InfoFlight Diijital Varlık Yönetiminize Aday

InfoFlight Diijital Varlık Yönetiminize Aday

Günümüz dünyasında dijital varlık yönetimi (DAM - digital asset management) giderek önem kazanan bir kavram. Daha güvenli ve daha kolay erişilebilir bir veri yönetimi sunan Infoflight da bu alana henüz adım atan ve global pazarı da hedef tahtasına koyan bir Türk girişimi.

Dijital varlık yönetimi sunan çeşitli platformların eksik noktalarını tamamlayarak tüm dijital varlıkları tek bir kaynaktan yönetmeyi mümkün kılan Infoflight, proje ekibi tarafından kendi sunucunuza kuruluyor. Bağımsız ve problemsiz bir  servis olmayı hedefleyen Infoflight, takım içi dosyalarda birlikte çalışma imkanı sunarken özel dosyalarınız için tamamen size ait bir alan ayırıyor. Etkin dosya paylaşımı ile de yapılacak dosya iletiminin hızlı ve ekonomik kılınması amaçlanmış.

Infoflight'ın başarılı arayüzünde, dosyaları etiketleyerek geniş arşivlerde istediklerinize kolayca ulaşabiliyorsunuz. Aramalarınızı yorumlar da dahil olmak üzere özelleştirebiliyorsunuz. Çalışma alanınızda silinen dosyaları 30 gün içinde geri yükleyebiliyor, dosya sürümlerini hızlıca güncelleyebiliyorsunuz. Dosya yönetiminde gayet başarılı olan servis, kullanıcı yönetiminde de çok işlevli ve esnek bir yapıya sahip.

Infoflight şu anda Enterprise V1 olarak şirketlere hizmet veriyor, ancak 2011'de Amazon S3 destekli piyasaya çıkarılacak InfoFlight On-demand versiyonu ile bireysel kullanıcıları da kapsayacakmış. Projenin global hedeflerinde ise öncelikle Almanya ve Amerika bulunuyor. Servisin şu anda birçok ulusal ve global şirket tarafından test ediliyor ve edilecek olması da bu hedefleri destekliyor.

Fikir ve yönetim adına Yakup Bayrak ve Ali Rıza Sönmezışıklı'nın projesi olan Infoflight, KeyFruit tarafından geliştiriliyor. Ayrıca projeye bir melek yatırımcı da destek veriyor.

Platform hakkında detaylı bilgiyi Infoflight üzerinden paylaşılan sunumda bulabilir veya Getinfoflight.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.