hayatımıza katarlar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.