Artık Sadece Webrazzi Konuşacak!
Genel

Artık Sadece Webrazzi Konuşacak!

İnternetin artık hayatımızın ve iş dünyasının her alanında olduğunu sanıyorum ki vurgulamama gerek yok.

Teknoloji ürünleri, oyun konsolları, mobil cihazlar, bloglar ve bu kapsamda sayabileceğimiz birçok alan artık internetle birleşmiş durumda.

Bugün artık akıllı mobil cihazları konuşurken Facebook ya da Twitter'ı konuşmadığımız bir durum söz konusu değil. Aynı şekilde mobil uygulamaları, tablet cihazları ve bunun gibi birçok konuda hizmet veren şirketleri analiz ederken, bu gelişmeleri internet pazarı endeksinde düşünmemek mümkün değil.

5 aydır süren değişim bugün tamamlandı

Tüm bu değişimi sizler için sürekli ve düzenli olarak sektörü yakından takip eden bizler oldukça önceden görmüştük. Bu sebeple de Webrazzi ekibi olarak yaklaşık son 5 aydır sizlerle ilgili olabilecek her türlü haberi Webrazzi'den paylaşmaya başladık. Akıllı mobil cihazlar olsun, iPad 2 olsun ya da işletim sistemleri ile ilgili bir haber olsun Teknorazzi yerine bir süredir Webrazzi'de yer alıyor. Gördüğümüz kadarıyla da zaten sadece ilginizi çekeceğini düşündüğümüz haberlere yer verdiğimiz için aslında sizler için değerli olacak her konuyu tek bir kanaldan aktarmış olduk ve bu konuda hiçbir şikayet almadık.

Artık sadece Webrazzi olacak

Durum böyle olunca da hayatımızın her aşaması internet dünyası ile buluşmuşken, farklı bloglar üzerinden bir ayrıma gitmemizin daha fazla gereği olmadığına karar verdik. Bu sebeple de bugünden itibaren Teknorazzi, Blograzzi ve Webrazzi.TV'nin tüm içeriklerini Webrazzi'nin içine aktarıp, bu sitelerimizdeki tüm yazılarımızı Webrazzi'deki ilgili adreslere yönlendirdik.

Sizler için aslında son 5 aydır içerik anlamında bu şekilde yürüttüğümüz bir çalışma modeli herhangi bir fark getirmeyecek. Ama bizim için çok önemli yeni bir dönem başlamış olacak. Artık Webrazzi, Teknorazzi, Blograzzi, Webrazzi.TV gibi bir ayrım olmayacak ve sadece Webrazzi olacak. Yani, artık sadece Webrazzi konuşacak!

Bugün bu değişimi tamamladık, tüm kardeş sitelerimizin içerikleri artık Webrazzi'nin içinde. Buna bağlı olarak tasarımımızda da küçük birkaç oynama gerçekleştirildi.

Zaten farkedeceğinizi tahmin ettiğim bu değişimi öncelikle ben sizlerle paylaşmak istedim. Önümüzdeki günlerde Webrazzi'de başka yeni gelişmeler de olacak. Bunları da zamanı geldiğinde paylaşmaya devam edeceğiz.

Doğru yerdesiniz, tadını çıkarın!

Webrazzi konferanslarında sürekli söylediğim gibi, Türkiye internet pazarı son dönemlerin en ilgi çeken ve popüler pazarlarından bir tanesi. Webrazzi olarak bu sektörün içinde ne kadar önemli bir konumda olduğumuzun bilincindeyiz. Ve sizler, doğru yerdesiniz, tadını çıkarın. Bizimle olduğunuz, bu sektöre değer kattığınız ve sektörün varlığını sağladığınız için hepinize tekrar teşekkürler.

Yorumlar (16)
 1. Talha Turan Talha Turan

  Böyle çok daha iyi olmuş. Elinize sağlık.

 2. Ibrahim Ibrahim

  Blograzzi ne olacak peki? Bir projeniz var mi bu konuda?

 3. Metehan Türkdönmez Metehan Türkdönmez

  Webrazzi markası kendi bünyesinde de bir tutulacaksa bu gerçekten çok iyi bir haber. İlk başlarda diğer kategorileri (blograzzi,teknorazzi vb.) anlayamamış hatta ne gerek var diye karşı çıkmıştım. Şimdi daha güncel ve genel olan bölüm anlam kazanmış olacak. Başarılar Webrazzi...

 4. Ahmet Kaper Ahmet Kaper

  Merhaba,

  Benim son 1-2 aydır gözüme çarpan bir durumu sizlerle paylaşıp yorumunuzu almak istiyorum. Webrazzi'ye sadece hafta için yeni içerik ekleniyor. Webrazzi sadece hafta içi içerik ürettiği için bende webrazzi sunucusuna boş yer yük getirmemek için Cuma - Pazartesi arası siteye hiç giriş yapmıyorum. Benim gibi bu durumu farkedip bu durumdan hoşnut olmayan başka kişilerde olabilir. Özellikle yeni içerikler bir gün içinde ekleniyor sonra yaklaşık sitede 4-5 gün hep aynı içerik oluyor. Bu konuda webrazzi yöneticilerinin, yazarlarının ve okuyucularının yorumlarını öğrenebilir miyim ?

  Ahmet

  1. Metehan Türkdönmez Metehan Türkdönmez

   Aslında haklısınız ama sistem politikası nasılsa sistemde öyle işler. Şuan da kötü bir durum teşkil etmiyor. İçerik bakımından kulvarında adını duyurmuş bir blog.

   1. İbrahim Şenol İbrahim Şenol

    Kulvarda birinci diye, aynı tas aynı hamam devam etmesini düşünemiyorum..

  2. Mustafa Mustafa

   katılıyorum Ahmet, hergün en az bir kere check ediyorum yeni haber var mı diye, fakat haftasonları değişim olmuyor,, bu yüzden alternatiflere yöneliyorum,, bu aralar sosyalmedya.co bir trend yakaladı fakat o da webrazzi vb siteleri harmanlıyor! webrazziyi sevdim ama, tebrikler

 5. Eylos Eylos

  Asıl biz teşekkür ederiz. WEB dünyasını webrazziden takip etme fırsatı tanıdınız için...

 6. Grup Davetiy Grup Davetiy

  Takipteyiz, hangi şekilde olursa olsun sizi izliyoruz.

 7. Bilgisayırımı açıp firefox girdiğimde ilk google açarım sonra webrazzi. Bu düzen hiç şaşmaz:)

 8. Ben uzun zamandır bu düşüncedeydim. Birleşmeli. Doğru bir karar bence

 9. Pdfdergi Pdfdergi

  Bu birleşmenin biz okuyucular açısından daha faydalı olacağı düşüncesindeyim. Özellikle dünyadaki teknoloji trendini ve yeni pazarları aktarma da çok başarılısınız. Bizlere de yeni bakış açıları kazandırdığınız için sonsuz teşekkürler...

 10. Mahmut Çanga Mahmut Çanga

  İçerik olarak Blograzzi, Webrazzi, Teknorazzi ve Webrazzi.TV madem ki bu sitede birleşecek o zaman bu site biraz daha bir WP teması havasından çıkıp bir portal havasına bürünmeli. Bu kadar zamandır ürettiğiniz içeriği daha kullanılabilir bir biçimde sunmak (yeni tasarım), yazıların altındaki yorumların dışında da tartışma alanları (forum vb.) oluşturmak düşünülebilir. Bunun dışında sektördeki yerinizin de farkında olarak isteyenlere (modeli siz düşünün :)) premium hizmetler de sunulabilir. Kısacası Webrazzi 2.0'ı görmeliyiz artık :)

 11. Metin Metin

  Çok güzel gelişme. Benim de yerimleri çubuğumun yarısını bunlar kaplıyordu ayrı ayrı. Tek çatı altında birleşmesi güzel olmuş. Ayrıca makalelerin kapsamını biraz daha genişletirseniz iyi olur.

 12. Mustafa Yilmaz Mustafa Yilmaz

  Webrazzi Global? http://en.webrazzi.wpengine.com ?

 13. Berkin Berkin

  Tek çatı altında toplanması bence Webrazzi'ye büyük yarar sağlar, kullanıcılar da keza rahatlar ve kullanımı artar, başarılarınızın devamı dileklerimle...